Založ si blog

Keď pravda mlčí 5. – Ktorý z policajtov mal pravdu?

Včerajšie správy  – časť z nich – som náhodne videla. Pán kamionista sa rozčuľoval na policajta, ktorý ho nechcel pustiť na prechode bez testu. Na druhom prechode spokojne prešiel na Slovensko bez testu. Ak je nakazený africkou verziou vírusu, máme smolu.

A rovnako tie obrovské kopy výnimiek spokojne prechádzajú, čo nám tu Mikas nasekal, sa dnes prevláčajú bez testov na Slovensko. Nože, matematici, vypočítajte pravdepodobnosť, že sa tu navlečie tá africká mutácia do mesiaca? A pravdepodobnosť, že si to zasa odskáčeme všetci za tých, ktorým sa nechce sedieť na zadku v karanténe po príchode cez hranice.

Niekto by mal byť zodpovedný za to, že tie opatrenia zvýhodňujú pár desiatok tisíc ľudí na úkor  obmedzení 5,7 milióna ľudí.

Čo sú to za podivné ľudské práva? Jedni ich majú a druhí nie?

Patria ľudské práva iba tým, ktorí sa výnimkovo prevláčajú cez hranice – a tým, ktorí tu žijú a musia znášať dopady ich sebeckého konania, žiadne práva nepatria?

Treba o tom hovoriť otvorene. Pretože znášame kvôli nim obmedzenia viac ako dlho a je ich viac ako dosť. A teraz aj desivá  niť rozsudku Európskeho súdu o možnom nútenom očkovaní sa tu tiahne. Takže tí, ktorí sa odmietame očkovať, by sme na týchto prevláčačov doplatili ešte viac.

 

Možno si povieme, že sledovať niť môže byť náramne prospešné. Ariadna mala podľa mytológie také úžasné klbko, spomínate si?

Ach, kto je našou Ariadnou v tomto prípade?

Pozrime sa najskôr na začiatok jej nite.

Niť zámeru sa tiahne celým tým podivným objavením sa covidu. Aj jeho mutácií, o ktorých doktorka Peková stále tvrdí, že sú umelého pôvodu a sú vypúšťané tie mutácie postupne, a ja sa s jej názorom stotožňujem. Majú podivné následky postcovidové, tie účinky na psychiku sú z môjho pohľadu naozaj zvláštne.

Niť hlúposti a sebeckej bezohľadnosti sa tiahne aj šírením vírusu svetom. Lebo z krajiny do krajiny ho musí ktosi konkrétny dovliecť.

Ariadnina niť sa tiahne ďalej. Lebo raz ktosi konkrétny by mal byť aj zodpovedný za spôsobené škody a dopady. Zomrelo viac ako desaťtisíc ľudí zatiaľ a ďalšie tisíce ich majú dlhodobé, ak nie aj trvalé, následky na zdraví. Koľko zostanú invalidizovaní trvale? Vznikla spoločenská škoda veľkého rozsahu a ktosi tie obrovské peniaze bude musieť splácať na úkor svojej životnej úrovne. To nie je záležitosť roka ani dvoch – a celá tá situácia sa preto nemôže uzavrieť tým, že prehliadame vinníkov a necháme ich ísť s ľahostajným mávnutím rukou – „no stalo sa“.

Lebo tie dopady na nás všetkých sú závažné a pokračujúce. Hrozí nám, ktorí poctivo pracujeme, že sa budeme musieť povinne testovať, ktovie koľko krát týždenne. Zato nepracujúci budú blúdiť ulicami a po obchodoch bez testovania. No skutočne nápad za milión. Ktorý odborník ho vymyslel?

(Možno kývnete rukou, že veď i tak tie testy sú nevalidné a ukazujú falošné výsledky. To je pravda, ale koľko z nás čo sme sa nútene testovali kvôli práci doteraz, máme už doráňanú sliznicu nosa? Prečo my pracujúci musíme? A prečo potom ľudia s testom prejdú hranicami?)

Stále vidím jediné schodné riešenie v zavedení povinnej štátnej karantény pre všetkých prichádzajúcich. A zastaviť šírenie nákazy u nás zákazom vychádzania dvojtýždňovým. Lebo nemáte istotu, že niekto nie je pozitívny, ak má test negatívny.

A to, k čomu sme konečne došli – je i ohrozenie zdravia a života nás všetkých nielen covidom, ale i očkovaním s jeho pochybnými následkami.

Veru, tiahne sa tá Ariadnina niť až tam.

My, odmietači očkovania, sme ohrození. Po rozsudku Európskeho súdu, ktorý vo vzťahu ku povinnému očkovaniu detí uznal právo tých ostatných nad právo jedinca. Píše o tom článok v linku – a je to naozaj hrozba reálna, že by mohli začať nútiť ľudí sa očkovať proti covidu proti ich vôli

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/evropsky-soud-pro-lidska-prava-strasburk-povinne-ockovani-cesko-rodice-stiznost.A210408_115356_zahranicni_dtt

A tak sa pýtam verejne – prečo by som mala doplácať núteným očkovaním sa na to, že ktosi konal nezodpovedne a bezohľadne, a navláča nákazu spoza hraníc? A na to, že štát ma primerane nechránil pred takýmto počínaním niektorých spoluobčanov a nechal tu nákazu navláčať a rozvláčať – keďže umožňuje tým ľuďom prichádzať cez hranice na Slovensko bez testov a karantén?

 

Táto doba hodnoty devastuje. Už sme i prestali sledovať, koľko ľudí zomrie denne, však? A  keď vidíme číslo, zaplesáme – IBA 78  dnes zomrelo? To je super, už sme pod stovkou. Uvedomujete si vôbec tú zvrhlosť hodnôt, ku ktorej sme došli? A to ešte nie sme na dne – lebo nastane čas, že časť ľudí sa zrejme covidom zinvalidizuje, je otázne koľko ich bude. Budeme pokračovať v ľahostajnosti voči rozvláčaniu nákazy?

No a práve preto poukazujem, že ktosi nám tu nákazu naťahal. A ten ktosi nám spôsobil všetky tie dopady. Všetci tí, čo vybľakovali, ako nechcú byť v štátnej karanténe pri návrate na Slovensko. Všetci tí, ktorí ju porušovali. Jednoducho nemožno prehliadať, že tu ktosi nesprávnym výkladom ľudských práv spôsobil, že 5,7 milióna ľudí je rukojemníkom desiatok tisícov sebcov, ktorí sa tu navláčajú bez karantény.

Rečou právnikov to dám nabudúce v blogu, aby mi porozumeli i oni. Lebo ja vidím jedinú cestu – brániť sa tomu, aby si z nás, ktosi robil dobrý deň. Ten rozsudok Európskeho súdu sa totiž dá vyložiť i tak, že my, ktorí tu žijeme, máme právo na dôslednú a účinnú ochranu svojho života a zdravia na úkor obmedzení cestovania niektorých jedincov cez hranice.

A ak to štát riadne a dôsledne nevykoná, potom nemá žiadne právo požadovať akýkoľvek ohľad na ostatných aj od nás, ktorí sa odmietame dať očkovať. Pardon – nútiť nás všetkých, ktorí nemáme záujem stať sa účastníkmi testovacej štúdie, do povinnej účasti na testovacej štúdii očkovaním experimentálnou vakcinou.

 

Elena

 

 

Vlastnou cestou 5. – Vedeli ste to o včerajšku?

22.09.2023

Viete aký bol včerajší deň? Deň vďačnosti v rámci medzinárodných dní. V záplave politických šarvátok tento deň zanikol. A myslím si, že aj bez nich by u nás ani pes po ňom neštekol. Vďačnosť sa skrátka nenosí. Málokedy si uvedomíme v dnešnej supermodernej a superkonzumnej spoločnosti, že byť vďačný je niečo pre nás dôležité. V tom bláznivom kolobehu [...]

Nooo 3. – Ako môže Slovensko konsolidovať svoje financie rýchlo a ľahko. . .

22.09.2023

V Pravde nám tu analytik mozgy vymýval, ako budeme musieť znášať pokles životnej úrovne a priťahovať si opasky. Šesť miliárd za dva roky vraj musíme ušetriť, aby sme konsolidovali financie. No to dáme ľahko podľa môjho receptu. Žiadny pokles platov, žiadne osekávanie dôchodkov – čo ste, za čo ma máte? Nie som váš vrah, ale záchranca. Pozrite, tie [...]

Vlastnou cestou 4. – Krásny deň. . .

22.09.2023

Každý deň je krásny, isteže. Ale niektoré sú ešte krajšie. Je to tak ako s ľuďmi – vraj každý človek má nejaké svoje svetlo, ale niektorí pre nás sú ako plamienok v temnote… Ach, dnešok, povedala som si radostne dnes – teda vlastne už včera – keď som po príchode z práce jedla cuketové placky. Zapíjala som ich mliekom a robím ich svojsky [...]

Robert Fico a Zuzana Čaputová

Smer plánuje po voľbách podať návrh na obžalobu prezidentky

23.09.2023 12:11

Hlava štátu sa podľa Fica dopustila porušenia ústavy.

Hektor

List z Charkova: Po rakete už ani pes neštekne. Zvykli sme si

23.09.2023 12:00

Charkov. Šesť hodín ráno. Šesť rakiet. Emócie na bode nula.

Robert Fico, Peter Pellegrini, Michal Šimečka a Milan Uhrík

Hlavné priority v justícii: Ktorá strana navrhne zrušiť súdnu mapu a ktorá chce obmedziť paragraf 363?

23.09.2023 12:00

Posledný týždeň pred voľbami Pravda prináša seriál článkov o povolebných prioritách a cieľoch politických strán v kľúčových oblastiach domácej politiky.

Polícia / policajné auto /

Muž sa snažil ukradnúť hromozvod aj auto na útek, napadol policajta

23.09.2023 11:40

Policajti 44-ročného muža za použitia donucovacích prostriedkov zastavili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,689
Celková čítanosť: 8302251x
Priemerná čítanosť článkov: 3087x

Kategórie