Založ si blog

Keď pravda mlčí 5. – Ktorý z policajtov mal pravdu?

Včerajšie správy  – časť z nich – som náhodne videla. Pán kamionista sa rozčuľoval na policajta, ktorý ho nechcel pustiť na prechode bez testu. Na druhom prechode spokojne prešiel na Slovensko bez testu. Ak je nakazený africkou verziou vírusu, máme smolu.

A rovnako tie obrovské kopy výnimiek spokojne prechádzajú, čo nám tu Mikas nasekal, sa dnes prevláčajú bez testov na Slovensko. Nože, matematici, vypočítajte pravdepodobnosť, že sa tu navlečie tá africká mutácia do mesiaca? A pravdepodobnosť, že si to zasa odskáčeme všetci za tých, ktorým sa nechce sedieť na zadku v karanténe po príchode cez hranice.

Niekto by mal byť zodpovedný za to, že tie opatrenia zvýhodňujú pár desiatok tisíc ľudí na úkor  obmedzení 5,7 milióna ľudí.

Čo sú to za podivné ľudské práva? Jedni ich majú a druhí nie?

Patria ľudské práva iba tým, ktorí sa výnimkovo prevláčajú cez hranice – a tým, ktorí tu žijú a musia znášať dopady ich sebeckého konania, žiadne práva nepatria?

Treba o tom hovoriť otvorene. Pretože znášame kvôli nim obmedzenia viac ako dlho a je ich viac ako dosť. A teraz aj desivá  niť rozsudku Európskeho súdu o možnom nútenom očkovaní sa tu tiahne. Takže tí, ktorí sa odmietame očkovať, by sme na týchto prevláčačov doplatili ešte viac.

 

Možno si povieme, že sledovať niť môže byť náramne prospešné. Ariadna mala podľa mytológie také úžasné klbko, spomínate si?

Ach, kto je našou Ariadnou v tomto prípade?

Pozrime sa najskôr na začiatok jej nite.

Niť zámeru sa tiahne celým tým podivným objavením sa covidu. Aj jeho mutácií, o ktorých doktorka Peková stále tvrdí, že sú umelého pôvodu a sú vypúšťané tie mutácie postupne, a ja sa s jej názorom stotožňujem. Majú podivné následky postcovidové, tie účinky na psychiku sú z môjho pohľadu naozaj zvláštne.

Niť hlúposti a sebeckej bezohľadnosti sa tiahne aj šírením vírusu svetom. Lebo z krajiny do krajiny ho musí ktosi konkrétny dovliecť.

Ariadnina niť sa tiahne ďalej. Lebo raz ktosi konkrétny by mal byť aj zodpovedný za spôsobené škody a dopady. Zomrelo viac ako desaťtisíc ľudí zatiaľ a ďalšie tisíce ich majú dlhodobé, ak nie aj trvalé, následky na zdraví. Koľko zostanú invalidizovaní trvale? Vznikla spoločenská škoda veľkého rozsahu a ktosi tie obrovské peniaze bude musieť splácať na úkor svojej životnej úrovne. To nie je záležitosť roka ani dvoch – a celá tá situácia sa preto nemôže uzavrieť tým, že prehliadame vinníkov a necháme ich ísť s ľahostajným mávnutím rukou – „no stalo sa“.

Lebo tie dopady na nás všetkých sú závažné a pokračujúce. Hrozí nám, ktorí poctivo pracujeme, že sa budeme musieť povinne testovať, ktovie koľko krát týždenne. Zato nepracujúci budú blúdiť ulicami a po obchodoch bez testovania. No skutočne nápad za milión. Ktorý odborník ho vymyslel?

(Možno kývnete rukou, že veď i tak tie testy sú nevalidné a ukazujú falošné výsledky. To je pravda, ale koľko z nás čo sme sa nútene testovali kvôli práci doteraz, máme už doráňanú sliznicu nosa? Prečo my pracujúci musíme? A prečo potom ľudia s testom prejdú hranicami?)

Stále vidím jediné schodné riešenie v zavedení povinnej štátnej karantény pre všetkých prichádzajúcich. A zastaviť šírenie nákazy u nás zákazom vychádzania dvojtýždňovým. Lebo nemáte istotu, že niekto nie je pozitívny, ak má test negatívny.

A to, k čomu sme konečne došli – je i ohrozenie zdravia a života nás všetkých nielen covidom, ale i očkovaním s jeho pochybnými následkami.

Veru, tiahne sa tá Ariadnina niť až tam.

My, odmietači očkovania, sme ohrození. Po rozsudku Európskeho súdu, ktorý vo vzťahu ku povinnému očkovaniu detí uznal právo tých ostatných nad právo jedinca. Píše o tom článok v linku – a je to naozaj hrozba reálna, že by mohli začať nútiť ľudí sa očkovať proti covidu proti ich vôli

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/evropsky-soud-pro-lidska-prava-strasburk-povinne-ockovani-cesko-rodice-stiznost.A210408_115356_zahranicni_dtt

A tak sa pýtam verejne – prečo by som mala doplácať núteným očkovaním sa na to, že ktosi konal nezodpovedne a bezohľadne, a navláča nákazu spoza hraníc? A na to, že štát ma primerane nechránil pred takýmto počínaním niektorých spoluobčanov a nechal tu nákazu navláčať a rozvláčať – keďže umožňuje tým ľuďom prichádzať cez hranice na Slovensko bez testov a karantén?

 

Táto doba hodnoty devastuje. Už sme i prestali sledovať, koľko ľudí zomrie denne, však? A  keď vidíme číslo, zaplesáme – IBA 78  dnes zomrelo? To je super, už sme pod stovkou. Uvedomujete si vôbec tú zvrhlosť hodnôt, ku ktorej sme došli? A to ešte nie sme na dne – lebo nastane čas, že časť ľudí sa zrejme covidom zinvalidizuje, je otázne koľko ich bude. Budeme pokračovať v ľahostajnosti voči rozvláčaniu nákazy?

No a práve preto poukazujem, že ktosi nám tu nákazu naťahal. A ten ktosi nám spôsobil všetky tie dopady. Všetci tí, čo vybľakovali, ako nechcú byť v štátnej karanténe pri návrate na Slovensko. Všetci tí, ktorí ju porušovali. Jednoducho nemožno prehliadať, že tu ktosi nesprávnym výkladom ľudských práv spôsobil, že 5,7 milióna ľudí je rukojemníkom desiatok tisícov sebcov, ktorí sa tu navláčajú bez karantény.

Rečou právnikov to dám nabudúce v blogu, aby mi porozumeli i oni. Lebo ja vidím jedinú cestu – brániť sa tomu, aby si z nás, ktosi robil dobrý deň. Ten rozsudok Európskeho súdu sa totiž dá vyložiť i tak, že my, ktorí tu žijeme, máme právo na dôslednú a účinnú ochranu svojho života a zdravia na úkor obmedzení cestovania niektorých jedincov cez hranice.

A ak to štát riadne a dôsledne nevykoná, potom nemá žiadne právo požadovať akýkoľvek ohľad na ostatných aj od nás, ktorí sa odmietame dať očkovať. Pardon – nútiť nás všetkých, ktorí nemáme záujem stať sa účastníkmi testovacej štúdie, do povinnej účasti na testovacej štúdii očkovaním experimentálnou vakcinou.

 

Elena

 

 

Ejha 2. – Elena, Elena, zasa závidíš prezidentke. ..

14.05.2021

Predstavte si, že zasa raz sa dnes naplno prejavila moja závisť voči prezidentke – skonštatovali by podaktorí. Lebo komentár som napísala ku facebookovému príspevku, ktorý zobrazoval prezidentku, ako ju fotili na Hrade. Aj keď mne to nepripadalo ako závisť – iba ako moja obyčajná ľudská zvedavosť… Veď posúďte… Mala tam stylistov a maskérov a [...]

Ejha 1. – 333 strieborných. . .

14.05.2021

Zvolebnieva sa zjavne – a tak si voličov treba kupovať. Ako inak nazvať 333 eur rozdávaných podaktorým rodinám touto vládou? Sulík to má v tej situácii zvlášť ťažké musím objektívne priznať, aj keď ho nemám rada – lebo aspoň jeho volila zrejme trochu iná partia ako tí, ktorým teraz rozdávajú. A jeho vtedajší voliči s touto skupinou [...]

A ideme 11. – Čo vám Sulík nepovedal. . .

13.05.2021

Pravda je ošemetná vec. Lebo po nej mnohí túžime – a potom nás desí. Lebo zrazu sa nám ukazuje podstata javov a ich dopadov na náš svet. A tak pravda posvieti na slovo voli-či – a uvažujeme, kto ich z nás spravil, či nebodaj nie my sami A tak pravda posvieti i na slovo p-rezidentka – a my môžeme uvažovať… Pravda pomáha vidieť, to že bolí znamená [...]

gaza útok izrael palestína nálet výbuch

Palestínski militanti pokračujú v raketových útokoch, Izrael v útokoch na Gazu

15.05.2021 10:22

V pásme Gazy bolo od pondelka zabitých 136 Palestínčanov. V Izraeli si raketová paľba doteraz vyžiadala osem obetí.

očkovanie Krompachy

Z vyše 6700 PCR testov bolo 258 pozitívnych. Počet hospitalizovaných naďalej klesá

15.05.2021 10:09, aktualizované: 10:30

Počet obetí v dôsledku koronavírusu sa zvýšil o 35. Pribudlo 18 386 zaočkovaných osôb.

Congress Divided Republicans

Trumpovo dievča sa derie na politický vrchol

15.05.2021 09:58

Kongresmanka Elise Stefaniková sa definitívne stala politickou hviezdou. Včera ju republikáni zvolili za šéfku straníckej konferencie v Snemovni reprezentantov.

volby

V tridsiatich obciach si dnes volia starostu či poslancov

15.05.2021 09:46

Doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí sprevádzajú protiepidemické opatrenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,989
Celková čítanosť: 4947700x
Priemerná čítanosť článkov: 2488x

Kategórie