Založ si blog

Iba 9. – Iba pravdu. . .

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala  naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom.

Ako píše článok v linku
https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/

Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani ukrajinskou stanicou Sudža, ani  cez Veľké Kapušany.

Pochopili ste, čo to pre nás znamená? 

Ako to bude s pohonnými látkami, a ako  to bude s vykurovaním? Nie je realistická predstava, že by sme mali uberať na kúrení, aspoň v horách, kde ja žijem určite nie. A rovnako nie je reálne nahradiť naše kúrenie probugasom v zime elektrickým kúrením trebárs. Lebo nám to ani bytovka fázovo neutiahne, a akurát budeme vyhadzovať elektriku celej bytovke zbytočne dookola. A podobne sú na tom iste ľudia aj na iných miestach Slovenska. Treba o tom hovoriť otvorene, a čím skôr – lebo zima sa blíži míľovými krokmi.

Otvorene vyzývam, aby sa vláda vyjadrila k tomu, čo budeme robiť v zime, ako nám zaistí dostatok plynu na vykurovanie a pohonných hmôt.

Celkom verím tomu, že sa  schyľuje ku predčasným voľbám.

Lebo to by bolo najjednoduchšie riešenie pre nich. Nová vláda by sa tvárila, čo my s tým – oni nás do toho dostali, teraz to musíme nejako zvládnuť.  A nie, nie som za predčasné voľby, keď vidím tie preferencie.  Podľa mňa by koalícia Hlas, Progresívne Slovensko a SaS bola cestou do pekla…

 

A v tejto situácii by sme mali budovať nové domy na Ukrajine Ukrajincom?

Dobre sa pozrite na včerajší preslov Zelenského. Ten chlap čo slovo, to perla – vyzval, aby sa s obnovou zničenej infraštruktúry jeho krajiny nečakalo na koniec ruskej invázie. Samozrejme, oni budú ničiť – a my budeme živoriť a skladať sa im na pohodlný život a dookola „budovať“. Akú motiváciu by mali ukončiť takú vojnu???!!!

Ako uvádza článok v linku

https://ereport.sk/zelenskeho-apel-obnova-ukrajiny-musi-zacat-uz-teraz-nemozno-cakat-na-koniec-vojny/

je tiež potrebné už teraz začať prípravy na zimu, okrem iného z hľadiska zaistenia bezpečného zásobovania energiami. Veľké časti ukrajinského hospodárstva sú v dôsledku bojov ochromené a tisíce podnikov zastavili prevádzku, uviedol Zelenskyj v príhovore.

Poviem to jasne – máme dosť problémov sami. Som skutočne zvedavá, či budú mať tú drzosť naši „lídri“ nútiť nás dávať peniaze Ukrajine – ktorej vlastní občania sú u nás namiesto obrany a budovania vlasti. Mohli z vojnou zasiahnutých území ísť inam na Ukrajine – a byť svojej vlasti užitoční. Jasné, že chýbajú v podnikoch ľudia  ktorí poodchádzali do iných krajín. Mali by pracovať v tých závodoch doma – namiesto toho za niekoľkonásobok ukrajinskej mzdy si „zachraňujú svoje holé životy“ u nás.

No ako to Zelenského uvažovanie slušne nazvať? To je skrátka príživník storočia.

 

Elena

 

Kroky v tme 5. – Tí, ktorých si možno kúpiť. . .

17.08.2022

Nie, neodsudzujem tie decká, ktoré za peniaze zjedia špak, pijú vodu zo záchodovej misy, či reagujú na nejakú inú nezmyselnú výzvu na sociálnych sieťach. Nepodporujem, pravdaže, toto ich správanie, len ich neodsudzujem, lebo rozumiem tomu, ako ťažko sa im žije v spoločnosti, v ktorej si možno mnohé a mnohých kúpiť. V ktorej mnohí hlásajú, že úžasný je ten, [...]

No toto 9. – Nadšenie davov zo zbavenia sa ruského plynu. . .

16.08.2022

Pred zimou, blížiacou sa neúprosne míľovými krokmi i napriek terajším horúčavám, robia niektorí občania zásadné kroky. Prikúpili piecky, bohatú zásobu dreva a pília a pília, skladajú šichty na zimu. No hej, im sa to píli, domčekárom, ale čo my v bytovkách žijúci? Zamyslela som sa nad tým, ako môžeme zimu zvládnuť v situácii, že nám Rusi nepošlú dosť toho [...]

Kroky v tme 4. – Čas zázrakov. . .

15.08.2022

Keď padajú hviezdy, zvykneme si niečo želať. Perseidy dávali dnes v noci príležitosť. Mohli ste si za hodinu zaistiť aj niekoľko splnených prianí, drobnučké hviezdičky leteli ako mihotavý záblesk nebom v hojnom počte. Presnejšie – písali o tom, že budú tak letieť. Nebola som sa na nočnú oblohu s jagavými svetielkami pozrieť. V tejto chvíli si neprajem [...]

Rushdie

Muž obvinený z útoku na Rushdieho rešpektuje iránskeho vodcu

17.08.2022 23:25

Na otázku o Rushdiem odpovedal, že ho nemá veľmi rád.

pád, sucho

Letá už trvajú viac ako tri mesiace a sú extrémne suché. Máme ešte šancu na návrat k normálu?

17.08.2022 20:15

Klimatológ SHMÚ Pavol Faško v podcaste denníka Pravda okrem iného vysvetľuje priame dôvody súčasných horúčav na Slovensku.

Pellegrini

Hlas vyzýva premiéra, aby dal hlasovať v parlamente o dôvere vláde

17.08.2022 18:42

Minister financií Igor Matovič podľa Hlasu v stredu predviedol ďalší diel hádok so stranou SaS.

Príbeh: Záhadný telefonát

Dôchodkyňa z Popradu naletela podvodníkovi

17.08.2022 18:10

Splnila do bodky jeho príkazy, keďže si myslela, že je policajt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,388
Celková čítanosť: 6766024x
Priemerná čítanosť článkov: 2833x

Kategórie