Založ si blog

Kroky v tme 8. – Zvláštne priority tejto vlády. . .

Spoločnosť Slovalco končí – a o prácu prichádza 300 ľudí. Vláda nenašla pre tých ľudí – mnohí z nich odchádzajú po desiatkach rokov poctivej práce – nijaké riešenie. Prísť o prácu v tejto dobe je tragédiou pre ich rodiny.

Skutočne nemáme peniaze na to, aby vláda tej firme pomohla a uchovala tristo pracovných miest  pre našich ľudí?

Nejdem pripomínať, že miliardy na Ukrajinu sa sypali. Máme tu i teraz na to, aby sme tým ľuďom pracovné miesta uchránili.

A treba povedať, že z čoho sa to vezme, ak niečo sa navrhne? No dobre, veď hej.

Pozrime sa na to v dnešnom blogu.

 

My mnohí máme problém kúpiť si základné veci a šetríme na kadečom v tomto čase prudkého rastu životných nákladov.

Zato Naď pre našich drahých amerických spojencov  nakupuje, akoby tie peniaze v pivnici na Úrade vlády tlačil – info som prevzala z fb https://www.facebook.com/matovicovcirkus/, a tak som sa na to pozrela bližšie.

Za 20 miliónov im buduje kontajnerové mestečko, ako uvádza zmluva v linku

https://www.crz.gov.sk/zmluva/6729291/

Neviem či im ideme i stravu dávať bezplatne – lebo veď žiadne dane a odvody u nás nebudú platiť, ani ubytovanie a cestovné náklady, a platy majú iste skvelé. No ale na Lešť zmluvy zaisťujú potraviny za fakt slušné peniaze – ide o čerstvé ovocie a zeleninu do konca budúceho roku za viac ako 295 000 eur, ako ľahko zistíte podľa zmluvy je v tom napríklad 400 ananásov. Tiež koreniny a rôzne dressingy za vyše 190 000 eur, cestoviny za skoro 116 000 eur, konzervy za viac ako pol milióna, mäso za vyše 693 000 eur,mlieko, mliečne výrobky a vajíčka za vyše 228 000 eur.

A tak si kladiem otázku, že pre koľkých ľudí sú tie zásoby potravín.

 

A najnovšie na Lešť Naď nakupuje cukrovinky za vyše dvestoštrnásť tisíc. Preboha, veď to je skoro štvrť milióna.

Hovorí o tom  Kúpna zmluva č. CV-10-69/2022-8100000946-KZv – Nákup a dodávka trvanlivých potravín – cukrovinky

A kým národ môže už aj potraviny po záruke kupovať, však na nich nie je nič zlé – tak tieto cukrovinky musia byť čerstvé

Potraviny musia byť dodané čerstvé a nesmú prekročiť prvú tretinu doby spotreby, nepoškodené...

Zmluva obsahuje samozrejme i konkrétny zoznam  tých cukroviniek – šumivého, červeného a bieleho vína je tam len 210 litrov – no tak dúfam, že drahí americkí priatelia si nesadnú do tých stíhačiek pridrundžení, aby sme o ne predčasne neprišli.

A máte tam široký prehľad objednávaných keksíkov – fidoriek, venčekov, perníkov, tiež mily a liny, a celý rad ďalších keksíkov a čokoládok, dokonca aj sušené slivky. Veď si to v tom linku pozrite podrobnejšie sami

https://www.crz.gov.sk/zmluva/6764302/?fbclid=IwAR2aNdvUwV5Z640Uz1ZctEDryN-2jLTl6yCgMDi9eZMu6ybYAynAMg7uY1w

 

Takže som za  to, aby si Američania u nás aspoň tie čokoládky a keksíky sami kúpili zo svojho – a toho ušetreného štvrť milióna by vláda mohla dať firme Slovalco, aby zachránila pracovné miesta pre 300 Slovákov. 

 

Elena

 

Diskusia

idemzvracať  To je presne o tom, že mnohé naše podniky mali zostať v štátnych rukách, rovnako aj zisky z nich. Ale asa, keď financujeme lukratívne automobilky pre prácu kopy zahraničných robotníkov,  tu ide o tristo Slovákov a ich rodiny.

palenque  Nie, veru nemám peniaze na to, aby som kupovala Američanom čokolády a keksy. A rozšírme Vašu otázku – čo tu vlastne robia? Chránia nás, keby náhodou prišli Rusi?  Ale choďte, a ako by sa k nám dostali – prekopali by sa popod Ukrajinu? Čo nepočúvate Zelenského  ako popisuje víťazné ťaženie Ukrajiny?

Nože, drahí diskutéri, ktorí „ste v obraze“ – dajte údaj o počte tých vojakov mne už je jedno akej národnosti sú, ktorých stravu v tých zmluvách hradíme – zaujíma ma počet ľudí, ktorí to idú za 16 mesiacov skonzumovať. A btw, tých 210 l vína to dostávajú k obedu v pracovnej dobe ako prípitok?

 

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

28.11.2022

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/ V&ošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne – byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila [...]

Vedieť viac 3. – Príbeh lekárov alias Raz stačí. . .

27.11.2022

Raz nestačí – čítali ste tú knihu? Jej názov hovorí o tom, že nestačí byť šťastný raz v živote. Kedysi dávno som ju čítala i ja. S tým názvom knihy súhlasím, no i tak krédo „raz nestačí“ neaplikujem v živote na všetko. Rozhodne mi v živote stačí raz, ak sa ma niekto pokúsi vydierať – taký človek u mňa skončil. A tu nás podaktorí [...]

Vedieť viac 2. – Samovraždy na železniciach. . .

23.11.2022

Samovraždy na železnici. Desivý fenomén modernej spoločnosti. Už len správa o nich nás zasiahne. Nie to ešte aby to bol niekto známy. Málokto však uvažuje o tom, ako sa v tej situácii cíti rušňovodič. Človek sa postaví na koľajnice a rušňovodič už nedokáže urobiť nič, len bezmocne brzdiac pokračovať vlakom dopredu. Hoci vie, že vzdialenosť na ubrzdenie je [...]

Somálsko útok bombový

Ďalší útok militantov v somálskom Mogadiše. Zahynulo najmenej desať ľudí

28.11.2022 08:03

Pri útoku utrpel zranenia aj somálsky minister vnútornej bezpečnosti.

šanghaj protest čína police

BBC tvrdí, že jej novinára v Šanghaji zadržala a zbila čínska polícia

28.11.2022 06:56

Novinár mal v Šanghaji informovať o priebehu protestov za ukončenie prísnych opatrení čínskej vlády proti šíreniu covidu.

Germany Russia Ukraine War

Nemeckí vojenskí mechanici sú už v Michalovciach. Aké zbrane pre Ukrajinu budú opravovať?

28.11.2022 06:00

Rezort obrany ubezpečuje, že Slovensku ani Michalovciam v súvislosti s opravou nemeckej bojovej techniky žiadne nebezpečenstvo nehrozí.

Antonivskij most, Cherson, vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev je pod snehom. Zelenskyj očakáva ďalšie raketové útoky

28.11.2022 05:55, aktualizované: 08:35

Kým budú mať Rusi rakety, tak sa neupokoja, uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý očakáva ďalšie ruské raketové útoky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,463
Celková čítanosť: 7227213x
Priemerná čítanosť článkov: 2934x

Kategórie