Založ si blog

Aká je pravda 6. – Ospravedlní sa rakúska veľvyslankyňa verejne?

No, ako som povedala v minulom blogu – havrany potrebovali moju pozornosť.

Lebo na správu o havranoch som natrafila. Ako tu 25.mája tento rok niekto z Rakúska nabehol cez hranice rovno na Chránené vtáčie územie u nás a strieľal do havranov.

 

Informáciu o tom prípade priniesol časopis Poľovníctvo a rybárstvo 7.6. 2021,  v článku v linku sa píše

https://polovnictvo-rybarstvo.pluska.sk/polovnictvo/rakusky-polovnik-strielal-slovensku-hniezd-havranov

„Prípad preveruje polícia ako podozrenie z trestného činu porušovanie ochrany rastlín a živočíchov podľa § 305 Trestného zákona a z trestného činu pytliactvo podľa § 310 Trestného zákona.

A tiež sa píše, že

Tento nehorázny barbarský čin je v rozpore aj v eticko-morálnych zásadách, usmrcovanie rodičov v čase keď na hniezdach sú znášky vajec alebo mláďatá je neospravedlniteľné…

Ha – cítite tie dračie plamene? Havrany si ma tou koincidenciou, ktorú som popísala v minulom blogu, na pomoc privolali.

Takže urobím za havrany a ich mláďatá poriadny výkop.

 

No tak moment, vážení vyšetrovatelia.

To je medzinárodný incident. 

Ten chlap neoprávnene prekročil naše hranice nepochybne. Lebo je síce voľný pohyb osôb v EÚ, ale rozhodne s registrovaným prechodom cez oficiálny prechod. Inak je to nelegálny prechod hraníc. Mýlim sa azda?

Takže ten cudzí štátny príslušník neoprávnene prekročil naše hranice.

Navyše naše hranice prekročil OZBROJENÝ. Nepochybujem o tom, že bez sprievodného zbrojného listu.

Takže neoprávnené ozbrojovanie na území cudzieho štátu. A narábanie so zbraňou k tomu, lebo ju aj používal.

Alebo strieľal cudzinec cez hranice z Rakúska na územie cudzieho štátu?

Páni vyšetrovatelia, kde ste študovali legislatívu? Je možné prehliadať takéto závažné okolnosti?

Oboje je na kvalifikovanie úplne iného trestného činu, ako je len pytliactvo a porušovanie ochrany rastlín a živočíchov. Navyše spôsobil závažnú škodu na chránených živočíchoch – podľa spomenutého článku

Z lokality po streľbe následne zmizli sokoly kobcovité, rovnako väčšina sokolov myšiarov opustila dovtedy  obsadené polobúdky.

 

Tak či onak je to SÚBEH TRESTNÝCH ČINOV.

Je to navyše medzinárodný incident. 

A samozrejme ako taký si vyžaduje aj verejné vyjadrenie rakúskej veľvyslankyne vo veci.

Je ňou Mag. Margit Bruck-Friedrich, MA.

Pravdu poviem, požiadala som ju o to dnes ráno.

 

Elena

 

P.S.:   Prikladám list, ktorým som sa obrátila na pani zástupkyňu Rakúskej republiky u nás:

Ctená pani veľvyslankyňa Rakúskej republiky v Slovenskej republike.

Obraciam sa na Vás ako slovenská občianka vo veci nemilého incidentu, ktorý sa stal dňa 25.5. 2021. Popisuje ho článok v slovenskom časopise Poľovníctvo a rybárstvo zo dňa 7.6.2021, ktorý prikladám v linku https://polovnictvo-rybarstvo.pluska.sk/polovnictvo/rakusky-polovnik-strielal-slovensku-hniezd-havranov.
Cez hranice z Vašej krajiny svojvoľne prenikol na naše územie pravdepodobne občan Vašej krajiny na aute s rakúskou poznávacou značkou. Navyše ozbrojený. V Chránenom vtáčom území strieľal havrany, ktoré sú u nás chránené, a to v čase ich hniezdenia, kedy už majú vajíčka a mláďatá, čo je eticky neprípustné.

Pokladám za korektné, aby ste sa verejne vyjadrili k tomuto medzinárodnému incidentu, preto som Vás vo veci oslovila.

S úctou

 

 

Fúúúha 5. – Viac ako 17 miliónov Číňanov podpísalo otvorený list. . .

01.08.2021

Takmer 18 miliónov Číňanov ten otvorený list podpísalo doteraz. A viete čo v ňom žiadajú? Vyzývajú Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO), aby preskúmala Inštitút lekárskeho výskumu americkej armády pre infekčné choroby vo Fort Detrick (USAMRIID) v armádnej základni v štáte Maryland. Petícia bola zverejnená 17. júla a vyzvala USA, aby na výzvu odpovedali. [...]

Fúúúha 4. – Je suis „dezolat“. . .

31.07.2021

Diskriminovanie neočkovaných nebol rozhodne dobrý nápad. Nielen preto, že ich je stále väčšina – a že nahnevaní voliči nezabúdajú. Ale i preto, že raz bude potrebné niesť následky. Nepomôžu vykrúcačky, že aj inde to tak robili, ani argument, že aj iní u nás tak konali – trestnosť zakladá konanie konkrétnych jednotlivcov každému z nich za seba. A dokonca [...]

Fúúúha 3. – Ako to je, Progresívne Slovensko?

31.07.2021

Jasne, šla by som do humorne ladeného pohľadu vo vzťahu ku Progresívnemu Slovensku, lebo i to ich prehlásenie že mlčiaca väčšina už nesmie mlčať je ozaj humorné – keďže nezaočkovaných máme preukázateľne väčšinu národa, a aj v oficiálnych médiách sa prezentuje, že odmietavý postoj voči očkovaniu má v súčasnosti 61 percent Slovákov. Drahí progresívci, vy [...]

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

Natália Milanová, ministerka kultúry SR

Milanová: Na ministerstve to bola katastrofa, teraz sme pripravení

01.08.2021 16:36

Podľa ministerky Natálie Milanovej ministerstvo kultúry nebolo predtým pripravené na bežnú situáciu, nie to na krízovú, ktorú priniesol koronavírus.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,092
Celková čítanosť: 5315490x
Priemerná čítanosť článkov: 2541x

Kategórie