Založ si blog

Svetlo a tiene 7. – Mraky nad koalíciou. . .

Nie, ani tatranské potoky pri nedávnej prietrži nevyplavili toľko špiny, ako tento týždeň v médiách. Ochotnícka divadelná scéna – dalo by sa to nazvať v skratke, všade samí mizerní herci. Ťažko len odhadnúť, či je to tragédia, alebo komédia, v charakterovom obsadení postáv nič nové.

A tak trochu o tom pohovorme…

 

Čím začneme…

Únos Vietnamca už analyzovali toľkí, že sa nejdem unúvať rozoberať to do hĺbky. K tomu iba toľko, že dostal vo Vietname spravodlivý trest – ja som ho do lietadla smer Vietnam nenakladala, ale zasa, keby niekto našich lumpov z Belize akýmkoľvek spôsobom doviezol, nenamietala by som – lebo podľa mňa každý zlý a nečestný skutok by mal byť spravodlivo potrestaný. A ten vietnamský papalášik bol zasa pekný gauner, podľa toho, čo o ňom píšu – korupciou a spreneverou okradol vlasť a svojich spoluobčanov o desiatky miliónov eur. Ja ho naozaj neľutujem, že sa dostal k súdu a spravodlivému trestu.

Detektor pre Kaliňáka ma pobavil – mali by uverejniť celý jeho záznam, aby sme si spravili názor.

 

Súčasný stav koalície

 • vyhrážajúci sa Bugár, 
  • svojimi vyhrážkami tvár zásadového nezíska – ak to myslel vážne, mal konať rázne a jasne zaveliť na odchod z koalície, prezidentské predvolebné šance mu tým mohli narásť – ibaže myslím, že čas svojich uveriteľných vyhlásení už teraz naozaj prepásol,
 • mediátorsky sa tváriaci Danko, 
  • zrejme by získal predčasnými voľbami najviac z koaličných šéfov i strán, čakaním však môže najviac stratiť, „nechce podľa vlastného vyjadrenia prikladať k emóciám“ – obvykle však ten, kto sa snaží byť dobrý pre všetkých, nie je dobrý pre nikoho – mal by sa preto v tejto kauze jasne vyprofilovať postojom,
 • Pellegrini opatrne mlčiaci, veď čo už na to povedať?, 
  • on aj vie, koľko bije, len nevie, ako z toho von, podľa môjho názoru na radikálnu očistu nemá dosť hlasov za svojim chrbtom na podporu v strane,
 • záhadne mlčiaci minister zahraničných vecí Lajčák,  
  • práve on predsa mal pri takejto medzinárodnej kauze pobiehať a komunikovať veľmi aktívne, napadla mi cynická myšlienka, či aj jeho neuniesli nakoniec do toho Vietnamu, ako protislužbu Vietnamcov? Lebo viete mi inak vysvetliť, prečo mlčí?
 • Kiska hrajúci sa zasa raz na kádrováka, ako vždy scesty, 
  • vystupujúci v štýle „najčestnejší a najspravodlivejší“, už dráždi väčšinu národa, lebo to chápu ako paródiu na spravodlivosť, presahuje zasa raz svoje kompetencie ohľadne Sakovej (tá jeho dôveru nepotrebuje, lebo ako prezident má konať nie na základe osobných pocitov, ale legislatívnych kompetencií – mal by si to už konečne uvedomiť,
 • Fico v štýle „neodišiel som“,
 • snažiaci sa úporne prehrať drámu Robo 2. na komédiu „Andyho cesta z kresla a kiež by aj z Európy“…

 

 

Úprimne…

Na jednu múdru vetu mojej konštelačnej školiteľky myslím, že „řád světa si nájde ten správny spôsob“. A skutočne to vnímam v dianí sveta znovu a znovu, že sa k nám dôsledky našich činov vždy akosi dostanú. Toto nie je o karme, naozaj neprajem nikomu nič zlé – len si myslím, že zlo si vždy pritiahne zlo. A tak len zasa raz pripomínam, že všetky naše kroky zanechávajú stopy, ktoré ukazujú veľmi jasne, kto tadiaľ kráčal…          

 

Záverom…

No áno, Zámer sveta nás jednoducho nepustí tam, kam nemáme ísť.

A tak ja namiesto opäť týždeň plánovanej cesty do lesa zajtra putujem na políciu do Brezna, som predvolaná na vypočutie vo veci pôrodného pochybenia u syna, kde som podala trestné oznámenie pred časom. Je to hodne zvláštne – ale necítim ani hnev, ani sklamanie, naozaj hlboko dôverujem Zámeru sveta.

 

 

Elena  7.8.2018

Oko draka 6. – Je vo mne, hoci ju ešte nepočujem. ..

22.03.2019

Je v nás pieseň. Ticho klopká na dvierka srdca - a ak pootvoríme, cítime jej sladkú vôňu a počujeme jej prvé tóny. Postupne zaznieva čoraz hlasnejšie, a vo chvíli, keď roztancuje naše srdce, viac »

Plamene 5. – Americké základne u nás. . .

21.03.2019

Nechceme americké základne na Slovensku - pokrikujú niektorí (teda, vrátane mňa). Ibaže dnes v skorom ráne si povieme pravdu – naozaj tie americké základne u nás ešte nemáme? Dnes... Dnes viac »

Oko draka 4. – Paradoxy života. . .

18.03.2019

Je lepšie, keď dostaneme pokarhanie od múdreho človeka, ako keď nás pochváli hlupák. Aj keď určite všetci máme v živote radšej pochvaly ako pokarhania. Uvažujete niekedy o paradoxoch života? viac »

Béla Bugár

O predčasných voľbách sa má hovoriť na Koaličnej rade, nie médiám, tvrdí Most-Híd

23.03.2019 18:38

Strana by tiež podľa jej slov privítala skoršiu iniciatívu premiéra v oblasti Dohody o obrannej spolupráci s USA.

Peniaze

Svoje si nedáme. Nemci chcú chrániť domáce strategické firmy

23.03.2019 16:19

Nemecko plánuje schváliť zákon o vytvorení štátneho fondu, ktorý by umožňoval chrániť nemecké spoločnosti pred neželaným prevzatím.

poliaty notebook, káva, klávesnica, záruka, laptop

Nenávisť na internete pred finále volieb. Pozrite si TOP 10 videí týždňa

23.03.2019 15:30

Sociálne siete po 1. kole volieb zaplavila vlna nevraživosti voči Šefčovičovi a jeho rodine. Vyústila okrem iného do nenávistného statusu fanúšika Čaputovej.

zuzana čaputová, maroš šefčovič

Šefčovič chce, aby Čaputová vysvetlila svoju koncipientskú prax, tá hovorí o antikampani

23.03.2019 15:03, aktualizované: 16:19

Podľa Čaputovej je súbeh advokátskej praxe a živnosti bežná vec, ktorú v minulosti nebolo potrebné ohlasovať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,106
Celková čítanosť: 2206946x
Priemerná čítanosť článkov: 1995x

Kategórie