Založ si blog

Aká je pravda 7. – Fiflena a mažoretka. . .

Ach, veď nech sa fintia fifleny, keď ich to baví. A  mažoretky nech poskakujú, keď chcú.

 

Sme rôzni – líšime sa vzhľadom, postavením, majetkom, hodnotami, takže sú pre nás dôležité rôzne veci – hovorím zhovievavo. Neposudzujem ľudí podľa výzoru, postavenia, majetku – a nepúšťam do svojho života ľudí, ktorí podľa toho posudzujú. Niektorí ľudia kritizujú na iných okuliare, ryšavé vlasy, odstávajúce uši či pehy, aj kadečo iné v ich vzhľade. Nepáčili sa mi ani vyjadrenia v diskusiách ohľadne výzoru a váhy u prezidentky –  niektorí z nás sú chudí, iní menej štíhli, ale to nič nevypovedá o človeku – akurát o autorovi hanlivého výroku to mne hovorí vonkoncom nie lichotivé veci. Nie som vzorom štíhlosti ani ja, lenže názor kohokoľvek okrem mňa v tomto smere i v mnohých ďalších veciach pokladám len za jeho názor.

Hodne ma chytilo minulý týždeň za srdce, keď som videla, že niektorí ľudia sa takými primitívnymi poznámkami naozaj trápia. Reagujú citlivo na kadejaké internetové „vtipné obrázky“ ohľadne váhy na rádoby zábavných stránkach. Vlastne som plánovala dať k tejto veci rázny blog.

Chybou je, že ľudia citlivo reagujúci na tieto úbohosti sa nevedia brániť. A ja si znovu a znovu hovorím, že namiesto integrálov a rovníc by sme mali deti vzdelávať v asertívnej sebaobrane, ale aj empatii a rozvíjať ich sociálnu inteligenciu – a učiť ich pochopiť, že humor na úkor iných nie je humor, a už vôbec nie v situácii, že to komusi ubližuje. Ja osobne by som pod taký obrázok na fb pokojne napísala koment „drahá, čo si si dnes šľahla, že takéto sprostosti dávaš?“

Osobne si myslím, že máme dosť tragédií s anorektičkami, a že by akékoľvek „vtipky“ na tému váhy mali byť zakázané rovnako ako vtipky o náboženskej orientácii trebárs a že vo všeobecnosti platí – povedz mi na čom sa smeješ, a ja ti poviem, kto si.

Hodnoty mi o človeku napovedia veľa – za najdôležitejšiu hodnotu pokladám láskavosť. Mám rada humor, ale nie výsmech. Kriticky a s pobavením sa podľa mňa pri zachovaní si láskavosti možno vyjadrovať o konaní človeka, nie o jeho majetku, postavení, a už vôbec nie výzore. Som skrátka hodne tolerantný človek, ale svoje hranice mám jasné.

 

A to je presne ten rozdiel, ktorý som na začiatku pripomenula – že treba posudzovať konanie človeka, a nie jeho výzor. Hm, takže ten Blaha to správne a  jasne povedal-nehodnotí výzor, ale správanie
https://picuscapital.sk/blaha-do-oci-caputovej-slovensko-nema-prezidentku-ma-fiflenu-ktora-zo-seba-vzdy-vyleje-tonu-fraz-a-potom/

Poviem vám, mne by tiež ani kombinácia fifleny a mažoretky neprekážala, keby človek nebral plat za čosi úplne iné, čo by mal robiť v rámci toho času.

 

 

 

Elena

 

Fúúúha 5. – Viac ako 17 miliónov Číňanov podpísalo otvorený list. . .

01.08.2021

Takmer 18 miliónov Číňanov ten otvorený list podpísalo doteraz. A viete čo v ňom žiadajú? Vyzývajú Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO), aby preskúmala Inštitút lekárskeho výskumu americkej armády pre infekčné choroby vo Fort Detrick (USAMRIID) v armádnej základni v štáte Maryland. Petícia bola zverejnená 17. júla a vyzvala USA, aby na výzvu odpovedali. [...]

Fúúúha 4. – Je suis „dezolat“. . .

31.07.2021

Diskriminovanie neočkovaných nebol rozhodne dobrý nápad. Nielen preto, že ich je stále väčšina – a že nahnevaní voliči nezabúdajú. Ale i preto, že raz bude potrebné niesť následky. Nepomôžu vykrúcačky, že aj inde to tak robili, ani argument, že aj iní u nás tak konali – trestnosť zakladá konanie konkrétnych jednotlivcov každému z nich za seba. A dokonca [...]

Fúúúha 3. – Ako to je, Progresívne Slovensko?

31.07.2021

Jasne, šla by som do humorne ladeného pohľadu vo vzťahu ku Progresívnemu Slovensku, lebo i to ich prehlásenie že mlčiaca väčšina už nesmie mlčať je ozaj humorné – keďže nezaočkovaných máme preukázateľne väčšinu národa, a aj v oficiálnych médiách sa prezentuje, že odmietavý postoj voči očkovaniu má v súčasnosti 61 percent Slovákov. Drahí progresívci, vy [...]

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

Natália Milanová, ministerka kultúry SR

Milanová: Na ministerstve to bola katastrofa, teraz sme pripravení

01.08.2021 16:36

Podľa ministerky Natálie Milanovej ministerstvo kultúry nebolo predtým pripravené na bežnú situáciu, nie to na krízovú, ktorú priniesol koronavírus.

valentínska kvapka krvi, krv, transfúzia

Vyvraciame hoax o transfúziách: Vakcína je do týždňa z tela preč

01.08.2021 16:00

Vakcína proti koronavírusu nezostáva v tele večne. Keď odovzdá imunitnému systému informáciu o protilátkach, z tela sa vyplaví.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,092
Celková čítanosť: 5315079x
Priemerná čítanosť článkov: 2541x

Kategórie