Založ si blog

Aká je pravda 8. – Ako Matovičova daňovo-odvodová reforma ľuďom pomôže. . .

Nijako, to vieme všetci. Respektíve, ešte jasnejšie sa ukáže, kým sa v tomto štáte oplatí byť.

Určite nie pracujúcim človekom.

Lebo odrazu „sa netreba sústrediť zvyšovať čistý príjem zamestnancov“, ako cituje článok v linku

https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/591694-nazivo-strana-za-ludi-k-danovo-odvodovej-reforme/

ale hlavným cieľom vlády je znížiť povinné náklady zamestnávateľov. Toto vyjadrenie pokladám za nehorázne – lebo práca má u nás dlhodobo veľmi vysoké zdanenie.

Plánované zrušenie nezdaniteľnej sumy v mzde znamená pre zamestnancov ďalšie zvýšenie platby zo mzdy zamestnanca.

A zmrazenie výdavkov verejnej správy znamená, že ľuďom pracujúcim v mnohých nelukratívnych oblastiach – ako školstvo či sociálna oblasť – sa i naďalej nenavýšia platy i napriek zvyšovaniu životných nákladov, prudkému rastu cien. Zdravotníkom platy automaticky navyšujú každý rok, takže ich sa to netýka (mimochodom – napriek tomu nariekaniu ako potrebujú zvyšovať platy – rozhodne nie sú na tom tak zle. Postačí, ak uverejnia tabuľku, akú mzdu má so všetkými príplatkami každý mesiac sestra či lekár – a pochopíte).

 

Takže komu daňovo-odvodovou úpravou táto vláda dáva?

Zbohatlíkom, ktorí podnikajú vo veľkom – lebo práve na nich budú smerované navrhované úľavy v štýle „u nás sa podnikať neoplatí našim ani zahraničným firmám“. Plánuje znížiť daň z príjmu právnickým osobám, aj nimi platené sadzby na sociálne poistenie. To pracujúcim zníži aj ich budúce dôchodky, vážení. Čiže táto drahá vláda poctivo pracujúcich ľudí okradne na štyri strany – aj v súčasnosti, aj do budúcnosti.

Výhody táto vláda dáva i ľuďom, ktorí dlhodobo nepracujú – namiesto ich motivácie k práci sa rozdávajú peniaze „na deti v hmotnej núdzi“. Z nich deti neuvidia nič v niektorých prípadoch – akurát tak ožratých rodičov s cigaretou v hube. Ak patria deťom tie peniaze, mali by ich dostať obecné úrady – ako náhradný prijímateľ –  a z nich nakúpiť pre deti oblečenie a obuv. Inak sú to peniaze vyhodené do vzduchu. Ak by tie peniaze vynaložili na povinné zamestnanie jedného člena v nepracujúcej rodine, rozhodne by to bolo efektívnejšie.

 

Plánuje sa aj zvyšovanie zdanenia majetku. Aby nás motivovali „nevlastniť“. Mne by to dávalo zmysel, ak by zvýšili zdanenie druhej a ďalšej nehnuteľnosti, ktorú niekto vlastní. Vyššie zdanenie bytu alebo domu, v ktorom bývate, je bohapustá zlodejina.

 

Veru, pri týchto opatreniach vlády sa mnohí z nás nevedia dočkať predčasných volieb. A ja vám v nasledujúcom blogu k nim niečo prezradím.

Budeme spolu rátať…

 

Elena

 

 

 

Fúúúha 5. – Viac ako 17 miliónov Číňanov podpísalo otvorený list. . .

01.08.2021

Takmer 18 miliónov Číňanov ten otvorený list podpísalo doteraz. A viete čo v ňom žiadajú? Vyzývajú Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO), aby preskúmala Inštitút lekárskeho výskumu americkej armády pre infekčné choroby vo Fort Detrick (USAMRIID) v armádnej základni v štáte Maryland. Petícia bola zverejnená 17. júla a vyzvala USA, aby na výzvu odpovedali. [...]

Fúúúha 4. – Je suis „dezolat“. . .

31.07.2021

Diskriminovanie neočkovaných nebol rozhodne dobrý nápad. Nielen preto, že ich je stále väčšina – a že nahnevaní voliči nezabúdajú. Ale i preto, že raz bude potrebné niesť následky. Nepomôžu vykrúcačky, že aj inde to tak robili, ani argument, že aj iní u nás tak konali – trestnosť zakladá konanie konkrétnych jednotlivcov každému z nich za seba. A dokonca [...]

Fúúúha 3. – Ako to je, Progresívne Slovensko?

31.07.2021

Jasne, šla by som do humorne ladeného pohľadu vo vzťahu ku Progresívnemu Slovensku, lebo i to ich prehlásenie že mlčiaca väčšina už nesmie mlčať je ozaj humorné – keďže nezaočkovaných máme preukázateľne väčšinu národa, a aj v oficiálnych médiách sa prezentuje, že odmietavý postoj voči očkovaniu má v súčasnosti 61 percent Slovákov. Drahí progresívci, vy [...]

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

Natália Milanová, ministerka kultúry SR

Milanová: Na ministerstve to bola katastrofa, teraz sme pripravení

01.08.2021 16:36

Podľa ministerky Natálie Milanovej ministerstvo kultúry nebolo predtým pripravené na bežnú situáciu, nie to na krízovú, ktorú priniesol koronavírus.

valentínska kvapka krvi, krv, transfúzia

Vyvraciame hoax o transfúziách: Vakcína je do týždňa z tela preč

01.08.2021 16:00

Vakcína proti koronavírusu nezostáva v tele večne. Keď odovzdá imunitnému systému informáciu o protilátkach, z tela sa vyplaví.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,092
Celková čítanosť: 5315132x
Priemerná čítanosť článkov: 2541x

Kategórie