Zaujímavá diskusia vznikla medzi primárom a murárom o liečbe COVID-19. Na sociálnych sieťach o tej téme diskutovali.
No amen, poviete si, to sú tí nekritickí nevzdelanci, ktorí sú antivaxermi a majú to v hlavách popletené.
O čom asi tak ten murár diskutuje, „veď nie je lekár“…
Mimochodom, nikomu papier o vzdelaní nezaručuje odbornosť – mne spôsobila smrť syna lekárka s mnohými rokmi praxe. Je právoplatne odsúdená na úrovni Najvyššieho súdu SR, takže preukázane ju spôsobila.
Nuž, pravda je taká, že naše predsudky obmedzujú najviac nás samých.
Príbeh pokračuje.
Vysvitlo, že murár je bývalý pracovník SAV a má prehľad o problematike, nakoľko ju sleduje v serióznych odborných médiách.
Nebudem komentovať, len dám pár faktov. Záver si urobte každý za seba.
Protokol v liečbe u nás je obvykle postavený na Remdesivire.
Pritom
Remdesivir a jeho výsledky podľa štúdie v JAMA – neliečil, len predlžoval hospitalizáciu
či
komparatívna analýza tu
https://www.forbes.com/sites/jvchamary/2021/01/31/remdesivir-covid-coronavirus/?sh=1de0a84966c2
A large-scale analysis by the World Health Organization’s Solidarity trial consortium has cleared-up the confusion. Based on interim results from studying more than 5000 participants, the international study concluded that remdesivir „had little or no effect on hospitalized patients with Covid-19, as indicated by overall mortality, initiation of ventilation, and duration of hospital stay.“
As a consequence of being mostly ineffective, WHO recommends against the use of remdesivir in Covid-19 patients.
Analýza vo veľkom meradle podľa Svetovej zdravotníckej organizácie zvýšila zmätok. Na základe priebežných výsledkov z medzinárodnej štúdie viac ako 5 000 účastníkov dospeli k záveru, že remdesivir „mal malý alebo žiadny vplyv na hospitalizovaných pacientov s Covid-19, čo naznačuje celková úmrtnosť, začatie ventilácie a dĺžka pobytu v nemocnici.“
Z dôvodu väčšej neúčinnosti WHO odporúča nepoužívať remdesivir u pacientov liečených Covid-19.
Podobných štúdií je veľa, ale táto je zaujímavá tým, že uvádza
Jedným z nedostatkov remdesiviru je jeho (pravdepodobne toxická) vysoká dávka v krátkom časovom rámci, ktorá prispieva k nepriaznivým vedľajším účinkom. Vyladením štruktúry molekuly liečiva môžu byť vedci schopní blokovať RNA polymerázový stroj s menším počtom molekúl, čo by potom umožnilo dodávať liečivo v menšej dávke. Spoločnosť Gilead Sciences v skutočnosti už izolovala zlúčeninu podobnú remdesiviru, GS-441524, ktorá stojí menej a ľahšie sa vyrába. Je to tiež jednoduchšie na podávanie: zatiaľ čo remdesivir sa musí podávať injekčne, GS-441524 sa môže užiť vo forme tabliet. Viac molekuly sa dostane aj do pľúc – hlavného miesta infekcie – čo tiež viedlo vedcov k konštatovaniu, že „GS-441524 je pri liečbe Covid-19 lepší ako remdesivir.“
Napriek tomu, že je remdesivir drahý a neúčinný pri liečbe Covid-19, skutočnou hodnotou remdesiviru môže byť pomôcť výskumníkom pri vytváraní účinnejších liekov.
Všimnite si v článku nižšie informáciu o long-covide a cytokínovej búrke – nedávno som ju v blogu spomínala
Ivermectin nám bežne nie je dostupný, hoci by sme sa mali dočkať vysvetlenia vlády a tých úžasných odborníkov, sťažujúcich sa na to, že ľudia im chodia pred dom pokrikovať, prečo nám bránia v jeho zdostupnení
https://www.facebook.com/photo?fbid=3908206339302261&set=pcb.3908180359304859
prečo ľudia nie sú aspoň informovaní o vhodnej a možnej poexpozičnej profylaxii – veď v tomto štáte sa pomáha len tým, čo prekonali COVID v nemocnici, koľkí trpia ťažkosti po jeho prekonaní doma, a majú následky dlhodobo
https://www.facebook.com/photo/?fbid=3908197975969764&set=pcb.3908180359304859
Zaujímavý článok je i v tomto linku, odporúčam vám ho prečítať celý
https://www.unilabs.sk/casopis-invitro/tri-dobre-spravy
Píše sa v ňom napríklad
Odhalenie tých najschopnejších mikroRNA napádajúcich cieľové miesta zmienených SARS protivníkov je od vedcov z Augusta University a University of Florida darom najmä pre seniorov. Práve im totiž množstvo kolujúcich miRNA vo vyššom veku klesá a aj preto svoj boj s koronavírusom radi prehrávajú. Zamýšľaná liečba aplikáciou vybraných molekúl miRNA sa zdá byť perspektívna. Okrem iného aj preto, že by malo stačiť kokteil vybraných kľúčových mikroRNA „šnupať“. Než sa to ale stane skutočnosťou, budú musieť dobre dopadnúť testy na živých organizmoch. Podľa vedcov ale neexistuje dôvod, prečo by to tak nemalo byť.
Nosový sprej Carragelose https://www.healtheuropa.eu/covid-19-nasal-spray-effective-against-variants/109674/
Rakúska biotechnologická spoločnosť Marinomed Biotech zistila, že karagenol – profylaktická liečba SARS-CoV-2 – inaktivuje nové, rýchlo sa šíriace varianty, vrátane „divokého typu“ SARS-CoV-2 in vitro .
Zdravotnícki pracovníci vo Veľkej Británii sa už zúčastnili klinického skúšania na testovanie účinnosti nosového spreja Carragelose na ochranu COVID-19 na Lekárskej fakulte univerzity v Swansea a druhá skúška sa uskutočnila vo rakúskej Viedni s hlavným cieľom preukázať že liečba zmierňuje príznaky COVID-19 a iných respiračných vírusových infekcií.
Takže ten mikroRNA koktejl už tiež overili, pozrite
„Celkovo sme s nosovým sprejom uskutočnili tri klinické skúšky, aby sme preukázali, že z údajov in vitro prostredníctvom údajov in vivo môžeme previesť klinický výsledok.“…
Ak si mám vybrať medzi experimentálnym očkovaním akousi podmienečne schválenou látkou a experimentálnym kokteilom mikroRNA, zapojím sa radšej do experimentu s tým mikroRNA. Pokojne môžu preparát doniesť, veď i vakcínu pchajú ľuďom len s podmienečným overením…
Elena
Celá debata | RSS tejto debaty