Založ si blog

No toto 6. – Kam šli tie prachy?

Vynárajú sa informácie o tom, kto sa nabalil na pandémii. Popri výrobcoch vakcín to boli aj testovači.

Informáciu o tom priniesol FINSTAT – aj keď nerozumiem, prečo analyzoval len údaje od 290 zo 400 prevádzkovateľov – a nie všetkých.

Nuž, bolo to defilé lumpov a ľudí bez morálky, čo nám tie časy ukázali.

 

MOMky boli skutočne dobrý biznis, s medziročným zvýšením tržieb o 29%,  pričom z každého eura získali 11 centov zisku ako hovorí článok v linku

https://spravy.pozri.sk/clanok/ake-trzby-mali-minuly-rok-prevadzkovatelia-mobilnych-odberovych-miest-nemocnice-na-tom-boli-najlepsie/1552339

 

Zisky boli výrazné, napríklad podľa článku v linku

https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/635553-kolko-zarobili-testovaci-covidu-v-mom-kach-finstat-analyzoval-skoro-300-prevadzkarov/

najväčší prírastok tržieb mala spoločnosť Váš Lekár, ktorá prevádzkovala až 100 odberových miest a štyri očkovacie centrá. Jej tržby vzrástli z 241-tisíc eur v roku 2020 na 9,7 milióna eur v roku 2021.

Pritom nebolo potrebné zistiť nijakého nakazeného, dokonca ani nikoho otestovať, stačilo otvoriť MOMku.

 

O tom, že to nebolo celkom v poriadku, svedčí i článok v linku

https://index.sme.sk/c/22664611/desattisice-za-pozitivneho-z-testovania-je-drahy-biznis-bez-riadnej-kontroly.html,

však nie všetci prevádzkovatelia MOMiek mali tie najčestnejšie úmysly a projekt mal dva zásadné nedostatky – nehospodárnosť a slabú kontrolu.

Článok uvádza tiež  konkrétnu tabuľku ziskov prevádzkovateľov – z viacerých sa stali milionári.

 

Aj nedostatočnú efektivitu plošnému testovaniu vyčítali odborníci. No aby aj nie –  podľa článku v linku

https://www.startitup.sk/momky-ako-super-biznis-ich-prevadzkovatelia-maju-milionove-trzby/

v okrese Nitra po zohľadnení nákladov na antigénové testy aj platieb pre odberové miesta za odhalenie jedného pozitívneho v okrese sme vynaložili vraj až 75-tisíc eur.

Jedným z dôvodov šialene vysokých nákladov bolo práve neregulované zakladanie MOMiek súkromníkmi. No i štátni funkcionári medzi nimi boli – napríklad jednym z najväčších prevádzkovateľov bol štátny tajomník MZ SR, na takmer 20 MOM zarobil vyše 1, 37 milióna eur.

NIektorí prevádzkovatelia si vraj otvárali MOMky vedľa seba a pod hlavičkou rôznych firiem, lebo jedna firma nemala prevádzkovať viac ako jednu MOMku v okresnom meste alebo mestskej časti. Bol to skrátka výsmech všetkým občanom v štýle – ako urvem čo najviac drzo a verejne. Jednu MOMku vraj prevádzkovali dokonca v Bratislave v bytovke a tak sa k nej tiahol rad potenciálne nakazených ľudí. To nevymyslíš.

Nápadom storočia bolo zo strany MZ SR, že denne za každý test nad 250 MOMka dostávala dve a pol eura navyše. Ale nikto nekontroloval reálny počet zrealizovaných testov, len počet testov pozitívnych – takže bolo možné celkové údaje skresľovať.

 

Poviem vám, nemohli sme radšej tie peniaze dať na liečbu detí s postihnutím, či na moderné lieky ľuďom chorým na rakovinu?!

 

Aj nemocnice mali zisk v miliónoch eur – uvažujem kam šli tie peniaze v nemocniciach. Iba si z nich niekto nabalil vrecká?  Lebo veď na odmeny zdravotníkov štát dal peniaze navyše. Zaujíma ma, či za tie peniaze niečo renovovali,  alebo zakúpili nejaké potrebné prístrojové vybavenie, alebo na aký účel ich použili.

Zaujímavá by bola analýza príjmov zdravotníkov pred koronou a v čase korony  s porovnaním nemocníc  z koronapacientov a MOMiek.  Lebo pred časom prebehol na fb príspevok, v ktorom nejaká česká sestra hovorila k téme a  podľa nej zdravotníci označovali za koronapacientov ľudí i kvôli peniazom.

A zaujíma ma preto teraz, či tie počty kovidových pacientov v nemocniciach tam prišli s kovidom a ťažkosťami s ním prepojenými, alebo im iba tak BTW zistili  testom i kovid, keď šli do nemocnice s inou diagnózou.

 

 

Elena

 

 

k DISKUSII

PALENQUE  Samozrejme, veľká konšpirácia od Finstatu, ktorý to uvádza v tej ich konšpirátorskej správe, ako to potvrdzuje aj článok v linku

https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/635553-kolko-zarobili-testovaci-covidu-v-mom-kach-finstat-analyzoval-skoro-300-prevadzkarov/

Najvyššie tržby prirodzene dosahovali nemocnice. Išlo o milióny eur,“ uvádza sa v analýze spoločnosti Finstat, ktorá skúmala finančné výsledky prevádzkovateľov mobilných odberových miest.

 

Kroky v tme 5. – Tí, ktorých si možno kúpiť. . .

17.08.2022

Nie, neodsudzujem tie decká, ktoré za peniaze zjedia špak, pijú vodu zo záchodovej misy, či reagujú na nejakú inú nezmyselnú výzvu na sociálnych sieťach. Nepodporujem, pravdaže, toto ich správanie, len ich neodsudzujem, lebo rozumiem tomu, ako ťažko sa im žije v spoločnosti, v ktorej si možno mnohé a mnohých kúpiť. V ktorej mnohí hlásajú, že úžasný je ten, [...]

No toto 9. – Nadšenie davov zo zbavenia sa ruského plynu. . .

16.08.2022

Pred zimou, blížiacou sa neúprosne míľovými krokmi i napriek terajším horúčavám, robia niektorí občania zásadné kroky. Prikúpili piecky, bohatú zásobu dreva a pília a pília, skladajú šichty na zimu. No hej, im sa to píli, domčekárom, ale čo my v bytovkách žijúci? Zamyslela som sa nad tým, ako môžeme zimu zvládnuť v situácii, že nám Rusi nepošlú dosť toho [...]

Kroky v tme 4. – Čas zázrakov. . .

15.08.2022

Keď padajú hviezdy, zvykneme si niečo želať. Perseidy dávali dnes v noci príležitosť. Mohli ste si za hodinu zaistiť aj niekoľko splnených prianí, drobnučké hviezdičky leteli ako mihotavý záblesk nebom v hojnom počte. Presnejšie – písali o tom, že budú tak letieť. Nebola som sa na nočnú oblohu s jagavými svetielkami pozrieť. V tejto chvíli si neprajem [...]

Rushdie

Muž obvinený z útoku na Rushdieho rešpektuje iránskeho vodcu

17.08.2022 23:25

Na otázku o Rushdiem odpovedal, že ho nemá veľmi rád.

pád, sucho

Letá už trvajú viac ako tri mesiace a sú extrémne suché. Máme ešte šancu na návrat k normálu?

17.08.2022 20:15

Klimatológ SHMÚ Pavol Faško v podcaste denníka Pravda okrem iného vysvetľuje priame dôvody súčasných horúčav na Slovensku.

Pellegrini

Hlas vyzýva premiéra, aby dal hlasovať v parlamente o dôvere vláde

17.08.2022 18:42

Minister financií Igor Matovič podľa Hlasu v stredu predviedol ďalší diel hádok so stranou SaS.

Príbeh: Záhadný telefonát

Dôchodkyňa z Popradu naletela podvodníkovi

17.08.2022 18:10

Splnila do bodky jeho príkazy, keďže si myslela, že je policajt.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,388
Celková čítanosť: 6766077x
Priemerná čítanosť článkov: 2833x

Kategórie