Založ si blog

Taká je pravda 4. – Predávame 14 stíhačiek i s príslušenstvom. . .

Vynikajúca ponuka – ponuka tisícročia. Taká sa už nebude opakovať…

O to sa postarajú občania Slovenska, pevne verím.

Najvyšší kontrolný úrad zverejnil vyjadrenie o tom podivnom nákupe, ktorý okradol o životnú úroveň nielen nás, ale i naše deti. O 6 miliardách eur hovorí, ktoré by nás mali stáť tie americké krápy. Ja som kedysi napísala, že nás tie krápy za 20 rokov prevádzky vyjdú na 10 miliárd, s lethodinami, revíziami a potrebnými opravami. No a veru nemyslím, že by som som to výrazne nadhodnotila…

Dokážete si vôbec predstaviť,  koľko je to peňazí, o ktoré nás takto okradli tí, ktorí nás mali viesť ku lepšej budúcnosti?

Zaujímavý moment priniesol článok

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/592654-nku-kritizuje-nakup-stihaciek-obchod-z-cias-sns-vyjde-na-6-miliard-eur/

Hovorí sa v ňom o tých prefláknutých obrovských peniazoch, aj o potrebe dôslednej kontroly nákupov

„…spoločnosť musí trvať na tom, aby v štáte boli a fungovali nezávislé kontrolné orgány, aby v nich bola zaistená odbornosť a posilnená nezávislosť,“ uviedol predseda ÚVO Miroslav Hlivák, považujúci výsledky správy NKÚ za dôležitý signál politikom aj verejnosti.

Ja osobne si myslím, že ešte pred uzavretím by mal akúkoľvek štátnu vojenskú zákazku prečesnúť NKU povinne.

Článok v spomenutom linku píše ďalšej, že  – a to je fakt zaujímavé –

Národniari upozorňujú, že počet lietadiel si určili Ozbrojené sily SR, teda vojaci, a to po konzultácii s predstaviteľmi partnerských štátov, upozorňujú tiež, že nákup bol rozhodnutím vlády, nie ministra Petra Gajdoša. „Ak by Slovenská republika nekúpila akékoľvek lietadlá, boli by tu už prítomné cudzie ozbrojené sily a platili by sme viac ako 60 miliónov eur ročne iným za ochranu vzdušného priestoru,“ upozornila SNS.

Aké cudzie vojská? Kto by nám ich sem vyslal bez našej žiadosti a súhlasu? Toto by nám SNS mala vysvetliť. A rovnako by nám mali špecifikovať, KTO v Ozbrojených silách SR požadoval nakúpiť 14 stíhačiek, a z akého dôvodu. Nehospodárne narábanie s peniazmi štátu by sa to dalo pomenovať  a vyvodiť zodpovednosť za to je rozhodne potrebné. Ak  pobrala vláda výsluhové dôchodky „eštebákom“ – čím nepochybne ublížila mnohým ľuďom – nuž určite bez zaváhania o ne môžu prísť i ľudia, ktorí zavinili túto situáciu.

 

A tretia pozoruhodnosť z toho istého článku – ale aspoň jedna dobrá správa je to v tej hromade špiny, poviem vám –

Za odborne nemiestne považuje porovnávať americké F-16 a švédske Gripeny, tvrdí navyše, že nakúpené lietadlá možno kedykoľvek predať. „A vždy to je lepšie, ako si prenajímať lietadlá ako Česká republika. Pri porovnaní kúpy a prenájmu niet o čom diskutovať,“ dodala SNS.

No vidíte – keďže my tie krápy nepotrebujeme, a v tejto situácii s viac ako desiatimi miliardami dlhu na krku sa nám zíde každý cent, aby sme nezadĺžili i naše pravnúčata –  niet čo váhať.

 

Vážení, predávame 14 stíhačiek. I s tým príslušenstvom, pravdaže – a aj s tými, ktorí nám túto kúpu na krk navláčili…

Odporúčam, aby sme úlohou predaja stíhačiek poverili Gajdoša – síce už nie ministra, ale ešte stále vinníka tej situácie. AK ich predá so ziskom aspoň 30 percent, tak ho nepotrestáme za ten sprostý a zbytočný nákup…

 

Elena

 

Takže tak 7. – Bude Dolinková klinec do truhly vláde?

19.04.2024

Dolinková zavádza platby u lekára – vraj „len 5 eur“. Ibaže zakaždým, a u každého lekára – takže ak potrebujete u špecialistu predpísanie liekov či pravidelnú kontrolu, a máte takých špecialistov troch a raz zájdete k všeobecnému lekárovi, chronicky chorému pacientovi urve tento nápad hneď 20 eur navyše z rozpočtu mesačne. Iste, „iba [...]

Cesta duše 10. – Ťažké časy. . .

18.04.2024

Čaro rozprávok je v ich pravdivosti. Vypovedajú o živote tak veľa… Veru, spomínate si kde začína rozprávka? Za siedmymi horami a siedmymi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial. Tam, hodne ďaleko, kde je všetko naopak než ako by malo byť, práve tam sa začína rozprávkový príbeh. Musíte skrátka prejsť ťažkými časmi, a všetko v živote sa vám musí prevrátiť. [...]

Takže tak 6. – Čo máte proti vodke, občania Slovenska?

11.04.2024

Čo máte proti vodke, občania Slovenska? Keby ste ju riadne kupovali, nemusel by ju predajca popíjať v takom množstve sám, napadlo mi cynicky pri čítaní o najnovšom počine strany Demokratov https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/705995-slovensko-zaplavili-proruske-bilbordy-poburili-ludi-vyvesila-ich-strana-demokrati/ Zúfalecké gesto na upútanie pozornosti – alebo stratégia, [...]

France Macron

Pred letnou olympiádou minister atentátov spustil jarnú ofenzívu proti teroristom

19.04.2024 07:00

Obava z možnej masakry v Paríži. Keby hrozil teroristický útok, organizátori by presunuli slávnostný ceremoniál na jedno z dvoch náhradných miest.

Milei

Ďalšia posila pre NATO: Argentína chce byť globálnym partnerom

19.04.2024 06:50

Argentína má od roku 1998 strategické vzťahy s ozbrojenými silami USA, hoci nie je plnoprávnym členom NATO.

Russia Ukraine War

ONLINE: Trump: Prežitie Ukrajiny je dôležité aj pre USA. Hýb sa Európa, daj viac peňazí

19.04.2024 06:15, aktualizované: 07:25

Prežitie Ukrajiny v súčasnej vojne proti Rusku je dôležité tak pre Európu, ako aj pre Spojené štáty, uviedol americký exprezident Donald Trump.

Ukrajina

Ukrajina aj Izrael. Zvládla by EÚ dve vojny?

19.04.2024 06:00

Pre Ukrajinu hľadajú protivzdušnú obranu, na Blízkom východe chcú zabrániť stupňovaniu napätia. Na tom sa zhodli lídri krajín EÚ.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,850
Celková čítanosť: 8982326x
Priemerná čítanosť článkov: 3152x

Kategórie