Založ si blog

Ejha 1. – 333 strieborných. . .

Zvolebnieva sa zjavne – a  tak si voličov treba kupovať. Ako inak nazvať 333 eur rozdávaných podaktorým rodinám touto vládou?

 

Sulík to má v tej situácii zvlášť ťažké  musím objektívne priznať, aj keď ho nemám rada – lebo aspoň jeho volila zrejme trochu iná partia ako tí, ktorým teraz rozdávajú. A jeho vtedajší voliči s touto skupinou budúcovoličov, ktorých si judášskými peniazmi lapajú, veru nechce mať nič spoločné. Takže si budúcovolebne veľmi nepomáha – ak si ho prepoja s týmto konaním.

V skutočnosti je to hlúpy krok pre všetky koaličné strany – lebo naštvali týmto spôsobom účinne obrovskú časť národa. Samozrejme zvýšili aj napätie vo vzťahu ku rodinám v hmotnej núdzi. Skrátka, čo povedať – čo krok tejto vlády, to úspech v dejinách Slovenska –  skutočne budú vládou, na ktorú ľudia nezabudnú…

 

Myslím si osobne, že čokoľvek rozdávať v situácii, kedy sa má navýšiť dlh o 3,5 miliardy, je nehoráznosť. Lebo tejto vláde sa za rok podarilo rozvrátiť verejné financie tak, že sa to dá naprávať pri rozumnej vláde za desaťročia nesmierneho utrpenia národa. Samozrejme tej pracujúcej časti, zasa raz.

Nemyslím si skrátka, že je čas rozdávať peniaze akokoľvek. Som aj proti tomu, aby sa teraz rozdávali peniaze rodinám v hmotnej núdzi. Lebo oni nemali v čase pandémie ani o cent nižšie sociálne dávky – na rozdiel od pracujúcich, ktorí mali mnohí krátené mzdy či o ne prišli. Dokonca tuším sa jedlo rozdávalo zadarmo v karanténne uzavretých osadách napríklad – a ani v tých prípadoch neboli dávky krátené. Aj príspevok na nákup hygienických pomôcok rodiny v hmotnej núdzi dostali, ostatní si ich museli zakupovať, no lebo museli…

Prečo teda dávať práve rodinám v hmotnej núdzi – a nie dôchodcom? Alebo ľuďom vážne chorým? ČI pracujúcim – tí si museli zakupovať prípravky na dezinfekciu, určite mali viac zvýšených nákladov ako ľudia v hmotnej núdzi.

A ak to vláda otočila k deťom, aby nás chytila za srdce – lebo kvôli deťom a nutnosti kupovať počítače mali rodiny údajne zvýšené výdavky – nuž áno, som za –  tak na ten účel dajme peniaze rodinám – ale iba tým rodinám, ktoré v tom čase pre dieťa kúpili počítať či notebook, a ktoré bolo na základe potvrdenia školy pravidelne pripojené na online vyučovanie vďaka tomu. 

 

Inak je to zbytočné vyhadzovanie peňazí, a špinavé kupčenie s hlasmi budúcovoličov, ktorí dlhodobo nepracujú. A veru suma 333 eur je symbolická – ach, ach, Kotleba je zjavne dobrý učiteľ  a vzor. A je to suma mimoriadne výstižná, ak pripomenieme biblickú konotáciu s Judášom, lebo niektorí voliči sú schopní zapredať národ i za 5 eur, nie to ešte za 333…

 

Elena

Fúúúha 5. – Viac ako 17 miliónov Číňanov podpísalo otvorený list. . .

01.08.2021

Takmer 18 miliónov Číňanov ten otvorený list podpísalo doteraz. A viete čo v ňom žiadajú? Vyzývajú Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO), aby preskúmala Inštitút lekárskeho výskumu americkej armády pre infekčné choroby vo Fort Detrick (USAMRIID) v armádnej základni v štáte Maryland. Petícia bola zverejnená 17. júla a vyzvala USA, aby na výzvu odpovedali. [...]

Fúúúha 4. – Je suis „dezolat“. . .

31.07.2021

Diskriminovanie neočkovaných nebol rozhodne dobrý nápad. Nielen preto, že ich je stále väčšina – a že nahnevaní voliči nezabúdajú. Ale i preto, že raz bude potrebné niesť následky. Nepomôžu vykrúcačky, že aj inde to tak robili, ani argument, že aj iní u nás tak konali – trestnosť zakladá konanie konkrétnych jednotlivcov každému z nich za seba. A dokonca [...]

Fúúúha 3. – Ako to je, Progresívne Slovensko?

31.07.2021

Jasne, šla by som do humorne ladeného pohľadu vo vzťahu ku Progresívnemu Slovensku, lebo i to ich prehlásenie že mlčiaca väčšina už nesmie mlčať je ozaj humorné – keďže nezaočkovaných máme preukázateľne väčšinu národa, a aj v oficiálnych médiách sa prezentuje, že odmietavý postoj voči očkovaniu má v súčasnosti 61 percent Slovákov. Drahí progresívci, vy [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,092
Celková čítanosť: 5315764x
Priemerná čítanosť článkov: 2541x

Kategórie