Založ si blog

Tep dňa 9. – Pandemik. . .

Revúca sa stala pandemickým skokanom.

Pre región s množstvom osád a vysokou nezamestnanosťou to môže byť veľký problém.

Otvorene poviem, že podľa mňa ide o výsledok nerozumných opatrení vlády. Až zvažujem, či nejde o úmyselnú snahu vlády, aby sa nakazilo čo najviac Slovákov. Predsa takí neschopní byť nemôžu, keď už aj slovo skríning objavili.

Nie, nepáči sa mi, ako vláda riadi „boj proti pandémii“, vonkoncom nie. A budem uvažovať o možnom vykročení z tejto situácie.

 

V susednej dedine zomrel pán, ktorý sa bol testovať a nakazil sa pri čakaní.

Nielen korona, ale i nerozumné testovanie zasahuje do našich životov čoraz viac. Ľudia v Revúcej stáli vraj v dlhom rade na testovanie pri nemocnici v skorom ráne aj s malými deťmi v treskúcom mraze začiatkom minulého týždňa. Koľkí z nich to pocítia na svojom zdraví?

Nás testujú odušu. Je však neseriózne, že pozitívne testovaným pracujúcim neumožní vláda rovno bezplatne kontrolný PCR test, lebo pre falošnú pozitivitu kopa ľudí môže prísť o časť príjmu bezdôvodne.

Pritom chodia netestovaní ľudia cez hranice, aj Slovenskom s každý týždeň domáci pendleri, do obchoďákov chodia ľudia s výraznými príznakmi choroby – kašľú ledva dych popadajú. Pri takýchto opatreniach môžeme vychytávať testovaním nás ostatných pozitívnych dookola, kým peklo zmrzne. Na celej tej situácii je desivá bezmocnosť zodpovedne sa správajúcich ľudí – takéto protipandemické opatrenia by som zaviedla jedine vtedy, ak by som natáčala humoristický seriál.

Záchranu ani v očkovaní nevidím. Jednak veľká skupina ľudí sa nás neplánuje dať očkovať, jednak nové mutácie ani teraz produkované vakcíny nepokrývajú.

Pritom urobiť systematické opatrenia – kontrola na hraniciach s karanténou, kontrola pendlerov medzi okresmi a prísne uzavretie (rečou vlády lockdown) by boli pomohli v priebehu troch týždňov až mesiaca situáciu rázne stabilizovať. So zakúpením ivermectinu by to vyriešilo drvivú väčšinu našich ťažkostí a koronou a kopu životov zachránilo.

 

Otvorene hovorím – nevidím šancu na zlepšenie cez čestné konanie ľudí, lebo práve tí rizikoví sa prevláčajú kade-tade úplne bezohľadne. A konanie vlády, ktoré skutočne prevyšuje aj maniere fašistického Nemecka, tiež nie je zárukou vykročenia k dobrým časom. Lebo nie je v poriadku, ak vláda zneužíva na pokyn cudzej mocnosti vlastný národ na podivný pokus. A mám vážnu pochybnosť, či toto  nesystematické riešenie opatrení nie je úmyselné, aby sme mohli testovaním vychytávať nakazených a bolo o čom dať „veľkolepú štúdiu/.

Lebo stačí sa pozrieť na štúdiu, ktorú uvádza  stránka Nekŕmte nás odpadom s vyjadrením Juraja Mesika

Od 30.9. 2020 (keď už bolo dostatok štúdií štatisticky spoľahlivo potvrdzujúcich vysokú účinnosť IVM v liečbe covidu), zomrelo do včera na Slovensku na covid oficiálne už viac ako 4000 ľudí.
Vo Fínsku od toho dátumu pribudlo 300 obetí,
v Nórsku 270 obetí.
Veľké zomieranie na Slovensku je priamym dôsledkom „práce“ Matovičovej vlády – zlyhania prevencie, absencie profylaxie a korupčnej pseudoliečby covidu remdesivirom po 2100 eur.
Ale – otázka ktorú opakovane kladiem je: Čo urobili správne inteligentné vlády Fínska a Nórska, že nedopustili masové zomieranie svojich obyvateľov a pritom ani nezruinovali ekonomiku, ani nešpajdlovali, ani nepremenili krajiny na veľké koncentráky? Pokles HDP vo Fínsku počas pandémie je najnižší v EU, v Nórsku až včera po prvý krát zavreli obchodné centrá a niektoré obchody, školy idú…
Odpoveď je totiž napodiv veľmi jasná – a mohla to hravo urobiť aj Matovičova vláda. Keby nie nevzdelanosť, plagiátorstvo, tuposť, hubris, korupcia, karpatská veda…

https://www.facebook.com/nekrmtenasodpadom/photos/a.605924342836850/3646477072114880/

Na obrázku môže byť: text, v ktorom sa píše „LINEAR Cumulative confirmed COVID-19 deaths Limited testing and challenges the attribution of the cause of death means that the number of confirmed deaths may not be an accurate count of the true number of deaths from COVID-19. LOG Add country 3,500 Our World Data 3,000 2,500 Slovakia 2,000 Sep 30, 2020 Finland 344 Norway 274 48 1,500 Slovakia 1,000 500 0 Mar 14, 2020 Apr 30 Jun 19 Aug Finland Norway Source: Johns Hopkins University CSSE COVID 19 Data Last updated 24 January, 06:02 (London time) Sep 27 Nov 16 Jan 2021 CCBY“

 

Nemlčme. Zomierajú ľudia,  a mnohým ľuďom sa zdravie zhoršuje, lebo zdravotná starostlivosť nie je primerane dostupná pre koronu.  A aj akútna starostlivosť začína byť problémom, ako o prináša informáciu tá istá stránka https://www.facebook.com/nekrmtenasodpadom/

Od Vás: Synovec si vo štvrtok večer na dielni nešťastnou náhodou odpílil prst ( malíček ) . Zostal visieť na kúsky kože
Letel stovkou do NR aj cez mesto.. dobehol na pohotovosť, krvavý, ruka v handre.
Sestrička na pohotovosti otvorila dvere, pozrela na prst a vraví..
“ Test na kovid máte ? „
“ Nie“
“ Tak nech sa páči choďte si ho urobiť „
Ďalších 20 minút si robil test až potom začali riešiť prst.
Čo na to povedať…?
Nejako som to stále nepochopil 🥴🥴🥴🥴
(Foto odrezaneho prstu, ktorú máme k dispozícii, sme sa rozhodli nezverejniť – pozn. admina)

 

Treba niečo dodať?

 

Jedinú nádej  v tejto chvíli vidím v zjednotení síl odborníkov – vedcov, lekárov, právnikov a morálnych autorít národa a všetkých vrstiev národa.

Aby zaznel silný hlas.

Zjednoťme sily,

 

Inak nás tu Pandemik utestuje a ukoronuje…

 

Elena

 

 

Bez 7. – Tu už končia všetky žarty. . .

04.03.2021

Bez akýchkoľvek morálnych zábran. Sprosté psychické týranie. To je prípad Moniky Jankovskej. Bola prepustená na slobodu na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu z minulého štvrtka. A pri východe z väzenia nič netušiaca bola opätovne zatknutá. Iste, páchala trestnú činnosť – a nepochybne by mala za ňu niesť následky. Ale tento spôsob „oslobodenia“ a [...]

Jediná 9. – Z. . .

04.03.2021

Niekedy by sme sa mali pozrieť na Smrť počas života. Pomáha nám to nachádzať odpovede. Konštelačku so Smrťou som si postavila, prevádzačskú – dívali sme sa na seba mlčky. Všetky tie hrôzy, nečestnosti, bezohľadnosť a krutosť, zabíjanie, utrpenie nevinných – rozumela smútku v mojom pohľade. Ľudia nie sú takí, akí chceš, aby boli, prikývla. Nevieš [...]

Bez 6. – Nie je prvý apríl, drahá vláda. . .

03.03.2021

Už viete, že netúžim po tom, aby odstupoval Krajčí ako prvý z vlády, písala som o tom nedávno v blogu. A práve k tomu určite budú tlačiť „drahíspojenci“. Lebo zasa mimo žartov – slušný človek je, to z neho cítim, aj citlivý zrejme. Len nie je zdatný manažér, a mal by mať čas v priaznivých pokojných podmienkach, aby k tomu dozrel. Žiaľ, taká [...]

Plavecký štvrtok František Bohm samovražda Böhm polícia

Kauza Böhm: Žilinka dohovoril aj Lipšicovi

05.03.2021 13:17

Podľa generálneho prokurátora Žilinku prokurátor neuplatil zákonné oprávnenie, keď zistil, že Böhm má viacero strelných zbraní a nezaistil ich. Böhm sa vo svojom dome zastrelil.

Svetlana Cichanovská

Bielorusko žiada Litvu o vydanie Cichanovskej, minister poslal Lukašenkovi jasný odkaz

05.03.2021 12:57

Bieloruská opozičná líderka odišla z krajiny krátko po augustových prezidentských voľbách.

Jasenov / Hrad /

Zrúcanina Jasenovského hradu začína mať podobu fotografií zo začiatku 20. storočia

05.03.2021 12:23

Svoju takmer pôvodnú podobu získala na Jasenovskom hrade vstupná bašta, uceleným objektom je už aj kaplnka a tiež objekt prachárne.

Igor Matovič, Zuzana Čaputová

Vládu (nielen Matovičovu) môže položiť aj parlament

05.03.2021 12:16

Parlamentu na vyslovenie nedôvery vláde stačí 76 poslancov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,905
Celková čítanosť: 4660426x
Priemerná čítanosť článkov: 2446x

Kategórie