Založ si blog

Človečina 1. – Hento Toto. . .

Naozaj stačia iba dve slová, aby  sme boli dúhoví.

Aby sa v našom svete rozžiarilo slnko a na tvári nám zatrblietal úsmev a aby sme sa súčasne aj rozplakali. Veď hovorím – ako dúha…

Iba dve slová stačia…

Zámer sveta sa díva natešene. A pobavene. A dojato.

Neviem či vedel, že ma tak zdúhovie – lenže on vie všetko – tak vedel…

Teším sa na dve nádherné brošne. Je to ten najkrajší dar. Naozaj sa teším.

 

Cítila som únavu z písacieho denno-nočného maratónu a po rannom blogu i smútok z toľkej špiny – nehanbili sa okradnúť postihnuté deti, čvarga… Vyčerpane som ťukala som do notebooku len vďaka sebadisciplíne, zotrvačne. Zámer sveta na mňa dýchal teplým dychom.

No tak, pozri sa, šepkal upokojujúco. Pozrela som naň. Hento toto zašepkal a zasmial sa.

Prosím, potrebujem niečo prekrásne, povedz mi niečo útešné – poprosila som. Sú okamihy, kedy ma to bahno okolo nás naozaj nahnevá, toto bola jedna z nich – okradnúť postihnuté deti o Čilistov dokáže len netvor bez morálnych zábran.

Hento toto  zopakoval so smiechom.

Nič mi na tom smiešne nepripadalo. Hento toto – zopakovala som i ja. Nič sa nestalo. Obloha bola zatiahnutá, fúkal mrazivý vietor, a mne bolo smutno z toľkej špiny. Tých ľudí by bolo hnať ako kráľa Kazisveta, vidlami – dýchla som plameň hnevu.

Hento toto, usmieval sa môjmu dračiemu dychu Zámer sveta.

 

Hento toto?  Doplo mi náhle. Rozbehla som sa k notebooku. Môjmu najlepšiemu kamarátovi googlovi som napísala – čo je to Hento toto?

Zámer sveta sa hlasno smial. Konečne, prikyvoval.

Hento Toto existuje? Aaaaach… Dojalo ma, že mi rozumie tak hlboko, zakaždým ma to dojíma. Zámer sveta mi skombinoval tému ľudí s postihnutím, ktorí vždy zahrejú moje srdce, s niečím úžasným.

Niečím, čo ladí presne ku mne. Áááá, túto si kúpim. A ešte aj túto.

Mám rada veci vtipné a prekrásne.

Ach, hej, mám rada Hento Toto…

 

Elena

 

Ejha 2. – Elena, Elena, zasa závidíš prezidentke. ..

14.05.2021

Predstavte si, že zasa raz sa dnes naplno prejavila moja závisť voči prezidentke – skonštatovali by podaktorí. Lebo komentár som napísala ku facebookovému príspevku, ktorý zobrazoval prezidentku, ako ju fotili na Hrade. Aj keď mne to nepripadalo ako závisť – iba ako moja obyčajná ľudská zvedavosť… Veď posúďte… Mala tam stylistov a maskérov a [...]

Ejha 1. – 333 strieborných. . .

14.05.2021

Zvolebnieva sa zjavne – a tak si voličov treba kupovať. Ako inak nazvať 333 eur rozdávaných podaktorým rodinám touto vládou? Sulík to má v tej situácii zvlášť ťažké musím objektívne priznať, aj keď ho nemám rada – lebo aspoň jeho volila zrejme trochu iná partia ako tí, ktorým teraz rozdávajú. A jeho vtedajší voliči s touto skupinou [...]

A ideme 11. – Čo vám Sulík nepovedal. . .

13.05.2021

Pravda je ošemetná vec. Lebo po nej mnohí túžime – a potom nás desí. Lebo zrazu sa nám ukazuje podstata javov a ich dopadov na náš svet. A tak pravda posvieti na slovo voli-či – a uvažujeme, kto ich z nás spravil, či nebodaj nie my sami A tak pravda posvieti i na slovo p-rezidentka – a my môžeme uvažovať… Pravda pomáha vidieť, to že bolí znamená [...]

raši Gyimesi

Gyimesi verí, že sa zjednoduší covid automat, volá po tom aj Raši

15.05.2021 13:49, aktualizované: 14:03

Raši v diskusnej relácii poznamenal, že by sa mal pripraviť špeciálny zákon, ktorý by sa zaoberal pandémiou. Podľa Gyimesiho sa nedá pripraviť zákon, ktorý by vyhovoval všetkým.

polícia Kovařík

Minimálny vek na vstup do polície by sa podľa Kovaříka mohol znížiť

15.05.2021 13:31

Ďalšou novinkou v polícii by mohlo byť zrušenie povinných menoviek na uniformách. Návrhy by mali byť súčasťou pripravovanej novely zákona.

Okresný úrad Trnava, autá, evidencia vozidiel

Evidencia vozidiel – takmer nedobytná pevnosť?

15.05.2021 13:27

Asi tri mesiace majú ľudia problém dostať sa na oddelenie evidencie vozidiel na Okresnom úrade v Trnave. Od pondelka by sa mal systém zmeniť.

Tikrít, masový hrob

Na pozemku bývalého policajta našli desať zakopaných mŕtvol

15.05.2021 13:00, aktualizované: 13:11

51-ročného muža zo Salvádora vyšetrujú pre podozrenie zo sexuálnych trestných činov a celkovo z 13 vrážd.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,989
Celková čítanosť: 4948048x
Priemerná čítanosť článkov: 2488x

Kategórie