Založ si blog

Svetlo a tiene 7. – Mraky nad koalíciou. . .

Nie, ani tatranské potoky pri nedávnej prietrži nevyplavili toľko špiny, ako tento týždeň v médiách. Ochotnícka divadelná scéna – dalo by sa to nazvať v skratke, všade samí mizerní herci. Ťažko len odhadnúť, či je to tragédia, alebo komédia, v charakterovom obsadení postáv nič nové.

A tak trochu o tom pohovorme…

 

Čím začneme…

Únos Vietnamca už analyzovali toľkí, že sa nejdem unúvať rozoberať to do hĺbky. K tomu iba toľko, že dostal vo Vietname spravodlivý trest – ja som ho do lietadla smer Vietnam nenakladala, ale zasa, keby niekto našich lumpov z Belize akýmkoľvek spôsobom doviezol, nenamietala by som – lebo podľa mňa každý zlý a nečestný skutok by mal byť spravodlivo potrestaný. A ten vietnamský papalášik bol zasa pekný gauner, podľa toho, čo o ňom píšu – korupciou a spreneverou okradol vlasť a svojich spoluobčanov o desiatky miliónov eur. Ja ho naozaj neľutujem, že sa dostal k súdu a spravodlivému trestu.

Detektor pre Kaliňáka ma pobavil – mali by uverejniť celý jeho záznam, aby sme si spravili názor.

 

Súčasný stav koalície

 • vyhrážajúci sa Bugár, 
  • svojimi vyhrážkami tvár zásadového nezíska – ak to myslel vážne, mal konať rázne a jasne zaveliť na odchod z koalície, prezidentské predvolebné šance mu tým mohli narásť – ibaže myslím, že čas svojich uveriteľných vyhlásení už teraz naozaj prepásol,
 • mediátorsky sa tváriaci Danko, 
  • zrejme by získal predčasnými voľbami najviac z koaličných šéfov i strán, čakaním však môže najviac stratiť, „nechce podľa vlastného vyjadrenia prikladať k emóciám“ – obvykle však ten, kto sa snaží byť dobrý pre všetkých, nie je dobrý pre nikoho – mal by sa preto v tejto kauze jasne vyprofilovať postojom,
 • Pellegrini opatrne mlčiaci, veď čo už na to povedať?, 
  • on aj vie, koľko bije, len nevie, ako z toho von, podľa môjho názoru na radikálnu očistu nemá dosť hlasov za svojim chrbtom na podporu v strane,
 • záhadne mlčiaci minister zahraničných vecí Lajčák,  
  • práve on predsa mal pri takejto medzinárodnej kauze pobiehať a komunikovať veľmi aktívne, napadla mi cynická myšlienka, či aj jeho neuniesli nakoniec do toho Vietnamu, ako protislužbu Vietnamcov? Lebo viete mi inak vysvetliť, prečo mlčí?
 • Kiska hrajúci sa zasa raz na kádrováka, ako vždy scesty, 
  • vystupujúci v štýle „najčestnejší a najspravodlivejší“, už dráždi väčšinu národa, lebo to chápu ako paródiu na spravodlivosť, presahuje zasa raz svoje kompetencie ohľadne Sakovej (tá jeho dôveru nepotrebuje, lebo ako prezident má konať nie na základe osobných pocitov, ale legislatívnych kompetencií – mal by si to už konečne uvedomiť,
 • Fico v štýle „neodišiel som“,
 • snažiaci sa úporne prehrať drámu Robo 2. na komédiu „Andyho cesta z kresla a kiež by aj z Európy“…

 

 

Úprimne…

Na jednu múdru vetu mojej konštelačnej školiteľky myslím, že „řád světa si nájde ten správny spôsob“. A skutočne to vnímam v dianí sveta znovu a znovu, že sa k nám dôsledky našich činov vždy akosi dostanú. Toto nie je o karme, naozaj neprajem nikomu nič zlé – len si myslím, že zlo si vždy pritiahne zlo. A tak len zasa raz pripomínam, že všetky naše kroky zanechávajú stopy, ktoré ukazujú veľmi jasne, kto tadiaľ kráčal…          

 

Záverom…

No áno, Zámer sveta nás jednoducho nepustí tam, kam nemáme ísť.

A tak ja namiesto opäť týždeň plánovanej cesty do lesa zajtra putujem na políciu do Brezna, som predvolaná na vypočutie vo veci pôrodného pochybenia u syna, kde som podala trestné oznámenie pred časom. Je to hodne zvláštne – ale necítim ani hnev, ani sklamanie, naozaj hlboko dôverujem Zámeru sveta.

 

 

Elena  7.8.2018

Slová o svete 8. – Útok medveďa, pohryzenie hada a všemožné nebezpečia prírody. ..

15.08.2018

V nedeľu pri večerných televíznych novinách som zachytila zasa raz správu o útoku medveďa voči hubárovi – už neviem koľký útok v tomto roku to je. A prebehla potom v pondelok viacerými viac »

Slová o svete 7. – Láskavci. . .

14.08.2018

Svet často zachytáva príbehy neznámych hrdinov a vizionárov, ktorí chcú svet zmeniť k lepšiemu a robia úžasné veci – podľa mňa aj láskavci kráčajú ticho a nenápadne týmto chodníčkom viac »

Slová o svete 6. – Platené sexuálne služby. . .

13.08.2018

V minulom týždni prebehla médiami správa o predaji sexuálnych služieb 15-ročného dievčaťa. Takže dnes sa vyjadrím naostro. Ľudia „s modernými hodnotami“, nečítajte - myšlienky prezentované viac »

Cellerova jama, Trenčín

Zaplatí Trenčín za národnú pamiatku?

16.08.2018 08:00

Súkromná firma sa už roky domáha odškodného za to, že pri stavbe narazila na historický nález a preto projekt nedotiahla do konca.

Katar, umývanie, čistenie

Katar chce pomôcť Turecku priamymi investíciami za 15 miliárd dolárov

16.08.2018 07:54

Katar prisľúbil Turecku priame investície vo výške 15 miliárd USD. Turecké trhy zažívajú turbulentné časy. Jedným z dôvodov je aj spor s USA.

Nemecko, policajt, špeciálna operácia, razia, prostitúcia

Opatrovateľku v Nemecku odsúdili za to, že dieťatu spôsobila smrteľné zranenia

16.08.2018 07:49

Na tri roky a desať mesiacov väzenia odsúdil súd opatrovateľku, ktorá zatriasla 15-mesačným dieťaťom tak silno, že batoľa o tri dni neskôr zomrelo.

policia, usa, policajna zatarasa, paska, strelba

V Kalifornii zadržali Iračana, podozrievajú ho z členstva v IS

16.08.2018 06:19

Úrady v americkom štáte Kalifornia zadržali 45-ročného irackého občana, ktorý je podozrivý z členstva v extrémistickej organizácii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 908
Celková čítanosť: 1673370x
Priemerná čítanosť článkov: 1843x