Založ si blog

Tíško 1. – Jakubko. ..

Hovorím si, budem silná, nebudem plakať, nebudem sa hnevať, nebudem zúriť, nebudem mat chuť rozbiť čo mi príde pod ruku od zlosti – napísala dnes Dada.
Plávali mi tie jej slová  v hlave cestou k busu včasránom. Chladný vietor rozvieval dlhú sukňu mojich šiat i slzy z tváre.
Viem presne, ako sa Dagmara cíti. Koľkokrát som ja zažívala po smrti môjho dieťaťa zúfalstvo, až som nevládala dýchať. O pár dní je výročie smrti môjho syna –  cítila som na peciach ťarchu spomienok.
.
Áno toto je môj synček JAKUBKO, narieka Dada, Jakubka usmrtili pred 3 rokmi 4 mesiacmi 112 dňami v slovenskom zdravotníctve…
nebudem hľadať odpoveď na otázku Prečo mi zabili synčeka?
Prečo vinník smrti môjho synčeka chodí po slobode? Zneužíva Jakubkove údaje!!!!!
No a potom príde len jedna jediná myšlienka ako Jakubka mučili a je to v kýbli, lebo zlosť a nenávisť voči tým dotyčným ženám, ich nepochopenie mojej bolesti, ktorú spôsobili, je väčšia ako chuť odpustiť. Možno by to bolo iné, keby sa postavili čelom k tomu a možno nie, kto vie..
Srdiečko moje, tak moc mi chýbaš
Na obrázku môže byť dieťa
Kubkovu fotku uverejňujem so súhlasom jeho mamy.
Veľmi dobre tomu rozumiem, tým jej pocitom. Ten pocit viny, že ste svoje dieťa nedokázali uchrániť. Ten pocit hrôzy, že vaše dieťa zomieralo bolestne niečou vinou, že trpelo. Ten pocit hnevu, že človek, ktorý to všetko zavinil, sa ani len neunúva povedať „je mi to ľúto.“
Snažíte sa žiť ďalej, ale vyšetrovanie prípadu a súdne konania sa vlečú a jatria dookola vaše rany. A  páchateľ si žije, akoby sa nič nestalo. Myslím, že tie slová „je mi to ľúto, spravila som chybu a neviem to napraviť“ by pomohli. No viem, že to nie je ľahké povedať, lebo tým i vinník spustí pocit viny silnejšie, keď si prizná, že spôsobil takú hroznú vec. Je jednoduchšie si to nepriznať i sám sebe.
Naozaj si myslím, že zdravotníci robia chybu. Že tým prekrúcaním pravdy a neospravedlnením sa obetiam len priťažujú. Mali by ich učiť na vysokej škole, že sa môže stať nejaké nedopatrenie, omyl, zlyhanie z ich strany – a ako by sa potom mali zachovať.
Lebo nie je správne, ak si po chybe nepriznajú vinu a namiesto aspoň zmiernenia bolesti obetiam svojim správaním tú bolesť iba zväčšujú.
Nie, nie je to správne.
Elena

Takže tak 6. – Čo máte proti vodke, občania Slovenska?

11.04.2024

Čo máte proti vodke, občania Slovenska? Keby ste ju riadne kupovali, nemusel by ju predajca popíjať v takom množstve sám, napadlo mi cynicky pri čítaní o najnovšom počine strany Demokratov https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/705995-slovensko-zaplavili-proruske-bilbordy-poburili-ludi-vyvesila-ich-strana-demokrati/ Zúfalecké gesto na upútanie pozornosti – alebo stratégia, [...]

Takže tak 5. – Čo by mal pre udržanie svojho úspechu urobiť prezident Pellegrini. . .

07.04.2024

Povedzme si to rovno – tieto prezidentské voľby na Slovensku boli viac proti Korčokovi, ako za Pellegriniho. Znamená to, že pre mnoho ľudí u nás bol Pellegrini prijateľnejším kandidátom. Svoju pozíciu by mal upevniť hneď na začiatku rozvážnymi krokmi. Pobavilo ma, ako Korčok vybehol s obviňovaním, že za jeho neúspech môže Pellegriniho neférová kampaň. [...]

Takže tak 4. – Mali by sme brániť spojencov v NATO?

05.04.2024

Nuž, neviem ktorý hlupák by sa hrnul pomáhať spojencom v NATO, ktorí by sa stali obeťou útoku Ruska iba preto, že vytrepali svojich vojakov na Ukrajinu. Povedzme si rovno – zmluva o vzájomnej pomoci v prípade napadnutia platí, ale týka sa nepochybne situácie, že sa členská krajina stala obeťou útoku. A nie že sama svojou hlúposťou ako agresor vyprovokuje odvetný [...]

Notre Dame, paríž, vojak

Bezpečnosť počas olympiády v Paríži posilnia aj vojaci a policajti zo zahraničia

13.04.2024 13:12

Po útoku Islamského štátu na predmestí Moskvy, ktorý si vyžiadal 144 obetí, zaviedlo najvyšší bezpečnostný stupeň.

fico, danko, pellegrini

Fico by chcel Danka na poste šéfa parlamentu. Hlas to odmieta, odkazuje na koaličnú zmluvu

13.04.2024 12:42, aktualizované: 13:28

Hlas pripomína, že koalícia sa riadi platnou koaličnou zmluvou, ktorá vychádza z pomerov po parlamentných voľbách. Po prezidentských voľbách sa podľa Hlasu tieto pomery nezmenili.

Súdna rada, Ján Mazák

Časť členov Súdnej rady chce opäť odvolať jej šéfa Mazáka, za neoprávnené zbieranie informácií

13.04.2024 12:15

Predseda Súdnej rady Mazák hrubo zneužil svoju funkciu na neoprávnené zbieranie informácií voči konkrétnym sudcom, uviedli jej členovia Kosová a Šamko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,848
Celková čítanosť: 8965876x
Priemerná čítanosť článkov: 3148x

Kategórie