Založ si blog

Taká je pravda 3. – Pán Pavelka, nechýbali ste v tom Londýne v škole? . . .

Ako potkany z dier nám vyliezajú kadejakí experti na pandémiu.

Ďalší povinnoočkovač v poradovníku sa zjavil – pán Pavelka, údajne je i ďalším z členov pandemickej komisie. Nech len vylezú na svetlo božie – lebo ja podávam generálnemu prokurátorovi podnet i voči tým, ktorí mali v priebehu druhej vlny z titulu svojej funkcie účinne konať a nekonali. Členovia pandemickej komisie nepochybne medzi nich patria. Nemali púšťať nikoho „výnimkovo“ cez hranice – práve tým spôsobili šírenie nákazy a škodu veľkého rozsahu pre štát.

 

Budem tvrdá – takí fušeri, ktorí druhú vlnu pandémie u nás preukázateľne nezvládli – zostalo po ich pomoci 12 a pol tisíca mŕtvych a opakujem – i škoda veľkého rozsahu – no tak takí fušeri už dávno mali sedieť v base za svoje „odborné riadenie postupu voči pandémii“.  A nemajú evidentne ani morálne právo a ani odbornú spôsobilosť radiť nám ostatným teraz.

 

Pán expert Pavelka sa vyjadril o nutnosti povinne nás všetkých očkovať v článku v linku

https://www.postoj.sk/82019/hra-na-dobrovolnost-sa-skoncila-proti-delte-pomoze-uz-len-povinne-ockovanie?fbclid=IwAR3MZU1V2-2p-7qh0ChcC4lPcOqrExzrEN4sm92UCb8pBxpLS1oC0XeMmdg

Očakávam, že pôjde o druhú polovicu augusta, keď sa začnú ľudia vracať z dovoleniek v nekontrolovaných množstvách. Potom otvoríme školy, internáty a vytvoríme vírusu perfektnú živnú pôdu. No možno bude stačiť šesť autobusov zo zápasu z Maďarska a ďalších šesť z Ruska a máme to tu koncom júla. Toto je však opäť jeden z príkladov, keď nezlyhal štát, ale zlyhávame my občania.

Pan Pavelka, nič zlom – ale Vy ste podľa mňa expert na pohľadanie. Vážne podľa Vás nezlyháva týmto štát?

Pýtam sa otvorene – akým právom púšťate cez hranice všetkých tých ľudí? Keď si uvedomujete riziko – AKÝM PRÁVOM ste pre nich nezaviedli štátnu karanténu povinnú? 

Hráme sa tu hru, že očkovanci nákazu neprevlečú? To čo ste za experti, keď takúto kravinu hlásate a presadzujete v spoločnosti?

Nie ľudia, ktorí sa nechcú zúčastniť experimentu s akousi údajnou vakcínou, ale vy nesiete zodpovednosť za šírenie nákazy, za škodu vznikajúcu štátu – a to škodu veľkého rozsahu. A s vami tí, ktorí nákazu dovláčajú spoza hraníc.

 

Takže ak pána Pavelku trápi vývoj pandémie, nech sa ide postaviť na hranice – a tam nech dôsledne kontroluje každého prichádzajúceho, lebo len tak všetkých navláčačov nákazy zastaví.  A nech trvá na bezodkladnom zrušení výnimiek pri prechode cez hranice. Všetkých prechádzajúcich treba otestovať na hraniciach. Testovacie miesta početné sa na Slovensku rušia, tak sa ich zopár ochotne pôjde postaviť na hranice a testovanie každého prichádzajúceho bude rýchle.

Čo nám tu „pán expert“ za nezmysly vykladá, že povinné očkovanie je jediná naša záchrana? Čo ho v tom Londýne v rámci jeho štúdií nenaučili, že treba riešiť ZDROJ nákazy?

Aj očkovaní môžu prinášať nákazu, predstavte si – a bez kontroly sa práve oni stávajú hrozbou, lebo neočkovaní budú mať testy i karanténu, takže riziko šírenia nákazy z ich strany bude nulové-  alebo nie podľa Vás?

Aj neočkovaní majú právo na ochranu pred nákazou.

Aj očkovaný má mať trestnoprávnu zodpovednosť za šírenie nákazlivej choroby. 

 

Pán Pavelka, nechýbali ste v tom Londýne v škole?

 

 

Elena

 

K diskusii  tolerantny, ďakujem za upozornenie, to ja som urobila chybu, v tom zhone som ho premenovala…

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Jednou ranou 8. – Prezidentka Čaputová potrebuje okuliare?

24.09.2021

Ach, som dnes milá a mierna. Prezidentke treba asi okuliare, lebo ďalekohľad – ten zjavne má. Vidí aj tie najmenšie porušenia ľudských práv – lenže v iných krajinách. Krajiny OSN musia podľa nej podporovať ľudí, ktorí sa dožadujú dodržiavania svojich základných práv, vrátane slobody prejavu alebo zhromažďovania. “Občania musia mať možnosť tieto [...]

Jednou ranou 7. – Tri z piatich. . .

23.09.2021

Nie,nie, prevzatie zodpovednosti sa v tomto štáte nenosí… A hej, viac ako tri z piatich… V minulom blogu som sľúbila dať ešte pár slov v súvislosti s Matovičovým výrokom, či majú zodpovední donekonečna doplácať na nezodpovedných. Príkladov je v tomto štáte vo vzťahu ku korone a súčasnej situácii viac ako dosť – šíritelia nákazy a v prvom rade [...]

Izrael, valcína, očkovanie

ONLINE: Rôzne skúsenosti zaočkovaných krajín. Izrael sprísňuje, Nórsko uvoľňuje

25.09.2021 07:30

Tretia dávka vakcíny, sprísnenie opatrení voči neočkovaným učiteľom. Izrael znepokojuje rast počtu úmrtí. Naopak, Nórsko si bude užívať voľnosť.

Miroslav Kollár, Juraj Hipš

Strana Spolu si volí nového šéfa. Každý ju chce ťahať inam

25.09.2021 07:00

Jeden z kandidátov verí, že strana Spolu má priestor na samostatnú existenciu, ďalší si myslí, že sa treba spojiť s Progresívnym Slovenskom.

Juraj Hipš

Hipš: Jedinú cestu vidím v spolupráci s Progresívnym Slovenskom

25.09.2021 06:45

Bývalý predseda strany Spolu Juraj Hipš, ktorý na tento post opäť kandiduje, si myslí, že rozdiely medzi Spolu a Progresívnym Slovenskom sú minimálne.

Miroslav Kollár

Kollár: Zlúčeniu Spolu a Progresívneho Slovenska hovorím nie

25.09.2021 06:45

Podľa kandidáta Miroslava Kollára, ak by chcel ísť do Progresívneho Slovenska, urobil by tak už na jar a nie teraz - okľukou cez Spolu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 5583577x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Kategórie