Založ si blog

Len pár slov 6. – Sú okamihy, keď. . .

Sú okamihy, keď svoju posteľ pokladáme za zázračné miesto.

Aaaaach, úplne najúžasnejšie na svete v tejto chvíli i pre mňa. Konečne som do nej zaliezla po úporne aktívnom dni. Pretože kým niektorí bojovali za lepšie zajtrajšky neočkovaných na Slovensku, ja som bojovala za ostierkovanie mojej kuchyne konečne. Penetrovala a stierkovala som najskôr kút v obývačke, a potom kuchyňu. Nie, neostierkovala som ju ešte ani zďaleka celú…

Poviem vám, šlo by mi to stierkovanie určite lepšie, keby som nestierkovala takou velikánskou stierkovačkou. Aspoň myslím, že je to stierkovačka. Špachľu nemám a rukami – poučená z minuloročného omietkovania a rozožratej kože na rukách s tým spojenej – už nič po stenách neroztieram. Veru, ňou stierkovať bol umelecký výkon, rozhodne väčší ako keby som vám operu zaspievala. Hlavne pod oknom, kde som tú ozrutu nevedela nijako otočiť. Už som uvažovala, ako z nej polovicu ulomiť, ale na nič múdre som neprišla.

No a musím priznať, že úplne dobre by mi to stierkovanie šlo hlavne v prípade, keby nemala suseda pravdu. Suseda doktorka teda, ktorá mi v pondelok tvrdila, že zrejme mám prasknutú kosť v chodidle po tom piatkovom páde a že by som mala zájsť za chirurgom. „Velký špatný“ povedala som si o tom jej nápade, lebo kvôli posttraume do revúckej nemocnice, kde mi zavinili smrť syna, nepôjdem. A do Popradu sa dostať s tou nohou by bolo rozhodne viac zaťažujúce, ako keď s ňou sedím doma – teda vlastne stojím na rebríku. Musíme si na seba zvyknúť, ja a moja prasknutá kosť, povedala som zmierlivo, lenže adaptačný proces prebieha pomaly a bolestne.

Po dostierkovaní kúta za chladničkou a okolookenných priestorov som si vydýchla. Lebo cesta na rebrík a späť po každú naberačku stierky bola nekonečnou púťou, vyžadujúcou toľko odvahy ako Frodovo putovanie s prsteňom. Vrhla som sa odvážne do Mordoru – teda vlastne pod schody v bytovke – a terigala som stade 30-kilové vedro s farbou na steny. Nedokázala som vylúštiť logický hlavolam ako kráčať schodami nahor s tým vedrom bez zapretia sa i do pravej nohy – určite na to príde iba menej ako 1% tých najbystrejších – a tak som sa nekreatívne posúvala schod za schodom s prestávkami.

Stierka potrebuje ešte čas na doschnutie, zistila som. A tak som farbu po pár ťahoch odložila, „zajtra to dáme“ – pripomenula som jej našu spoločnú misiu.

Konečne v posteli, ach  ako je tu dobre. S kožou vydrhnutou od stierky, ale bez voňavých, chrumkavých, majonézovo-smotanovo-cesnakovou nátierkou rozvoniavajúcich lángošov, ktoré som si plánovala spraviť na večeru – pretože by už boli polnočné ako silvestrovské kapustnica – som konečne v posteli s predsavzatím „spravím si ich zajtra, ach, áno zajtra, určite“…

A tak sa teray ešte vrhám do odhaľovania záhady, ktorá mi nedá spať – treba stierkovať i to miesto, kam pôjdu kachličky, alebo tam má byť len tá omietka so sieťkou?

Čas – či vlastne internet – hádam ukáže…

 

 

Elena

 

K diskusii  martuška001  ach, to je milé, veru škoda, že nebývaš bližšie – teda za predpokladu, že stierkuješ lepšie ako ja…

 

 

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Jednou ranou 8. – Prezidentka Čaputová potrebuje okuliare?

24.09.2021

Ach, som dnes milá a mierna. Prezidentke treba asi okuliare, lebo ďalekohľad – ten zjavne má. Vidí aj tie najmenšie porušenia ľudských práv – lenže v iných krajinách. Krajiny OSN musia podľa nej podporovať ľudí, ktorí sa dožadujú dodržiavania svojich základných práv, vrátane slobody prejavu alebo zhromažďovania. “Občania musia mať možnosť tieto [...]

Jednou ranou 7. – Tri z piatich. . .

23.09.2021

Nie,nie, prevzatie zodpovednosti sa v tomto štáte nenosí… A hej, viac ako tri z piatich… V minulom blogu som sľúbila dať ešte pár slov v súvislosti s Matovičovým výrokom, či majú zodpovední donekonečna doplácať na nezodpovedných. Príkladov je v tomto štáte vo vzťahu ku korone a súčasnej situácii viac ako dosť – šíritelia nákazy a v prvom rade [...]

Izrael, valcína, očkovanie

ONLINE: Rôzne skúsenosti zaočkovaných krajín. Izrael sprísňuje, Nórsko uvoľňuje

25.09.2021 07:30

Tretia dávka vakcíny, sprísnenie opatrení voči neočkovaným učiteľom. Izrael znepokojuje rast počtu úmrtí. Naopak, Nórsko si bude užívať voľnosť.

Miroslav Kollár, Juraj Hipš

Strana Spolu si volí nového šéfa. Každý ju chce ťahať inam

25.09.2021 07:00

Jeden z kandidátov verí, že strana Spolu má priestor na samostatnú existenciu, ďalší si myslí, že sa treba spojiť s Progresívnym Slovenskom.

Juraj Hipš

Hipš: Jedinú cestu vidím v spolupráci s Progresívnym Slovenskom

25.09.2021 06:45

Bývalý predseda strany Spolu Juraj Hipš, ktorý na tento post opäť kandiduje, si myslí, že rozdiely medzi Spolu a Progresívnym Slovenskom sú minimálne.

Miroslav Kollár

Kollár: Zlúčeniu Spolu a Progresívneho Slovenska hovorím nie

25.09.2021 06:45

Podľa kandidáta Miroslava Kollára, ak by chcel ísť do Progresívneho Slovenska, urobil by tak už na jar a nie teraz - okľukou cez Spolu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 5583633x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Kategórie