Založ si blog

Tep dňa 3. – Ako sa slovenská vláda testovaním národa preslávila. . .

Peniaze za testovanie, ktorému sme vystavovaní, by sme mali dostať. Píše o tom blog

https://blog.hlavnespravy.sk/25317/boli-ste-ucastnikom-celoplosneho-testovania-ste-pravidelne-testovany-mate-narok-na-financnu-odmenu-vysku-vam-urci-znalec/

Dokonca uvádza aj odborný článok, týkajúci sa štúdie o testovaní na Slovensku, ktorý bol uverejnený v odbornom časopise 4. 12.2020, a v ktorom jeho autori prehlasujú, že vraj majú naše súhlasy s testovaním.

A tak moja stará známa pesnička „nie, nemám rada klamstvá a nemám rada klamárov“.

Aj list som preto napísala – nie autorom toho článku, čo ste – ak niekto nemá morálne zábrany takto evidentne klamať verejne, tak čo už by vylepšili na jeho morálnom profile moje reči o morálke. Prezradím vám ale až neskôr v tomto blogu, komu som ten list adresovala.

Nuž, tak v tomto blogu pár slov o tom, ako sa slovenská vláda testovaním národa preslávila…

 

Ach, ten článok, podľa ktorého sa testujeme oboznámene, s písomným súhlasom a dobrovoľne…

Môžete si ho prečítať v linku

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.12.02.20240648v1

The effectiveness of population-wide, rapid antigen test based screening in reducing SARS-CoV-2 infection prevalence in Slovakia

v preklade

Účinnosť celopopulačného rýchleho skríningu na základe antigénového testu pri znižovaní prevalencie infekcie SARS-CoV-2 na Slovensku

Jeho autormi sú

Martin PavelkaKevin Van-ZandvoortSam AbbottKatharine SherrattMarek MajdanCMMID COVID-19 working groupInštitút Zdravotných AnalýzPavol JarčuškaMarek KrajčíStefan FlascheSebastian Funk
V závere článku je autorské prehlásenie

Author Declarations

I confirm all relevant ethical guidelines have been followed, and any necessary IRB and/or ethics committee approvals have been obtained.

Yes

The details of the IRB/oversight body that provided approval or exemption for the research described are given below:

Only publicly available data was used and therefore no exemption necessary.

All necessary patient/participant consent has been obtained and the appropriate institutional forms have been archived.

Yes

I understand that all clinical trials and any other prospective interventional studies must be registered with an ICMJE-approved registry, such as ClinicalTrials.gov. I confirm that any such study reported in the manuscript has been registered and the trial registration ID is provided (note: if posting a prospective study registered retrospectively, please provide a statement in the trial ID field explaining why the study was not registered in advance).

Yes

I have followed all appropriate research reporting guidelines and uploaded the relevant EQUATOR Network research reporting checklist(s) and other pertinent material as supplementary files, if applicable.

Yes

Paper in collection COVID-19 SARS-CoV-2 preprints from medRxiv and bioRxiv

 

 

Pán minister Krajči, skutočne sa nehanbíte na akademickej pôde verejne takto klamať? Presne to totiž robí publikovaná štúdia, ktorej autori bez hanby verejne vyhlasujú, že testované osoby boli oboznámenú  účelom testovania, dali svoj písomný súhlas k tomu a zúčastnili sa testovania dobrovoľne.

Drahý pán minister zdravotníctva Slovenskej republiky,

vyjadrite sa bezodkladne a verejne celému národu, kde sú naše súhlasy, naša oboznámenosť s účasťou v štúdii a naša dobrovoľná účasť v nej?

A kým pán minister pouvažuje nad odpoveďou, tak vás oboznámim ešte s jedným detailom celej situácie, ktorý vás poteší.

 

Kto z vás sa pridá ku hromadnej žalobe?

Advokátska kancelária Weis & Partners poskytuje informáciu, že účastníci testovania majú nárok na odmenu

https://akw.sk/covid-19/ucastnici-dobrovolneho-testovania-maju-pravo-na-odmenu-za-ucast-na-vedeckom-experimente/

V článku uvádza, že

štúdia je financovaná aj zo zdrojov Wellcome Trust, ktorá po pár rozklikaniach nasmeruje zvedavcov na také mená ako Dr. Fauci, resp. Bill & Melinda Gates Foundation.

Tak vidíte, nebojte sa, bude peňazí dosť na to odškodňovanie, čo poviete?

Lebo tí právnici to myslia vážne. Uvádzajú, že

Ak ste sa teda zúčastnili tohto vedeckého experimentu, MÁTE nárok na odmenu za účasť na tomto pokuse. Ak sa k peniazom nedostanete na základe výzvy, kontaktujte svojho advokáta. Nešlo totiž o testovanie, ale o plánovaný vedecký experiment na ľuďoch, pri ktorom neboli údajne porušené etické princípy. Na toto sa však pozrime osobitne zblízka.

Norimberský kódex[1] je súbor zásad medicínskej etiky pre experimenty na ľuďoch, ktorý vznikol ako dôsledok súdu s vojnovými zločincami na norimberskom súde po skončení druhej svetovej vojny.

Uvádzajú aj celý Norimberský kódex. Môžete si ho prečítať na tom ich linku.

 

No a ten môj list…

List som adresovala odbornému časopisu, kde publikovali autori štúdie tieto nepravdivé tvrdenia – so žiadosťou, aby preverili  pravdivosť autormi článku uvádzanej informácie o súhlase testovaných osôb, ich oboznámenosti s účasťou v štúdii a dobrovoľnosti tejto účasti.

Prečítajte si jeho plné znenie v slovenčine:

Na základe Vami uverejneného článku Účinnosť celopopulačného rýchleho skríningu na základe antigénového testu pri znižovaní prevalencie infekcie SARS-CoV-2 na Slovensku https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.12.02.20240648v1

a údajov v ňom uvádzaných vyslovujem pochybnosť o pravdivosti údajov – a to vo veci existencie súhlasov testovaných osôb ku ich testovaniu. Autori článku nemajú súhlasy testovaných osôb. Testovanie nimi popisované v skutočnosti je v Slovenskej republike realizované nátlakovou formou, pod hrozbou nemožnosti ísť do práce, či vykonávať mnohé ďalšie bežné činnosti života.

Žiadam Vás preto o preverenie skutočností, ktoré uvádzajú autori ohľadne oboznámenia a súhlasov testovaných osôb, aj dobrovoľnosti ich testovania.

Domnievam sa, že týmito postupmi autori článku konajú nekorektne a porušili aj ľudsko-právne hranice testovaných osôb.

Naposledy podľa mojich vedomostí takto konalo fašistické Nemecko.

S úctou

 

 

Elena

 

P.S.: Nuž, čo dodať? Ak sa slovenská vláda chcela testovaním národa presláviť, práve sa jej to vďaka mne podarilo…

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Jednou ranou 8. – Prezidentka Čaputová potrebuje okuliare?

24.09.2021

Ach, som dnes milá a mierna. Prezidentke treba asi okuliare, lebo ďalekohľad – ten zjavne má. Vidí aj tie najmenšie porušenia ľudských práv – lenže v iných krajinách. Krajiny OSN musia podľa nej podporovať ľudí, ktorí sa dožadujú dodržiavania svojich základných práv, vrátane slobody prejavu alebo zhromažďovania. “Občania musia mať možnosť tieto [...]

Jednou ranou 7. – Tri z piatich. . .

23.09.2021

Nie,nie, prevzatie zodpovednosti sa v tomto štáte nenosí… A hej, viac ako tri z piatich… V minulom blogu som sľúbila dať ešte pár slov v súvislosti s Matovičovým výrokom, či majú zodpovední donekonečna doplácať na nezodpovedných. Príkladov je v tomto štáte vo vzťahu ku korone a súčasnej situácii viac ako dosť – šíritelia nákazy a v prvom rade [...]

Izrael, valcína, očkovanie

ONLINE: Rôzne skúsenosti zaočkovaných krajín. Izrael sprísňuje, Nórsko uvoľňuje

25.09.2021 07:30

Tretia dávka vakcíny, sprísnenie opatrení voči neočkovaným učiteľom. Izrael znepokojuje rast počtu úmrtí. Naopak, Nórsko si bude užívať voľnosť.

Miroslav Kollár, Juraj Hipš

Strana Spolu si volí nového šéfa. Každý ju chce ťahať inam

25.09.2021 07:00

Jeden z kandidátov verí, že strana Spolu má priestor na samostatnú existenciu, ďalší si myslí, že sa treba spojiť s Progresívnym Slovenskom.

Juraj Hipš

Hipš: Jedinú cestu vidím v spolupráci s Progresívnym Slovenskom

25.09.2021 06:45

Bývalý predseda strany Spolu Juraj Hipš, ktorý na tento post opäť kandiduje, si myslí, že rozdiely medzi Spolu a Progresívnym Slovenskom sú minimálne.

Miroslav Kollár

Kollár: Zlúčeniu Spolu a Progresívneho Slovenska hovorím nie

25.09.2021 06:45

Podľa kandidáta Miroslava Kollára, ak by chcel ísť do Progresívneho Slovenska, urobil by tak už na jar a nie teraz - okľukou cez Spolu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 5583536x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Kategórie