Založ si blog

Vedieť viac 7. – Na ožranov. . .

Teda, nepripíjam si na nich, aby sme si rozumeli – chcem, aby sa s nimi v tomto štáte konečne začali robiť rázne poriadky.

Lebo v poslednom čase naozaj desivé nehody spôsobili. Aj teraz v našom okrese opitý vodič zavinil smrť troch nevinných ľudí.

Nie tak dávno Dědeček pozabíjal autom 6 mladých ľudí. A medzitým viacero ďalších nehôd ožrani spôsobili – „len“ s jedným zraneným či mŕtvym, či pri kontrole zisteným ožranom za volantom.

Súcitím moc s tými ľuďmi, ktorí nemohli žiť svoj život, lebo ich oň ktosi pripravil. A s ich blízkymi, ktorých Vianoce už na celý život zostanú poznačené tragédiou. Policajti vraj idú robiť kroky teraz, kontroly zvýšia

https://www.cas.sk/clanok/2746547/usmrtil-ich-ozraty-vodic-45-pavlovi-52-ivete-53-a-viere-79-chystaju-pohreb-policajti-podnikaju-kroky/?fbclid=IwAR22KrLZyU1bSfxIEZBdmm3VYRQ8UndX4ATGPgCR7-hpeOjySeBeyRVpJrg

ibaže to podľa mňa nestačí.

Rozhýbať by sa mala vláda.

Som skutočne za úpravu legislatívy, aby človek ktorý pod vplyvom alkoholu spôsobí dopravnú nehodu s následkom smrti, už nikdy nedostal vodičák do ruky.

A nech zvýšia ceny alkoholu a cigariet. Lebo povedzme si otvorene – ceny elektriny a tepla a potravín rastú – tak prečo nie radšej násobne zvýšiť ceny alkoholu a cigariet, aby sa ponechali ľuďom základné potraviny s normálnou cenou?!!!!

Hoci aj o niekoľko sto percent nech alkohol pokojne zdražia.

Však aspoň nebudú na cintorínoch v takom počte pribúdať hroby nevinných ľudí kvôli nezodpovedným ožranom.

 

Elena

 

Óóó 4. – Dokážeme sa s tým ako spoločnosť vysporiadať?

29.01.2023

Nadúmrtnosť na Slovensku je vysoká, dosiahla nárast až o 20 % https://www.napalete.sk/nadumrtnost-na-slovensku-dosiahla-takmer-20-percent/?fbclid=IwAR05L1IWGw1p7Z57o-2No3pH2-h0OcN-3gH_oGIkehogvBY2QB1pP3rJtwg Najvýraznejšie sa zvýšil počet úmrtí v decembri oproti päťročnému priemeru pred nástupom pandémie v Trenčianskom kraji (o 33 percent) a v Trnavskom kraji (o 21 percent). [...]

Óóó 3. – Aby mohli byť s dieťaťom. . .

28.01.2023

Plne podporujem petíciu, ktorú rozbehli matky, aby nebolo na Slovensku porušované právo dieťaťa byť v nemocnici so svojim rodičom. Túto ich iniciatívu podporujem – a viem čo a prečo píšem. Nech zdravotníci Bohu ďakujú, že nezaspomínam verejne na to, akú starostlivosť som videla, keď som raz pri preberaní môjho syna z nemocnice vošla pootvorenými dverami chodby [...]

Óóó 2. – Budeme krajinou predčasných dôchodcov?

28.01.2023

Títo fušeri, ktorí bez hanby chcú nám trčať na krku ešte tri štvrte roka, nepomáhajú veľkej skupine obyvateľstva v problémoch, do ktorých nás práve oni dostali. Nie ja som bola po Bruseli pokrikovať, ako bezodkladne máme odpojiť lacný ruský plyn – ale Heger. A nie ja som umožnila odpredaj lacno vyrobenej elektriny u nás, ale táto vláda. A keď už sme pri [...]

zelenskyj

Na Nobelovu cenu za mier nominovali Zelenského či Erdogana

31.01.2023 07:16

Medzi zverejnenými kandidátmi na tohtoročnú Nobelovu cenu za mier prevažujú osobnosti, ktoré nejakým spôsobom súvisia s konfliktom na Ukrajine či situáciou v Rusku.

Žilina, verejné osvetlenie, protest

Tma ako v rohu. Obce vypnutím svetiel odkázali vláde, že potrebujú pomoc

31.01.2023 06:30

Presne o siedmej večer v pondelok zhaslo verejné osvetlenie v mestách a obciach 75 percent samospráv.

bytovka Malacky

Obľúbeného primátora odviedla NAKA. Kým sa sporí s developerom, ľudia v Malackách márne čakajú na zaplatené byty

31.01.2023 06:20

Po dvoch rokoch obvinenie primátora Malaciek z podplácania prokurátor zrušil. Ten tvrdí, že pre neho sa prípad ešte neskončil a od polície očakáva ospravedlnenie.

vojna na Ukrajine, TvBoy

ONLINE: Lula nedá muníciu, chce hľadať cestu ako ukončiť vojnu na Ukrajine

31.01.2023 06:10

Brazília sa nechce podieľať na vojne na Ukrajine ani nepriamo dodávkou munície. Prezident Lula chce dať dohromady skupinu krajín pre mier.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,498
Celková čítanosť: 7428288x
Priemerná čítanosť článkov: 2974x

Kategórie