Založ si blog

Svetlo a tiene 7. – Mraky nad koalíciou. . .

Nie, ani tatranské potoky pri nedávnej prietrži nevyplavili toľko špiny, ako tento týždeň v médiách. Ochotnícka divadelná scéna – dalo by sa to nazvať v skratke, všade samí mizerní herci. Ťažko len odhadnúť, či je to tragédia, alebo komédia, v charakterovom obsadení postáv nič nové.

A tak trochu o tom pohovorme…

 

Čím začneme…

Únos Vietnamca už analyzovali toľkí, že sa nejdem unúvať rozoberať to do hĺbky. K tomu iba toľko, že dostal vo Vietname spravodlivý trest – ja som ho do lietadla smer Vietnam nenakladala, ale zasa, keby niekto našich lumpov z Belize akýmkoľvek spôsobom doviezol, nenamietala by som – lebo podľa mňa každý zlý a nečestný skutok by mal byť spravodlivo potrestaný. A ten vietnamský papalášik bol zasa pekný gauner, podľa toho, čo o ňom píšu – korupciou a spreneverou okradol vlasť a svojich spoluobčanov o desiatky miliónov eur. Ja ho naozaj neľutujem, že sa dostal k súdu a spravodlivému trestu.

Detektor pre Kaliňáka ma pobavil – mali by uverejniť celý jeho záznam, aby sme si spravili názor.

 

Súčasný stav koalície

 • vyhrážajúci sa Bugár, 
  • svojimi vyhrážkami tvár zásadového nezíska – ak to myslel vážne, mal konať rázne a jasne zaveliť na odchod z koalície, prezidentské predvolebné šance mu tým mohli narásť – ibaže myslím, že čas svojich uveriteľných vyhlásení už teraz naozaj prepásol,
 • mediátorsky sa tváriaci Danko, 
  • zrejme by získal predčasnými voľbami najviac z koaličných šéfov i strán, čakaním však môže najviac stratiť, „nechce podľa vlastného vyjadrenia prikladať k emóciám“ – obvykle však ten, kto sa snaží byť dobrý pre všetkých, nie je dobrý pre nikoho – mal by sa preto v tejto kauze jasne vyprofilovať postojom,
 • Pellegrini opatrne mlčiaci, veď čo už na to povedať?, 
  • on aj vie, koľko bije, len nevie, ako z toho von, podľa môjho názoru na radikálnu očistu nemá dosť hlasov za svojim chrbtom na podporu v strane,
 • záhadne mlčiaci minister zahraničných vecí Lajčák,  
  • práve on predsa mal pri takejto medzinárodnej kauze pobiehať a komunikovať veľmi aktívne, napadla mi cynická myšlienka, či aj jeho neuniesli nakoniec do toho Vietnamu, ako protislužbu Vietnamcov? Lebo viete mi inak vysvetliť, prečo mlčí?
 • Kiska hrajúci sa zasa raz na kádrováka, ako vždy scesty, 
  • vystupujúci v štýle „najčestnejší a najspravodlivejší“, už dráždi väčšinu národa, lebo to chápu ako paródiu na spravodlivosť, presahuje zasa raz svoje kompetencie ohľadne Sakovej (tá jeho dôveru nepotrebuje, lebo ako prezident má konať nie na základe osobných pocitov, ale legislatívnych kompetencií – mal by si to už konečne uvedomiť,
 • Fico v štýle „neodišiel som“,
 • snažiaci sa úporne prehrať drámu Robo 2. na komédiu „Andyho cesta z kresla a kiež by aj z Európy“…

 

 

Úprimne…

Na jednu múdru vetu mojej konštelačnej školiteľky myslím, že „řád světa si nájde ten správny spôsob“. A skutočne to vnímam v dianí sveta znovu a znovu, že sa k nám dôsledky našich činov vždy akosi dostanú. Toto nie je o karme, naozaj neprajem nikomu nič zlé – len si myslím, že zlo si vždy pritiahne zlo. A tak len zasa raz pripomínam, že všetky naše kroky zanechávajú stopy, ktoré ukazujú veľmi jasne, kto tadiaľ kráčal…          

 

Záverom…

No áno, Zámer sveta nás jednoducho nepustí tam, kam nemáme ísť.

A tak ja namiesto opäť týždeň plánovanej cesty do lesa zajtra putujem na políciu do Brezna, som predvolaná na vypočutie vo veci pôrodného pochybenia u syna, kde som podala trestné oznámenie pred časom. Je to hodne zvláštne – ale necítim ani hnev, ani sklamanie, naozaj hlboko dôverujem Zámeru sveta.

 

 

Elena  7.8.2018

S láskou 2. – Svetlo tma nepohltila. ..

17.10.2018

„To svetlo v tme svieti – a tma ho nepohltila...“ Svetlo tma nepohltila – čo hovorí táto myšlienka vám? Čo sa vám pri nej vynára pred očami? A čo v srdci? Včerajší blog priniesol záverečným viac »

S láskou 1. – Priezračné okamihy. . .

16.10.2018

Máte také miesta, ktoré hlboko oslovujú vašu dušu? Hovoria s vami láskavo, cítite sa tam voľne a slobodne, vzduch je tam voňavejší, slnko tam svieti žiarivejšie. No tak, viete o čom hovorím, viac »

Svet plný zázrakov 10. – Toto je spravodlivosť na slovenský spôsob. ..

13.10.2018

TA3 priniesla včera večer správu o tom, ako sa štedro začínajú v slovenských nemocniciach rozdávať hygienické balíčky pre pacientov. So sprchovým gélom a šampónom na vlasy, toaletným viac »

väzenie, väzni, mreže

Súd poslal do väzenia 16 sexuálnych násilníkov v kauze Huddersfield

19.10.2018 23:11

V rokoch 2004 až 2011 sexuálne zneužili 15 mladých dievčat ktoré omamovali alkoholom a drogami.

saudská arábia, novinár

Vypočúvali zamestnancov saudskoarabského konzulátu v Istanbule

19.10.2018 22:16

Podľa tureckých správ Chášukdžího na konzuláte zabili a rozštvrtili členovia vražedného komanda napojeného na korunného princa.

ebola, vojak, Libéria, Afrika

Rusko vyšle do Stredoafrickej republiky ďalšie vojenské posily

19.10.2018 21:40

Cieľom je podporiť boj tamojšej vlády proti skupinám milícií.

Hongkong Macao most najdlhší čína

Mostný megaprojekt spájajúci Hongkong a Macao čoskoro otvoria

19.10.2018 20:48

Komunikácia s dĺžkou 55 kilometrov zahŕňa aj kľukatý cestný most a podmorský tunel.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 957
Celková čítanosť: 1816240x
Priemerná čítanosť článkov: 1898x