Založ si blog

Tornádo 3. – Jediná dávka antibiotík. ..

Sedemročná Ninka zomrela v nemocnici na dehydratáciu. Keby však bola dostala jednu, jedinú dávku antibiotika v nemocnici včas, mohla žiť. Túto informáciu si vypočuli zhrození Ninkini rodičia na súde v procese, v ktorom je riešená jej smrť. Počuli to rodičia Ninky konečne po šiestich rokoch prešetrovania a zisťovania vinníkov jej smrti.

https://www.cas.sk/clanok/1038070/zhrozeni-rodicia-dievcatka-ktore-zomrelo-na-dehydrataciu-delila-ninku-7-od-zivota-jedina-davka-antibiotik/?fbclid=IwAR3pingekxJTVA5D7TsIKkpxWXcOxr0ntp2PcRLO6PglipKta9tgymsE1s8

Kto to nezažil, ten nepochopí tú hrôzu a bolesť rodičov po takejto informácii. Ja tomu rozumiem, lebo i môjmu synovi stačilo tak málo na prežitie – aby mu lekárka postláčala shunt, alebo aspoň zavolala odborníkom a dala ho previezť do nemocnice k nim. Naše deti mohli žiť.

 

Ale Ninkini rodičia sa dopočuli na súde i ďalšiu šokujúcu vec

– priznala ju pracovníčka Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou – a síce, že výsledky nimi uvádzané v posudku sa líšili od pravdy. Zamlčali dôležité skutočnosti v posudku, ktorý zhotovili.

Informáciu o ich príbehu prináša fb stránka Obete zdravotníctva. Ľudia ktorí nemlčia. Jasne pomenováva problém – Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou vydal ZMANIPULOVANÝ POSUDOK !!!!

Toľko až neuveriteľných príbehov sa odohráva. Ak by reči o sfalšovanom posudku viedol rodič dieťaťa, ktoré vinou zdravotníkov zomrelo, označili by ho rýchlo za kverulanta, v snahe umlčať ho a zabrániť spravodlivému potrestaniu vinníkov. No teraz v spomenutom prípade priznala túto otriasajúcu skutočnosť samotná pracovníčka úradu. Smutné je, že za takéto konanie nie je nikto postihnutý. I tento prípad ukazuje, že je nutné zaviesť pre konzultantov UDZS SR ich zodpovednosť za škodu spôsobenú nesprávnym posudkom a navyše so zatajením skutočností, ktoré zásadným spôsobom ovplyvňujú výsledok.

 

Ako veriť?

Neviem, naozaj neviem ako môžeme veriť  štátnym inštitúciám so skúsenosťami, ktoré my rodičia detí mŕtvych vinou lekárov máme. Niektorí ľudia sa čudujú, že ideme za spravodlivosťou po celé roky napriek bolesti a sklamaniam. Ale tu nejde len o naše deti, ale i o tie, ktoré zomrieť nebudú musieť, ak sa veci napravia. Chceme, aby nezomierali v slovenskom zdravotníctve ďalšie deti zbytočne.

Pretože, viete si predstaviť, že by vaše dieťa zomrelo iba preto, že nedostalo jednu, jedinú dávku antibiotík?

 

Elena   15.10.2020

 

Slniečko 6. – Ako chodiť po lane. . .

24.10.2020

V tichu prvého vyhláseného karanténneho večera usadená uvažujem o tom, ako táto situácia pripomína chodenie po lane. Kým je lano na zemi položené, prejde po ňom bez zaváhania asi každý. Ale dajte ho 10 centimetrov nad zem. Aj v tejto situácii sa ukazuje, ako sa odráža tých „10 centimetrov nad zemou“ v našom prežívaní. Pri predstave, že by iba tak mali dva [...]

Tornádo 7. – Nech sa nám premiér verejne ospravedlní. . .

20.10.2020

Zázraky nad zázraky sa dejú, milí spoluobčania. Vďaka nášmu premiérovi, pravdaže. Prezradím vám o nich viac práve teraz. A aj to, prečo očakávam jeho verejné ospravedlnenie občanom. Čo sú to za testy? Nakúpil v súčasnosti testy na ten celoplošný cirkus s pomocou malej firmičky z Trnavy, po 4 eurá i niečo – nechce sa mi hľadať presnú sumu. Tak vám [...]

Slniečko 5. – Akí sme?

20.10.2020

Akí sme? Čo by ste si tam dosadili? Uvažovali by ste polaritne – dobrí či zlí, láskaví či krutí, obetaví či sebeckí? Alebo skôr kontinuálne, že v každom je snáď nejaký kúsok dobra, a každý z nás občas urobí prešľap cez nejakú hranicu? O ľuďoch… Radkin Honzák je známy český psychiater a terapeut – už som ho kedysi spomenula v mojom blogu [...]

trump

Trump využil predčasné hlasovanie, volil na Floride

24.10.2020 20:09, aktualizované: 20:24

Súčasný americký prezident hlasoval v meste West Palm Beach na Floride, ktorá je jeho novým domovským štátom.

SR Bratislava NRSR Kollár autonehoda

Šéf parlamentu Kollár mal vážnu dopravnú nehodu

24.10.2020 18:31, aktualizované: 22:03

Predseda parlamentu Boris Kollár bol prevezený do bratislavskej nemocnice na ďalšie vyšetrenia a je pri vedomí. Má zranenia po celom tele.

testy, antigénové, koronavírus

Testy zatiaľ nikto poriadne neotestoval

24.10.2020 17:30

Epidemiológ Marek Majdan považuje lockdown celého Slovenska za krajné riešenie, ktoré má významný dosah na život ľudí a chod krajiny.

covid, testovanie, orava, koronavírus

Pilotné testovanie umožní odsledovať nedostatky, zhodli sa Petrák a Krúpa

24.10.2020 16:44, aktualizované: 17:24

Predseda brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa (OĽANO) a podpredseda školského výboru Ľubomír Petrák (Smer) diskutovali v relácii RTVS Sobotné dialógy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,713
Celková čítanosť: 4072996x
Priemerná čítanosť článkov: 2378x

Kategórie