Založ si blog

Vedieť viac 6. – Trpko-smutný blog darcu krvi, teda bývalého. . .

„Pije vám krv“ táto vláda  –  s kecami o tom, ako máme šetriť u seba na elektrine a teple, s rozdávaním kadečoho Ukrajine, s prudkým rastom našich životných nákladov bez kompenzácií v podobe zvýšenia platov?

 

Možno to bude nový spôsob darcovstva krvi, keď naštvú tých, ktorí doteraz chodili nezištne krv darovať. 

Lebo neviem, či nepochopili, že nás môžu naštvať tým správaním bez úcty, bez ohľadov, bez čo i len bazálnej snahy o čestnosť. S predstavou, že nás majú za dojné kravy, alebo za otrokov, a že nám môžu naveliť čo im len napadne, a zaobchádzať s nami akokoľvek.

Čo na to slušne povedať?

Nuž, nie sme všetci sprostí – niektorí sme si i svoje diplomové či iné práce napísali sami.

 

Dnes pár slov o jednom – už naštvanom, a úplne oprávnene naštvanom – darcovi krvi. Teda bývalom darcovi odteraz.

Pomenoval otvorene svoju skúsenosť so spravodlivosťou na slovenský spôsob.

https://blog.sme.sk/jan/spolocnost/62-odberoch-koncim-dobrovolnym-darovanim-krvi-vseobecna-zdravotna-odmieta-otcovi-preplatit-liecbu?fbclid=IwAR2rVFufJx1R3vDVjcsYjC8cHMElRABbtRKu431k7Jdp8P0R4Ve5z1cllJw

Nie, nežiada si žiadnu mimoriadnu starostlivosť za svojich 62 dobrovoľných – to znamená beznáročných, len zo súcitu voči iným ľuďom uskutočnených – odberov krvi, ktoré doteraz podstúpil. Píše o zdravotnej starostlivosti – presnejšie skôr nestarostlivosti – ktorú tento štát poskytol jeho otcovi.

Zhrňme to jednou vetou, ktorú napísal v úvode svojho blogu:

Žijeme v krajine, kde ak človek 40 rokov zamestnaný a odvádzajúci si odvody dostane vážny zdravotný problém, má smolu.

 

Zdá sa vám to v poriadku? Ľuďom, ktorí do sociálneho či zdravotného systému tejto krajiny neprispeli ničím, dávame hojne. Ukrajincom niektorým u nás i po vyše 500 eur vyplácame. Nelegálnym migrantom ideme budovať stanové mestečká namiesto legislatívne správneho postupu ich vrátenia cez hranice do krajiny, z ktorej k nám cez hranice nelegálne prechádzajú.

Nuž, ak tu niekto príde žiadať o pomoc, dajme mu chleba a teplý čaj, aj oblečenie zo zbierky charity, ak prichádza legálne. Ale určite nie sumu, ktoré je o dosť vyššia ako to, čo u nás dostávajú niektorí dôchodcovia po desaťročiach poctivej práce.

Ak k nám niekto prichádza nelegálne, som proti akejkoľvek pomoci takým ľuďom, pretože nemienim podporovať trestnú činnosť. A nelegálna migrácia je trestný čin. 

 

Takže malá právna rada ako bonus:

Trestnej činnosti sa nesmieme iba tak prizerať – ak ju vidíme, musíme ju ako správni občania nahlásiť.

Ak tu niekto chce budovať stanové mestá pre nelegálnych migrantov, treba na neho podať trestné oznámenie za napomáhanie trestnej činnosti a jej páchateľom. Ak ide o takéto konanie vo veľkom, potom ide zrejme o organizovanú skupinu – a tak to trestné oznámenie adresujte rovno generálnemu prokurátorovi. 

 

Elena

Óóó 4. – Dokážeme sa s tým ako spoločnosť vysporiadať?

29.01.2023

Nadúmrtnosť na Slovensku je vysoká, dosiahla nárast až o 20 % https://www.napalete.sk/nadumrtnost-na-slovensku-dosiahla-takmer-20-percent/?fbclid=IwAR05L1IWGw1p7Z57o-2No3pH2-h0OcN-3gH_oGIkehogvBY2QB1pP3rJtwg Najvýraznejšie sa zvýšil počet úmrtí v decembri oproti päťročnému priemeru pred nástupom pandémie v Trenčianskom kraji (o 33 percent) a v Trnavskom kraji (o 21 percent). [...]

Óóó 3. – Aby mohli byť s dieťaťom. . .

28.01.2023

Plne podporujem petíciu, ktorú rozbehli matky, aby nebolo na Slovensku porušované právo dieťaťa byť v nemocnici so svojim rodičom. Túto ich iniciatívu podporujem – a viem čo a prečo píšem. Nech zdravotníci Bohu ďakujú, že nezaspomínam verejne na to, akú starostlivosť som videla, keď som raz pri preberaní môjho syna z nemocnice vošla pootvorenými dverami chodby [...]

Óóó 2. – Budeme krajinou predčasných dôchodcov?

28.01.2023

Títo fušeri, ktorí bez hanby chcú nám trčať na krku ešte tri štvrte roka, nepomáhajú veľkej skupine obyvateľstva v problémoch, do ktorých nás práve oni dostali. Nie ja som bola po Bruseli pokrikovať, ako bezodkladne máme odpojiť lacný ruský plyn – ale Heger. A nie ja som umožnila odpredaj lacno vyrobenej elektriny u nás, ale táto vláda. A keď už sme pri [...]

zelenskyj

Na Nobelovu cenu za mier nominovali Zelenského, Erdogana či Stoltenberga

31.01.2023 07:16

Medzi zverejnenými kandidátmi na tohtoročnú Nobelovu cenu za mier prevažujú osobnosti, ktoré nejakým spôsobom súvisia s konfliktom na Ukrajine či situáciou v Rusku.

Žilina, verejné osvetlenie, protest

Tma ako v rohu. Obce vypnutím svetiel odkázali vláde, že potrebujú pomoc

31.01.2023 06:30

Presne o siedmej večer v pondelok zhaslo verejné osvetlenie v mestách a obciach 75 percent samospráv.

bytovka Malacky

Obľúbeného primátora odviedla NAKA. Kým sa sporí s developerom, ľudia v Malackách márne čakajú na zaplatené byty

31.01.2023 06:20

Po dvoch rokoch obvinenie primátora Malaciek z podplácania prokurátor zrušil. Ten tvrdí, že pre neho sa prípad ešte neskončil a od polície očakáva ospravedlnenie.

vojna na Ukrajine, TvBoy

ONLINE: Lula nedá muníciu, chce hľadať cestu ako ukončiť vojnu na Ukrajine

31.01.2023 06:10, aktualizované: 08:05

Brazília sa nechce podieľať na vojne na Ukrajine ani nepriamo dodávkou munície. Prezident Lula chce dať dohromady skupinu krajín pre mier.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,498
Celková čítanosť: 7428360x
Priemerná čítanosť článkov: 2974x

Kategórie