Založ si blog

A JE TO 2. – Veľmi správne, minister Matovič, veľmi správne. . .

Médiá už tri dni prinášajú informácie o tom, že prezidentka nechápe, prečo odmietol dať Matovič peniaze na očkovaciu kampaň. Napríklad v článku v linku

https://www.tvnoviny.sk/domace/2033372_prezidentka-nerozumie-matovicovi-dovodom-su-peniaze-na-ockovaciu-kampan

sa vyjadrila nasledovne „Dôvody sú pre mňa nezrozumiteľné vzhľadom na to, že očkovacia kampaň je úplne legitímna stratégia“.

 

S tým samozrejme možno len súhlasiť.

Teraz prezidentke verejne vysvetlím, prečo koná správne minister Matovič.

1.

Očkovacia kampaň je úplne legitímna stratégia – v prípade, že ide o očkovanie. 

Ibaže toto nie je očkovacia kampaň – lebo sa netýka očkovania, ale účasti v klinickej vakcinačnej štúdii. V takom prípade by si kampaň mali platiť farmafirmy, ktoré tie klinické štúdie robia. Podotýkam, že by farmafirmy mali platiť ako za kampaň, tak i všetkým dobrovoľníkom za ich účasť v štúdii.

2.

Na stav podobný prechladnutiu sa dávajú len symptomatické lieky a vitamíny. 

Ani len antibiotiká pri ňom neordinujú. Mýlim sa, lekári?

Ministerstvo zdravotníctva SR včera vydalo oficiálne vyjadrenie ku COVID-19 vo verzii delta

https://www.health.gov.sk/Clanok?covid-19-14-7-2021-delta-priznaky

Infekčnejší delta variant  ochorenia Covid-19 (ďalej len „delta variant“) sa nielen výrazne rýchlejšie šíri, no môže sa prejaviť aj čiastočne inými príznakmi.  Strata chuti a čuchu sa vyskytuje o niečo zriedkavejšie, často sa prejavuje len ako bežné sezónne prechladnutie. 

Z akého dôvodu by sa pri ňom mali ľudia očkovať?

3.

Minister Matovič má pravdu. 

Minister financií minulý týždeň uviedol, že dôvodom, prečo jeho rezort zatiaľ neodobril financie na mediálnu podporu očkovacej kampane, je to, že strážia efektivitu vynakladania verejných prostriedkov.

Peňazí sme už preflákli ajajaj. Vyše 8 miliárd vraj doteraz.

Potrebujeme ich na zásadnejšie a potrebnejšie veci vynaložiť – na krachujúce podniky, pomôcť ľuďom prichádzajúcim o prácu, živoriacim dôchodcom, opatrovateľom chorých a postihnutých blízkych, pracujúcim dať na zvýšenie platov vzhľadom na zdražovanie kadečoho – a nie pchať do kešene médiám, ohlupujúcim ľudí ako sa treba „očkovať“.

4.

Očkovacou kampaňou myslí čo pani prezidentka – azda nie to predvádzanie hesla „Vakcína je sloboda“?

Ja osobne som podala podnet generálnemu prokurátorovi s podozrením, či nejde o páchanie trestného činu prezentovaním toho hesla.

5.

Alebo má na mysli nebodaj to rozhlasom bežiace „Zaočkuj babku“?

Aby to nebolo zanedlho brané ako návod na trestný čin a uvádzanie do omylu. Lebo ešte raz opakujem, nejde o očkovanie.

 

No tak keď sme si to takto pekne vysvetlili, tak ešte raz jasne a zreteľne

– prestaňte márniť naše peniabze na sprostosti, a pochybné kšefty.

BEZODKLADNE.

Takže veľmi správne postupuje minister Matovič, veľmi správne – na očkovaciu kampaň potrebujeme dať presne 0, 00 eur a 0, 00 centov.

 

 

Elena

 

K diskusii:

 

Anulienka 12345

Ja hodnotím konkrétny krok ministra Matoviča, nie Matoviča ako celok. Kedysi keď sa Kotleba zastal ľudí, ktorí opatrujú svoje vážne choré deti, partnerov či rodičov som napísala blog o tom, že pravda ostane pravdou i keď ju povie Kotleba

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2016/10/09/nahlas-8-kotleba-ma-pravdu/

Takže návrh na pomoc ľuďom by mali podporiť všetci bez ohľadu na to, či ho dá koalícia či opozícia. Lebo v prvom rade má ísť o dobro ľudí…

A rovnako by sme mali posudzovať nie ľudí, ale ich činy.

A nemôžem si pomôcť – práve Matovič a strana Sme rodina sa postavili proti spoplatneniu testov – „drahý Sulík vy vám zrejme spokojne rátal s Lengvarským za neočkovanie i dvojnásobné sumy i tak zlodejských cien tých testov.

Fúúúha 5. – Viac ako 17 miliónov Číňanov podpísalo otvorený list. . .

01.08.2021

Takmer 18 miliónov Číňanov ten otvorený list podpísalo doteraz. A viete čo v ňom žiadajú? Vyzývajú Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO), aby preskúmala Inštitút lekárskeho výskumu americkej armády pre infekčné choroby vo Fort Detrick (USAMRIID) v armádnej základni v štáte Maryland. Petícia bola zverejnená 17. júla a vyzvala USA, aby na výzvu odpovedali. [...]

Fúúúha 4. – Je suis „dezolat“. . .

31.07.2021

Diskriminovanie neočkovaných nebol rozhodne dobrý nápad. Nielen preto, že ich je stále väčšina – a že nahnevaní voliči nezabúdajú. Ale i preto, že raz bude potrebné niesť následky. Nepomôžu vykrúcačky, že aj inde to tak robili, ani argument, že aj iní u nás tak konali – trestnosť zakladá konanie konkrétnych jednotlivcov každému z nich za seba. A dokonca [...]

Fúúúha 3. – Ako to je, Progresívne Slovensko?

31.07.2021

Jasne, šla by som do humorne ladeného pohľadu vo vzťahu ku Progresívnemu Slovensku, lebo i to ich prehlásenie že mlčiaca väčšina už nesmie mlčať je ozaj humorné – keďže nezaočkovaných máme preukázateľne väčšinu národa, a aj v oficiálnych médiách sa prezentuje, že odmietavý postoj voči očkovaniu má v súčasnosti 61 percent Slovákov. Drahí progresívci, vy [...]

pocasie-2-8-2021

Zabudnite na tridsiatky, horúčavy si dajú pauzu. Dokedy?

01.08.2021 22:34

Slovensko už nebude také žeravé ako predtým. S tlakovou nížou prišiel aj chladnejší vzduch. Ako bude vyzerať prvý augustový týždeň?

Veronika Remišová

Remišová: Očkovacia lotéria je len doplnok, nie hlavný nástroj

01.08.2021 21:24

Očkovacia lotéria je len doplnkový nástroj na zvýšenie motivácie očkovať sa proti ochoreniu COVID-19, rozhodne nie hlavný pilier.

Požiare v Turecku

Oddych v Turecku ničia plamene. Útočí aj vírus

01.08.2021 20:00

Dovolenka vo viacerých tureckých letoviskách má ohnivú podobu. A aby nešťastia nebolo málo, počet nových prípadov nákazy koronavírusom je na vzostupe.

Hlavna Porec

Chorváti zadržali Nemcov, ktorí nechali deti a psa v rozpálenom aute

01.08.2021 19:39

Chorvátska polícia zadržala nemecký pár za to, že nechal v horúčave v zamknutom aute so zatvorenými oknami svoje dve deti a psa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,092
Celková čítanosť: 5315770x
Priemerná čítanosť článkov: 2541x

Kategórie