Založ si blog

Fúúúha 4. – Je suis „dezolat“. . .

Diskriminovanie neočkovaných nebol rozhodne dobrý nápad. Nielen preto, že ich je stále väčšina – a že nahnevaní voliči nezabúdajú.

Ale i preto, že raz bude potrebné niesť následky. Nepomôžu vykrúcačky, že aj inde to tak robili, ani argument, že aj iní u nás tak konali – trestnosť zakladá konanie konkrétnych jednotlivcov každému z nich za seba. A dokonca ani to nebude ochranou, že v čase takéhoto konania, nejakú verejnú funkciu zastávali, dokonca priťažujúcou okolnosťou by to byť mohlo.

 

Napriek všetkému snaha označovať neočkovaných a očkovaných digipasom je prospešná vec. Lebo – ako hovorí v článku v linku právnik Weis – očkovaní ľudia sú superprenášačmi a i Fauci sa už vyjadril, že

virálna nálož v nasofarynxe u vakcinovaných pri tzv. „breakthrough“ infekcii (t. j. prepuknutiu ochorenia napriek dvom dávkam vakcíny) je úplne rovnaká ako u nevakcinovaných.

https://akw.sk/covid-19/delta-variant-a-vakcinovani-superprenasaci/?fbclid=IwAR1BKlO4xQKAjYAh99p1H2GOGKwBxKV4mP4Af4ZVTpz5yNNjtP–Wt10utY

takže zrejme vznikne u niektorých očkovaných snaha o falošné „zbavenie sa svojej očkovanosti“. Keďže ide o rozhodnutie nezvratné a nenapraviteľné, nie je možné sa „odočkovať“,  a očkovaní ľudia vraj podľa článku v linku budú musieť nosiť masky, aby ostatných neohrozili. Ale to im určite nebude prekážať, lebo práve oni tak bazírujú na potrebe chrániť ostatných, že je nepochybne dobre, ak tá povinnosť prischne im namiesto nás nezodpovedných dezolátov.

Vakcína Vás mala chrániť do konca života, len nepovedali, že zrejme nehovorili o jeho prirodzenej dĺžke – pripomeňme realitu slovami doktora Weisa v spomenutom článku…

 

Očkovaní sú rizikom –  je preto evidentné, že problém tretej vlny u nás teraz spustila vláda a jej „odborná“ komisia svojimi neodbornými postupmi, v rámci ktorých nechali očkovancov prechádzať cez hranice hala-bala. Ďalšiu škodu veľkého rozsahu tým spôsobujú.

A ja k tomu dodávam, že ľutujem – ale nemôžeme sa tváriť tak, ako si to predstavuje vedec Čekan, ktorý priznáva dramatickú situáciu počas druhej vlny pandémie. Vyjadril ľútosť nad množstvom obetí. Na otázku, kto za to môže sa v článku v linku povedal len: „Urobme hrubú čiaru.“

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/593093-vedec-cekan-v-ide-o-pravdu-o-druhej-vlne-pandemie-je-mi-to-luto-obeti-mohlo-byt-menej/

Ja si dovolím verejne mu oponovať – žiadnu hrubú čiaru rozhodne robiť nemôžeme – kopy mŕtvych ľudí a škoda veľkého rozsahu si zaslúžia mať vinníkov nielen pomenovaných, ale aj potrestaných.

 

Takže úplne zbytočné boli tie podvodnícke štatistiky, drahá vláda,  ktorými ste osprosťovali Slovákov.

Väčšinu nakazených zo zahraničia prichádzajúcich a aj väčšinu zistených pozitívne testovaných tvorili neočkovaní.

Isteže – však očkovanci prichádzali cez hranice bez testov, to len tých z nich ste zachytili do štatistiky, ktorí sa cítili tak zle, že vyhľadali pomoc. Neočkovaných ste testovali všetkých, aj do karantény šli, tak nám verejne vysvetlite, že ako práve oni roznášajú nákazu.

A takisto záchyt pozitivity – neočkovaných nútite sa testovať kvôli kadečomu, očkovaní sa testovať nemusia – tak mi vysvetlite, ako by sa mohli ich počty objektívne objavovať v štatistikách? No nijako.

Takže takúto výpovednú hodnotu majú tie vaše epidemiologické štatistiky.

A potom sa čudujete, že vám národ neverí?

 

Nadávate tu ľuďom konajúcim zodpovedne, keďže sa odmietajú zapojiť do klinickej štúdie, ktorej vedľajšie dopady na zdravie v súčasnosti nikto nevie ani len predvídať. Ten, kto nemá úctu k ľuďom, nie je schopný ich viesť.

Veru, urážate nás, neočkovaných.

Ibaže si uvedomujem, že od niektorých ľudí by zrejme ich pochvala bola urážkou, a ich urážanie a nadávanie je pre nás tým najlepším komplimentom a vizitkou.

A tak s hrdosťou môžem prehlásiť „je suis dezolat“.

 

Elena

 

mirsa nemôžeme to preložiť do francúzštiny, to je rýdzo slovenské, iná vláda tak svojich občanov netituluje,,,

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Jednou ranou 8. – Prezidentka Čaputová potrebuje okuliare?

24.09.2021

Ach, som dnes milá a mierna. Prezidentke treba asi okuliare, lebo ďalekohľad – ten zjavne má. Vidí aj tie najmenšie porušenia ľudských práv – lenže v iných krajinách. Krajiny OSN musia podľa nej podporovať ľudí, ktorí sa dožadujú dodržiavania svojich základných práv, vrátane slobody prejavu alebo zhromažďovania. “Občania musia mať možnosť tieto [...]

Jednou ranou 7. – Tri z piatich. . .

23.09.2021

Nie,nie, prevzatie zodpovednosti sa v tomto štáte nenosí… A hej, viac ako tri z piatich… V minulom blogu som sľúbila dať ešte pár slov v súvislosti s Matovičovým výrokom, či majú zodpovední donekonečna doplácať na nezodpovedných. Príkladov je v tomto štáte vo vzťahu ku korone a súčasnej situácii viac ako dosť – šíritelia nákazy a v prvom rade [...]

Izrael, valcína, očkovanie

ONLINE: Rôzne skúsenosti zaočkovaných krajín. Izrael sprísňuje, Nórsko uvoľňuje

25.09.2021 07:30

Tretia dávka vakcíny, sprísnenie opatrení voči neočkovaným učiteľom. Izrael znepokojuje rast počtu úmrtí. Naopak, Nórsko si bude užívať voľnosť.

Miroslav Kollár, Juraj Hipš

Strana Spolu si volí nového šéfa. Každý ju chce ťahať inam

25.09.2021 07:00

Jeden z kandidátov verí, že strana Spolu má priestor na samostatnú existenciu, ďalší si myslí, že sa treba spojiť s Progresívnym Slovenskom.

Juraj Hipš

Hipš: Jedinú cestu vidím v spolupráci s Progresívnym Slovenskom

25.09.2021 06:45

Bývalý predseda strany Spolu Juraj Hipš, ktorý na tento post opäť kandiduje, si myslí, že rozdiely medzi Spolu a Progresívnym Slovenskom sú minimálne.

Miroslav Kollár

Kollár: Zlúčeniu Spolu a Progresívneho Slovenska hovorím nie

25.09.2021 06:45

Podľa kandidáta Miroslava Kollára, ak by chcel ísť do Progresívneho Slovenska, urobil by tak už na jar a nie teraz - okľukou cez Spolu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 5583468x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Kategórie