Založ si blog

Tep dňa 3. – Ako sa slovenská vláda testovaním národa preslávila. . .

Peniaze za testovanie, ktorému sme vystavovaní, by sme mali dostať. Píše o tom blog

https://blog.hlavnespravy.sk/25317/boli-ste-ucastnikom-celoplosneho-testovania-ste-pravidelne-testovany-mate-narok-na-financnu-odmenu-vysku-vam-urci-znalec/

Dokonca uvádza aj odborný článok, týkajúci sa štúdie o testovaní na Slovensku, ktorý bol uverejnený v odbornom časopise 4. 12.2020, a v ktorom jeho autori prehlasujú, že vraj majú naše súhlasy s testovaním.

A tak moja stará známa pesnička „nie, nemám rada klamstvá a nemám rada klamárov“.

Aj list som preto napísala – nie autorom toho článku, čo ste – ak niekto nemá morálne zábrany takto evidentne klamať verejne, tak čo už by vylepšili na jeho morálnom profile moje reči o morálke. Prezradím vám ale až neskôr v tomto blogu, komu som ten list adresovala.

Nuž, tak v tomto blogu pár slov o tom, ako sa slovenská vláda testovaním národa preslávila…

 

Ach, ten článok, podľa ktorého sa testujeme oboznámene, s písomným súhlasom a dobrovoľne…

Môžete si ho prečítať v linku

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.12.02.20240648v1

The effectiveness of population-wide, rapid antigen test based screening in reducing SARS-CoV-2 infection prevalence in Slovakia

v preklade

Účinnosť celopopulačného rýchleho skríningu na základe antigénového testu pri znižovaní prevalencie infekcie SARS-CoV-2 na Slovensku

Jeho autormi sú

Martin PavelkaKevin Van-ZandvoortSam AbbottKatharine SherrattMarek MajdanCMMID COVID-19 working groupInštitút Zdravotných AnalýzPavol JarčuškaMarek KrajčíStefan FlascheSebastian Funk
V závere článku je autorské prehlásenie

Author Declarations

I confirm all relevant ethical guidelines have been followed, and any necessary IRB and/or ethics committee approvals have been obtained.

Yes

The details of the IRB/oversight body that provided approval or exemption for the research described are given below:

Only publicly available data was used and therefore no exemption necessary.

All necessary patient/participant consent has been obtained and the appropriate institutional forms have been archived.

Yes

I understand that all clinical trials and any other prospective interventional studies must be registered with an ICMJE-approved registry, such as ClinicalTrials.gov. I confirm that any such study reported in the manuscript has been registered and the trial registration ID is provided (note: if posting a prospective study registered retrospectively, please provide a statement in the trial ID field explaining why the study was not registered in advance).

Yes

I have followed all appropriate research reporting guidelines and uploaded the relevant EQUATOR Network research reporting checklist(s) and other pertinent material as supplementary files, if applicable.

Yes

Paper in collection COVID-19 SARS-CoV-2 preprints from medRxiv and bioRxiv

 

 

Pán minister Krajči, skutočne sa nehanbíte na akademickej pôde verejne takto klamať? Presne to totiž robí publikovaná štúdia, ktorej autori bez hanby verejne vyhlasujú, že testované osoby boli oboznámenú  účelom testovania, dali svoj písomný súhlas k tomu a zúčastnili sa testovania dobrovoľne.

Drahý pán minister zdravotníctva Slovenskej republiky,

vyjadrite sa bezodkladne a verejne celému národu, kde sú naše súhlasy, naša oboznámenosť s účasťou v štúdii a naša dobrovoľná účasť v nej?

A kým pán minister pouvažuje nad odpoveďou, tak vás oboznámim ešte s jedným detailom celej situácie, ktorý vás poteší.

 

Kto z vás sa pridá ku hromadnej žalobe?

Advokátska kancelária Weis & Partners poskytuje informáciu, že účastníci testovania majú nárok na odmenu

https://akw.sk/covid-19/ucastnici-dobrovolneho-testovania-maju-pravo-na-odmenu-za-ucast-na-vedeckom-experimente/

V článku uvádza, že

štúdia je financovaná aj zo zdrojov Wellcome Trust, ktorá po pár rozklikaniach nasmeruje zvedavcov na také mená ako Dr. Fauci, resp. Bill & Melinda Gates Foundation.

Tak vidíte, nebojte sa, bude peňazí dosť na to odškodňovanie, čo poviete?

Lebo tí právnici to myslia vážne. Uvádzajú, že

Ak ste sa teda zúčastnili tohto vedeckého experimentu, MÁTE nárok na odmenu za účasť na tomto pokuse. Ak sa k peniazom nedostanete na základe výzvy, kontaktujte svojho advokáta. Nešlo totiž o testovanie, ale o plánovaný vedecký experiment na ľuďoch, pri ktorom neboli údajne porušené etické princípy. Na toto sa však pozrime osobitne zblízka.

Norimberský kódex[1] je súbor zásad medicínskej etiky pre experimenty na ľuďoch, ktorý vznikol ako dôsledok súdu s vojnovými zločincami na norimberskom súde po skončení druhej svetovej vojny.

Uvádzajú aj celý Norimberský kódex. Môžete si ho prečítať na tom ich linku.

 

No a ten môj list…

List som adresovala odbornému časopisu, kde publikovali autori štúdie tieto nepravdivé tvrdenia – so žiadosťou, aby preverili  pravdivosť autormi článku uvádzanej informácie o súhlase testovaných osôb, ich oboznámenosti s účasťou v štúdii a dobrovoľnosti tejto účasti.

Prečítajte si jeho plné znenie v slovenčine:

Na základe Vami uverejneného článku Účinnosť celopopulačného rýchleho skríningu na základe antigénového testu pri znižovaní prevalencie infekcie SARS-CoV-2 na Slovensku https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.12.02.20240648v1

a údajov v ňom uvádzaných vyslovujem pochybnosť o pravdivosti údajov – a to vo veci existencie súhlasov testovaných osôb ku ich testovaniu. Autori článku nemajú súhlasy testovaných osôb. Testovanie nimi popisované v skutočnosti je v Slovenskej republike realizované nátlakovou formou, pod hrozbou nemožnosti ísť do práce, či vykonávať mnohé ďalšie bežné činnosti života.

Žiadam Vás preto o preverenie skutočností, ktoré uvádzajú autori ohľadne oboznámenia a súhlasov testovaných osôb, aj dobrovoľnosti ich testovania.

Domnievam sa, že týmito postupmi autori článku konajú nekorektne a porušili aj ľudsko-právne hranice testovaných osôb.

Naposledy podľa mojich vedomostí takto konalo fašistické Nemecko.

S úctou

 

 

Elena

 

P.S.: Nuž, čo dodať? Ak sa slovenská vláda chcela testovaním národa presláviť, práve sa jej to vďaka mne podarilo…

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872371x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie