Založ si blog

Letmo 11. – Letmo. . .

Vločky snehu mi krúžili okolo hlavy. Tichým včasránom som včera kráčala premietajúc, čo bude s mojimi kvietkami na balkóne. Ak je niečo v mojom srdci, starám sa o to zo všetkých síl. Deti mi poslali zábery krutej snehovej metelice i po hodine. A  po desiatej už len pršalo. Niekedy to tak máme i v živote – že náhle zasneží, a my sa bojíme o to, čo chceme chrániť. Bývajú také dni. No dobre, tak i týždne a mesiace možno niekedy sneží. A potom v jednej chvíli cítime na tvári dažďové kvapky.

Konečne, povedal Zámer sveta. Tak čo by si chcela, vyber si, splním. Hmmmm, čo by som chcela, čo by som naozaj chcela? No áno, môžeme mať veľké sny a malé sny – ľudia túžia po kadečom. Po láske, peniazoch, postavení, poznaní?

Poznanie sa ku mne dostáva po kvapkách, a ja cítim vďaku za každú jednu z nich.

Postavenie je relatívny pojem, lebo je podľa mňa lepšie byť dobrým pekárom ako zlým prezidentom.

K peniazom mám úctu, ale neohýbam pre ne chrbát, nemajú ma v moci.

Láska je úžasná, ale len tá skutočná. Nie je pri nej dôležité, aké má chlap svaly, ale srdce. Ani koľko má peňazí, ale charakteru. Neprezentuje sa pekným oblečením, ale čistým svedomím. Pre život má význam iba taký chlap, ktorý dokáže stáť pri mne pevne, pre ktorého som jediná a aj keď sa dokážem o seba postarať, je starostlivý. Skrátka chlap, nie chlapec. Lenže toto si dokážeme uvedomiť, len keď sa posunieme k vlastnej zrelosti. Keď v tom máme jasno, tak si už nepustíme do života len tak hocikoho.

A čo som si vybrala? Hm  – prezradím? To, po čom mi pochabo pišťalo srdce. Mám doma tretí diel montgomeryovskej trilógie s názvom Stále, písala som o tom aj kedysi v blogu. Dostala som sa k prečítaniu 1. a 2.  dielu v pdf, no neboli nikde k zohnaniu ako knihy. Mám rada knihy v ich pôvodnej podobe, beriem ich do rúk s láskou a mnohé majú trvalé miesto v mojej knižnice. Prezrela som  možné i nemožné stránky, bazáre. Poobede som cítila nutkanie pozrieť ešte raz –  a hej, z Čiech mi putuje už aj jednotka z tej trilógie s názvom Navždycky. Ááááá, Naozaj mi to spravilo radosť. Konečne budem čítať naplno. Tá kniha má pre mňa zvláštne posolstvo, cítim to. Ďakujem, Zámer sveta. A z diaľky znie jeho tichý smiech. Je to jeden z dvoch hlasov, ktoré okrem seba samého môžeme vo svojom vnútri naozaj počuť.

Dnešok je energetický silný a zvláštny deň, cítite to tiež? Ešte sa budú diať veci…

 

Elena 7.5.2020

 

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

28.11.2022

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/ Vošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne – byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila biologickým [...]

Vedieť viac 3. – Príbeh lekárov alias Raz stačí. . .

27.11.2022

Raz nestačí – čítali ste tú knihu? Jej názov hovorí o tom, že nestačí byť šťastný raz v živote. Kedysi dávno som ju čítala i ja. S tým názvom knihy súhlasím, no i tak krédo „raz nestačí“ neaplikujem v živote na všetko. Rozhodne mi v živote stačí raz, ak sa ma niekto pokúsi vydierať – taký človek u mňa skončil. A tu nás podaktorí [...]

Vedieť viac 2. – Samovraždy na železniciach. . .

23.11.2022

Samovraždy na železnici. Desivý fenomén modernej spoločnosti. Už len správa o nich nás zasiahne. Nie to ešte aby to bol niekto známy. Málokto však uvažuje o tom, ako sa v tej situácii cíti rušňovodič. Človek sa postaví na koľajnice a rušňovodič už nedokáže urobiť nič, len bezmocne brzdiac pokračovať vlakom dopredu. Hoci vie, že vzdialenosť na ubrzdenie je [...]

Finančná správa / FS / Kriminalisti /

Finančná správa rozložila skupinu nelegálnych výrobcov cigariet na východe SR

28.11.2022 09:49

Z doterajšieho vyšetrovania vyplýva, že škoda je 6,2 milióna eur. Ide o najväčší zásah proti tejto trestnej činnosti od roku 2018.

Bernard Bober

Predseda KBS cestuje do Bruselu. Rokovať bude aj o situácii v cirkvi na Slovensku

28.11.2022 09:40

Témou rokovaní bude aj budúcnosti Európy a hodnotové základy EÚ, ako aj pomoci cirkvi v dôsledku vojny na Ukrajine.

Somálsko útok bombový

Ďalší útok militantov v somálskom Mogadiše. Zahynulo najmenej desať ľudí

28.11.2022 08:03

Pri útoku utrpel zranenia aj somálsky minister vnútornej bezpečnosti.

šanghaj protest čína police

BBC tvrdí, že jej novinára v Šanghaji zadržala a zbila čínska polícia

28.11.2022 06:56, aktualizované: 09:44

Novinár mal v Šanghaji informovať o priebehu protestov za ukončenie prísnych opatrení čínskej vlády proti šíreniu covidu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,463
Celková čítanosť: 7227638x
Priemerná čítanosť článkov: 2934x

Kategórie