Založ si blog

Kvapky krvi 4. – Čas vrán. . .

Včerajšok bol pre mňa časom vrán.

Autobus sa blížil k mestu a pri vstupe doň sa v rannných lúčoch slnka špacírovali na briežku popri ceste vrany. Horizont snehobielo žiaril Tatrami.

Poprad, ako inak.

V podvečerných slnečných lúčoch vraní park pôsobil rozprávkovo, vrany lietali a krákali. Vždy sa naň dívam srdcom, tak ako na vrany. Fotky sú moje, pravdaže.

 

 

Že sú vrany v mojom srdci som písala už viackrát. Sprevádzajú ma v rôznych zvláštnych situáciách, A od čias, kedy som prešla pod vedením šamana rituálom zomierania a znovuzrodenia, ich milujem ešte viac. Pripomínajú mi, že každý máme svoju vlastnú smrť, ktorá chodí s nami a nabáda nás v istých situáciách života, aby sme skutočne žili, kým zomrieme.

Dielik poznania mi prináša občas, keď sa s vami delím o nejakú myšlienku – a neinak je tomu i teraz. Do mojich „vraních blogov“ som spomienkovo dnes nazrela, a našla som odpoveď na otázku. Prekvapuje ma vždy znovu a znovu, ako nás koincidencie vedú. Kedysi som náhodne prihodila k nákupu z antikvariátu knihu Byl jednou jeden hrad. Kedysi som ju v blogu náhodne otvorila v rámci mojej koincidenčnej hry. A keď som vrátila k tomu blogu náhodne dnes, odpoveď sa mi ujasnila. Iba srdce, ktoré sa nezmenilo za tisíc rokov, je to pravé.

Je zvláštne, ako Zámer sveta krôčik za krôčikom tká príbehy,..

 

Elena

 

Lebo 6. – Upokojovači. . .

21.05.2024

Čo by ste si mysleli o odborníkovi, ktorý by týranej obeti začal vykladať, aby s agresorom nastolila dobrý vzťah, aby s ním uzavrela zmier. Aby už nepripomínala, že jej ublížil a tvárila sa, že to je všetko preč. Asi by ste si poťukali po čele, a pouvažovali, že ktovie ako si ten fušer školu spravil. Situácia v našej spoločnosti je presne taká, ako v spomenutom [...]

Lebo 5. – IDAHOBIT

21.05.2024

Znie to tak lákavo – toto slovo. Aspoň mne teda určite, pripomína mi slovo trilobit, a ja som kedysi dávno chcela byť paleontologičkou. A i dnes som na fb členkou skupiny, v ktorej si ľudia pretŕčajú kto našiel aký kamienok, ale aj skamenenú lastúru dávneho ulitníka, či zub mastodonta. No ale slovo IDAHOBIT sa s paleontológiou spája len zdanlivo. V skutočnosti ide o [...]

Lebo 4. – Nemci rozpútali už dve svetové vojny, chcú aj tretiu?

21.05.2024

Vojnu pokladám za také zlo, že každého jej propagátora, iniciátora a realizátora by mali podľa mňa tvrdo postihnúť. Prináša bolesť a zlo do život obyčajných ľudí. No veru, nápad toho nemeckého vládneho poslanca Weingartena ma naštval. Chce nás zatiahnuť do vojny – nás Slovákov zasa raz. Píše o ňom článok v linku [...]

Maďarsko Dunaj čln

Po nezvestných po zrážke lodí na Dunaji pátra 95 ľudí s 25 plavidlami

21.05.2024 21:07

Tragická zrážka motorového člna s loďou si v sobotu vyžiadala najmenej dve obete.

SR NRSR 12. schôdza zasadnutie BAX

Upokojiť atmosféru a neeskalovať! Aká je cesta k zmiereniu po atentáte?

21.05.2024 19:00

Zhodne odsudzujeme tých, ktorí cez atentát mobilizujú proti druhému táboru, či tých, ktorí ho ticho schvaľujú. Nájdeme (ďalšie) riešenia? Zapojte sa do pokračovania diskusie!

NRSR, parlament, poslanci

Poslanci schválili rozsiahle zmeny v zákone o Fonde na podporu umenia

21.05.2024 18:22

O poskytnutí peňazí z Fondu na podporu umenia bude po novom rozhodovať rada fondu.

medveď

Pre výskyt medveďa sa bude po novom vyhlasovať mimoriadna situácia. Parlament schválil aj riešenia na jeho elimináciu

21.05.2024 18:03

Poslanci Národnej rady prijali zrýchlene novelizáciu zákona o ochrane prírody a krajiny, ako aj o novelu zákona o civilnej ochrane obyvateľstva.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,879
Celková čítanosť: 9092460x
Priemerná čítanosť článkov: 3158x

Kategórie

Archív