Založ si blog

Svetlo a tiene 7. – Mraky nad koalíciou. . .

Nie, ani tatranské potoky pri nedávnej prietrži nevyplavili toľko špiny, ako tento týždeň v médiách. Ochotnícka divadelná scéna – dalo by sa to nazvať v skratke, všade samí mizerní herci. Ťažko len odhadnúť, či je to tragédia, alebo komédia, v charakterovom obsadení postáv nič nové.

A tak trochu o tom pohovorme…

 

Čím začneme…

Únos Vietnamca už analyzovali toľkí, že sa nejdem unúvať rozoberať to do hĺbky. K tomu iba toľko, že dostal vo Vietname spravodlivý trest – ja som ho do lietadla smer Vietnam nenakladala, ale zasa, keby niekto našich lumpov z Belize akýmkoľvek spôsobom doviezol, nenamietala by som – lebo podľa mňa každý zlý a nečestný skutok by mal byť spravodlivo potrestaný. A ten vietnamský papalášik bol zasa pekný gauner, podľa toho, čo o ňom píšu – korupciou a spreneverou okradol vlasť a svojich spoluobčanov o desiatky miliónov eur. Ja ho naozaj neľutujem, že sa dostal k súdu a spravodlivému trestu.

Detektor pre Kaliňáka ma pobavil – mali by uverejniť celý jeho záznam, aby sme si spravili názor.

 

Súčasný stav koalície

 • vyhrážajúci sa Bugár, 
  • svojimi vyhrážkami tvár zásadového nezíska – ak to myslel vážne, mal konať rázne a jasne zaveliť na odchod z koalície, prezidentské predvolebné šance mu tým mohli narásť – ibaže myslím, že čas svojich uveriteľných vyhlásení už teraz naozaj prepásol,
 • mediátorsky sa tváriaci Danko, 
  • zrejme by získal predčasnými voľbami najviac z koaličných šéfov i strán, čakaním však môže najviac stratiť, „nechce podľa vlastného vyjadrenia prikladať k emóciám“ – obvykle však ten, kto sa snaží byť dobrý pre všetkých, nie je dobrý pre nikoho – mal by sa preto v tejto kauze jasne vyprofilovať postojom,
 • Pellegrini opatrne mlčiaci, veď čo už na to povedať?, 
  • on aj vie, koľko bije, len nevie, ako z toho von, podľa môjho názoru na radikálnu očistu nemá dosť hlasov za svojim chrbtom na podporu v strane,
 • záhadne mlčiaci minister zahraničných vecí Lajčák,  
  • práve on predsa mal pri takejto medzinárodnej kauze pobiehať a komunikovať veľmi aktívne, napadla mi cynická myšlienka, či aj jeho neuniesli nakoniec do toho Vietnamu, ako protislužbu Vietnamcov? Lebo viete mi inak vysvetliť, prečo mlčí?
 • Kiska hrajúci sa zasa raz na kádrováka, ako vždy scesty, 
  • vystupujúci v štýle „najčestnejší a najspravodlivejší“, už dráždi väčšinu národa, lebo to chápu ako paródiu na spravodlivosť, presahuje zasa raz svoje kompetencie ohľadne Sakovej (tá jeho dôveru nepotrebuje, lebo ako prezident má konať nie na základe osobných pocitov, ale legislatívnych kompetencií – mal by si to už konečne uvedomiť,
 • Fico v štýle „neodišiel som“,
 • snažiaci sa úporne prehrať drámu Robo 2. na komédiu „Andyho cesta z kresla a kiež by aj z Európy“…

 

 

Úprimne…

Na jednu múdru vetu mojej konštelačnej školiteľky myslím, že „řád světa si nájde ten správny spôsob“. A skutočne to vnímam v dianí sveta znovu a znovu, že sa k nám dôsledky našich činov vždy akosi dostanú. Toto nie je o karme, naozaj neprajem nikomu nič zlé – len si myslím, že zlo si vždy pritiahne zlo. A tak len zasa raz pripomínam, že všetky naše kroky zanechávajú stopy, ktoré ukazujú veľmi jasne, kto tadiaľ kráčal…          

 

Záverom…

No áno, Zámer sveta nás jednoducho nepustí tam, kam nemáme ísť.

A tak ja namiesto opäť týždeň plánovanej cesty do lesa zajtra putujem na políciu do Brezna, som predvolaná na vypočutie vo veci pôrodného pochybenia u syna, kde som podala trestné oznámenie pred časom. Je to hodne zvláštne – ale necítim ani hnev, ani sklamanie, naozaj hlboko dôverujem Zámeru sveta.

 

 

Elena  7.8.2018

Na tepe dňa 9. – Teroristický útok v Štrasburgu. . .

12.12.2018

Dvaja mŕtvi, podľa niektorých médií sú vraj mŕtvi až štyria ľudia - už nebudú sedieť so svojimi blízkymi za vianočným stolom. A ktovie koľkí z tých kriticky zranených – väčšina viac »

Na tepe dňa 8. – Ako nás obohatilo členstvo v EÚ. . .

11.12.2018

Niečo pre eurozbožňovačov, môj dnešný blog.. Nie víziu „Kotlebu a ďalších odmietačov EÚ“, ani „nejaké moje fantazmagórie“ – predkladám analýzu francúzskeho ekonóma Pikettyho viac »

Na tepe dňa 7. – Aký darček by mala vláda dať Slovákom? ? ? . . .

10.12.2018

Národ je rozhorčený zvyšovaním cien, pri ktorom „štedro“ štát nadelí jednou rukou zvýšenie príjmu o pár eur v hrubom a druhou rukou vezme o minimálne rovnakú sumu viac na zvýšení viac »

Čína, USA, Huawei, Meng Wan-čou

Súd povolil finančnej riaditeľke Huawei prepustenie na kauciu

12.12.2018 06:37

USA obviňujú Huawei z toho, že využíva schránkovú firmu v Hongkongu na predaj vybavenia do Iránu.

SPOMIENKA: Pamätný deň obetí holokaustu

Definíciou antisemitizmu vyjadrila NR SR jasný postoj proti nenávisti

12.12.2018 06:00

Je to krok, za ktorý si Slovensko jednoznačne zaslúži uznanie. Zhodujú sa na tom členovia židovskej komunity doma aj v zahraničí.

triblavina,kamion,dialnica D1

Súvislá diaľnica do Košíc bude skôr cez Maďarsko ako cez Slovensko

11.12.2018 21:23

Bratislava a Košice budú prepojené súvislou diaľnicou minimálne o päť rokov skôr cez územie Maďarska než cez Slovensko.

štrasburg, streľba

Na vianočných trhoch v Štrasburgu sa strieľalo, útočník zabil troch ľudí

11.12.2018 21:17, aktualizované: 12.12.2018 05:55

Ozbrojený útočník v utorok večer v blízkosti vianočného trhu v centre francúzskeho Štrasburgu zastrelil troch ľudí a ďalších 12 osôb zranil.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,014
Celková čítanosť: 1955325x
Priemerná čítanosť článkov: 1928x