Založ si blog

Taká je pravda 4. – Predávame 14 stíhačiek i s príslušenstvom. . .

Vynikajúca ponuka – ponuka tisícročia. Taká sa už nebude opakovať…

O to sa postarajú občania Slovenska, pevne verím.

Najvyšší kontrolný úrad zverejnil vyjadrenie o tom podivnom nákupe, ktorý okradol o životnú úroveň nielen nás, ale i naše deti. O 6 miliardách eur hovorí, ktoré by nás mali stáť tie americké krápy. Ja som kedysi napísala, že nás tie krápy za 20 rokov prevádzky vyjdú na 10 miliárd, s lethodinami, revíziami a potrebnými opravami. No a veru nemyslím, že by som som to výrazne nadhodnotila…

Dokážete si vôbec predstaviť,  koľko je to peňazí, o ktoré nás takto okradli tí, ktorí nás mali viesť ku lepšej budúcnosti?

Zaujímavý moment priniesol článok

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/592654-nku-kritizuje-nakup-stihaciek-obchod-z-cias-sns-vyjde-na-6-miliard-eur/

Hovorí sa v ňom o tých prefláknutých obrovských peniazoch, aj o potrebe dôslednej kontroly nákupov

„…spoločnosť musí trvať na tom, aby v štáte boli a fungovali nezávislé kontrolné orgány, aby v nich bola zaistená odbornosť a posilnená nezávislosť,“ uviedol predseda ÚVO Miroslav Hlivák, považujúci výsledky správy NKÚ za dôležitý signál politikom aj verejnosti.

Ja osobne si myslím, že ešte pred uzavretím by mal akúkoľvek štátnu vojenskú zákazku prečesnúť NKU povinne.

Článok v spomenutom linku píše ďalšej, že  – a to je fakt zaujímavé –

Národniari upozorňujú, že počet lietadiel si určili Ozbrojené sily SR, teda vojaci, a to po konzultácii s predstaviteľmi partnerských štátov, upozorňujú tiež, že nákup bol rozhodnutím vlády, nie ministra Petra Gajdoša. „Ak by Slovenská republika nekúpila akékoľvek lietadlá, boli by tu už prítomné cudzie ozbrojené sily a platili by sme viac ako 60 miliónov eur ročne iným za ochranu vzdušného priestoru,“ upozornila SNS.

Aké cudzie vojská? Kto by nám ich sem vyslal bez našej žiadosti a súhlasu? Toto by nám SNS mala vysvetliť. A rovnako by nám mali špecifikovať, KTO v Ozbrojených silách SR požadoval nakúpiť 14 stíhačiek, a z akého dôvodu. Nehospodárne narábanie s peniazmi štátu by sa to dalo pomenovať  a vyvodiť zodpovednosť za to je rozhodne potrebné. Ak  pobrala vláda výsluhové dôchodky „eštebákom“ – čím nepochybne ublížila mnohým ľuďom – nuž určite bez zaváhania o ne môžu prísť i ľudia, ktorí zavinili túto situáciu.

 

A tretia pozoruhodnosť z toho istého článku – ale aspoň jedna dobrá správa je to v tej hromade špiny, poviem vám –

Za odborne nemiestne považuje porovnávať americké F-16 a švédske Gripeny, tvrdí navyše, že nakúpené lietadlá možno kedykoľvek predať. „A vždy to je lepšie, ako si prenajímať lietadlá ako Česká republika. Pri porovnaní kúpy a prenájmu niet o čom diskutovať,“ dodala SNS.

No vidíte – keďže my tie krápy nepotrebujeme, a v tejto situácii s viac ako desiatimi miliardami dlhu na krku sa nám zíde každý cent, aby sme nezadĺžili i naše pravnúčata –  niet čo váhať.

 

Vážení, predávame 14 stíhačiek. I s tým príslušenstvom, pravdaže – a aj s tými, ktorí nám túto kúpu na krk navláčili…

Odporúčam, aby sme úlohou predaja stíhačiek poverili Gajdoša – síce už nie ministra, ale ešte stále vinníka tej situácie. AK ich predá so ziskom aspoň 30 percent, tak ho nepotrestáme za ten sprostý a zbytočný nákup…

 

Elena

 

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Jednou ranou 8. – Prezidentka Čaputová potrebuje okuliare?

24.09.2021

Ach, som dnes milá a mierna. Prezidentke treba asi okuliare, lebo ďalekohľad – ten zjavne má. Vidí aj tie najmenšie porušenia ľudských práv – lenže v iných krajinách. Krajiny OSN musia podľa nej podporovať ľudí, ktorí sa dožadujú dodržiavania svojich základných práv, vrátane slobody prejavu alebo zhromažďovania. “Občania musia mať možnosť tieto [...]

Jednou ranou 7. – Tri z piatich. . .

23.09.2021

Nie,nie, prevzatie zodpovednosti sa v tomto štáte nenosí… A hej, viac ako tri z piatich… V minulom blogu som sľúbila dať ešte pár slov v súvislosti s Matovičovým výrokom, či majú zodpovední donekonečna doplácať na nezodpovedných. Príkladov je v tomto štáte vo vzťahu ku korone a súčasnej situácii viac ako dosť – šíritelia nákazy a v prvom rade [...]

Izrael, valcína, očkovanie

ONLINE: Rôzne skúsenosti zaočkovaných krajín. Izrael sprísňuje, Nórsko uvoľňuje

25.09.2021 07:30

Tretia dávka vakcíny, sprísnenie opatrení voči neočkovaným učiteľom. Izrael znepokojuje rast počtu úmrtí. Naopak, Nórsko si bude užívať voľnosť.

Miroslav Kollár, Juraj Hipš

Strana Spolu si volí nového šéfa. Každý ju chce ťahať inam

25.09.2021 07:00

Jeden z kandidátov verí, že strana Spolu má priestor na samostatnú existenciu, ďalší si myslí, že sa treba spojiť s Progresívnym Slovenskom.

Juraj Hipš

Hipš: Jedinú cestu vidím v spolupráci s Progresívnym Slovenskom

25.09.2021 06:45

Bývalý predseda strany Spolu Juraj Hipš, ktorý na tento post opäť kandiduje, si myslí, že rozdiely medzi Spolu a Progresívnym Slovenskom sú minimálne.

Miroslav Kollár

Kollár: Zlúčeniu Spolu a Progresívneho Slovenska hovorím nie

25.09.2021 06:45

Podľa kandidáta Miroslava Kollára, ak by chcel ísť do Progresívneho Slovenska, urobil by tak už na jar a nie teraz - okľukou cez Spolu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 5583392x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Kategórie