Založ si blog

Letmo 11. – Letmo. . .

Vločky snehu mi krúžili okolo hlavy. Tichým včasránom som včera kráčala premietajúc, čo bude s mojimi kvietkami na balkóne. Ak je niečo v mojom srdci, starám sa o to zo všetkých síl. Deti mi poslali zábery krutej snehovej metelice i po hodine. A  po desiatej už len pršalo. Niekedy to tak máme i v živote – že náhle zasneží, a my sa bojíme o to, čo chceme chrániť. Bývajú také dni. No dobre, tak i týždne a mesiace možno niekedy sneží. A potom v jednej chvíli cítime na tvári dažďové kvapky.

Konečne, povedal Zámer sveta. Tak čo by si chcela, vyber si, splním. Hmmmm, čo by som chcela, čo by som naozaj chcela? No áno, môžeme mať veľké sny a malé sny – ľudia túžia po kadečom. Po láske, peniazoch, postavení, poznaní?

Poznanie sa ku mne dostáva po kvapkách, a ja cítim vďaku za každú jednu z nich.

Postavenie je relatívny pojem, lebo je podľa mňa lepšie byť dobrým pekárom ako zlým prezidentom.

K peniazom mám úctu, ale neohýbam pre ne chrbát, nemajú ma v moci.

Láska je úžasná, ale len tá skutočná. Nie je pri nej dôležité, aké má chlap svaly, ale srdce. Ani koľko má peňazí, ale charakteru. Neprezentuje sa pekným oblečením, ale čistým svedomím. Pre život má význam iba taký chlap, ktorý dokáže stáť pri mne pevne, pre ktorého som jediná a aj keď sa dokážem o seba postarať, je starostlivý. Skrátka chlap, nie chlapec. Lenže toto si dokážeme uvedomiť, len keď sa posunieme k vlastnej zrelosti. Keď v tom máme jasno, tak si už nepustíme do života len tak hocikoho.

A čo som si vybrala? Hm  – prezradím? To, po čom mi pochabo pišťalo srdce. Mám doma tretí diel montgomeryovskej trilógie s názvom Stále, písala som o tom aj kedysi v blogu. Dostala som sa k prečítaniu 1. a 2.  dielu v pdf, no neboli nikde k zohnaniu ako knihy. Mám rada knihy v ich pôvodnej podobe, beriem ich do rúk s láskou a mnohé majú trvalé miesto v mojej knižnice. Prezrela som  možné i nemožné stránky, bazáre. Poobede som cítila nutkanie pozrieť ešte raz –  a hej, z Čiech mi putuje už aj jednotka z tej trilógie s názvom Navždycky. Ááááá, Naozaj mi to spravilo radosť. Konečne budem čítať naplno. Tá kniha má pre mňa zvláštne posolstvo, cítim to. Ďakujem, Zámer sveta. A z diaľky znie jeho tichý smiech. Je to jeden z dvoch hlasov, ktoré okrem seba samého môžeme vo svojom vnútri naozaj počuť.

Dnešok je energetický silný a zvláštny deň, cítite to tiež? Ešte sa budú diať veci…

 

Elena 7.5.2020

 

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872726x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie