Založ si blog

Tep dňa 9. – Pandemik. . .

Revúca sa stala pandemickým skokanom.

Pre región s množstvom osád a vysokou nezamestnanosťou to môže byť veľký problém.

Otvorene poviem, že podľa mňa ide o výsledok nerozumných opatrení vlády. Až zvažujem, či nejde o úmyselnú snahu vlády, aby sa nakazilo čo najviac Slovákov. Predsa takí neschopní byť nemôžu, keď už aj slovo skríning objavili.

Nie, nepáči sa mi, ako vláda riadi „boj proti pandémii“, vonkoncom nie. A budem uvažovať o možnom vykročení z tejto situácie.

 

V susednej dedine zomrel pán, ktorý sa bol testovať a nakazil sa pri čakaní.

Nielen korona, ale i nerozumné testovanie zasahuje do našich životov čoraz viac. Ľudia v Revúcej stáli vraj v dlhom rade na testovanie pri nemocnici v skorom ráne aj s malými deťmi v treskúcom mraze začiatkom minulého týždňa. Koľkí z nich to pocítia na svojom zdraví?

Nás testujú odušu. Je však neseriózne, že pozitívne testovaným pracujúcim neumožní vláda rovno bezplatne kontrolný PCR test, lebo pre falošnú pozitivitu kopa ľudí môže prísť o časť príjmu bezdôvodne.

Pritom chodia netestovaní ľudia cez hranice, aj Slovenskom s každý týždeň domáci pendleri, do obchoďákov chodia ľudia s výraznými príznakmi choroby – kašľú ledva dych popadajú. Pri takýchto opatreniach môžeme vychytávať testovaním nás ostatných pozitívnych dookola, kým peklo zmrzne. Na celej tej situácii je desivá bezmocnosť zodpovedne sa správajúcich ľudí – takéto protipandemické opatrenia by som zaviedla jedine vtedy, ak by som natáčala humoristický seriál.

Záchranu ani v očkovaní nevidím. Jednak veľká skupina ľudí sa nás neplánuje dať očkovať, jednak nové mutácie ani teraz produkované vakcíny nepokrývajú.

Pritom urobiť systematické opatrenia – kontrola na hraniciach s karanténou, kontrola pendlerov medzi okresmi a prísne uzavretie (rečou vlády lockdown) by boli pomohli v priebehu troch týždňov až mesiaca situáciu rázne stabilizovať. So zakúpením ivermectinu by to vyriešilo drvivú väčšinu našich ťažkostí a koronou a kopu životov zachránilo.

 

Otvorene hovorím – nevidím šancu na zlepšenie cez čestné konanie ľudí, lebo práve tí rizikoví sa prevláčajú kade-tade úplne bezohľadne. A konanie vlády, ktoré skutočne prevyšuje aj maniere fašistického Nemecka, tiež nie je zárukou vykročenia k dobrým časom. Lebo nie je v poriadku, ak vláda zneužíva na pokyn cudzej mocnosti vlastný národ na podivný pokus. A mám vážnu pochybnosť, či toto  nesystematické riešenie opatrení nie je úmyselné, aby sme mohli testovaním vychytávať nakazených a bolo o čom dať „veľkolepú štúdiu/.

Lebo stačí sa pozrieť na štúdiu, ktorú uvádza  stránka Nekŕmte nás odpadom s vyjadrením Juraja Mesika

Od 30.9. 2020 (keď už bolo dostatok štúdií štatisticky spoľahlivo potvrdzujúcich vysokú účinnosť IVM v liečbe covidu), zomrelo do včera na Slovensku na covid oficiálne už viac ako 4000 ľudí.
Vo Fínsku od toho dátumu pribudlo 300 obetí,
v Nórsku 270 obetí.
Veľké zomieranie na Slovensku je priamym dôsledkom „práce“ Matovičovej vlády – zlyhania prevencie, absencie profylaxie a korupčnej pseudoliečby covidu remdesivirom po 2100 eur.
Ale – otázka ktorú opakovane kladiem je: Čo urobili správne inteligentné vlády Fínska a Nórska, že nedopustili masové zomieranie svojich obyvateľov a pritom ani nezruinovali ekonomiku, ani nešpajdlovali, ani nepremenili krajiny na veľké koncentráky? Pokles HDP vo Fínsku počas pandémie je najnižší v EU, v Nórsku až včera po prvý krát zavreli obchodné centrá a niektoré obchody, školy idú…
Odpoveď je totiž napodiv veľmi jasná – a mohla to hravo urobiť aj Matovičova vláda. Keby nie nevzdelanosť, plagiátorstvo, tuposť, hubris, korupcia, karpatská veda…

https://www.facebook.com/nekrmtenasodpadom/photos/a.605924342836850/3646477072114880/

Na obrázku môže byť: text, v ktorom sa píše „LINEAR Cumulative confirmed COVID-19 deaths Limited testing and challenges the attribution of the cause of death means that the number of confirmed deaths may not be an accurate count of the true number of deaths from COVID-19. LOG Add country 3,500 Our World Data 3,000 2,500 Slovakia 2,000 Sep 30, 2020 Finland 344 Norway 274 48 1,500 Slovakia 1,000 500 0 Mar 14, 2020 Apr 30 Jun 19 Aug Finland Norway Source: Johns Hopkins University CSSE COVID 19 Data Last updated 24 January, 06:02 (London time) Sep 27 Nov 16 Jan 2021 CCBY“

 

Nemlčme. Zomierajú ľudia,  a mnohým ľuďom sa zdravie zhoršuje, lebo zdravotná starostlivosť nie je primerane dostupná pre koronu.  A aj akútna starostlivosť začína byť problémom, ako o prináša informáciu tá istá stránka https://www.facebook.com/nekrmtenasodpadom/

Od Vás: Synovec si vo štvrtok večer na dielni nešťastnou náhodou odpílil prst ( malíček ) . Zostal visieť na kúsky kože
Letel stovkou do NR aj cez mesto.. dobehol na pohotovosť, krvavý, ruka v handre.
Sestrička na pohotovosti otvorila dvere, pozrela na prst a vraví..
“ Test na kovid máte ? „
“ Nie“
“ Tak nech sa páči choďte si ho urobiť „
Ďalších 20 minút si robil test až potom začali riešiť prst.
Čo na to povedať…?
Nejako som to stále nepochopil 🥴🥴🥴🥴
(Foto odrezaneho prstu, ktorú máme k dispozícii, sme sa rozhodli nezverejniť – pozn. admina)

 

Treba niečo dodať?

 

Jedinú nádej  v tejto chvíli vidím v zjednotení síl odborníkov – vedcov, lekárov, právnikov a morálnych autorít národa a všetkých vrstiev národa.

Aby zaznel silný hlas.

Zjednoťme sily,

 

Inak nás tu Pandemik utestuje a ukoronuje…

 

Elena

 

 

Iba 10. – Netvor z Lokce

07.07.2022

Brutálne ubité psíky, ktoré trpeli ešte kruto celé hodiny. Bez očí, s obrovskými ranami, žrali ich zaživa červy. Predstavujem vám netvora z Lokce, ktorý ich ubil. Má nejaký ksicht, a chodí po tomto svete, bohužiaľ. Nuž, Lokca je obec v okrese Námestovo na Orave. Iste by sa mohla presláviť niečím zmysluplnejším, ako je to, že tam žije nejaké zdegenerované indivíduum [...]

Zlatobyľ 9. – Stáročiami sa môžu niesť. . .

05.07.2022

Ach, kdeže sú tie dni, kedy našim územím blúdili Cyril a Metod a kadečo nám zvestovali. Dnešný deň ich pripomína len vzdialene, rovnako ako úporné horúčavy minulých dní. Je darom mať vieru i vzdelanie, nie každý však jeho cennosti rozumie. Pravá viera by nám mala dávať nádej i pokoru na našej životnej ceste, a pravé vzdelanie poznanie i životnú múdrosť, nie [...]

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Opičie kiahne

Na Slovensku potvrdili prvý prípad opičích kiahní

07.07.2022 14:07, aktualizované: 14:31

Ide o osobu vo veku 20 až 59 rokov.

Richard Sulík, SaS

Marušiak: Rozhodnutie SaS vrhá slovenskú politiku do vzduchoprázdna

07.07.2022 14:00

Podľa politológa Juraja Marušiaka čaká Slovensko čas politickej stagnácie, pričom sa nečrtá dobré východisko.

Jaroslav Naď

Naď: Hnutie OĽANO zatiaľ nedostalo list s požiadavkami SaS

07.07.2022 13:30

Dodal, že OĽANO určite nebude podporovať predčasné voľby.

Robert Fico

Fico obviňuje Matoviča s Hegerom z organizovanej skupiny

07.07.2022 12:23

Bývalý trojnásobný premiér a šéf opozičnej strany Smer Robert Fico obviňuje súčasné vedenie štátu a polície z organizovanej skupiny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,370
Celková čítanosť: 6637183x
Priemerná čítanosť článkov: 2800x

Kategórie