Založ si blog

Kroky v tme 8. – Zvláštne priority tejto vlády. . .

Spoločnosť Slovalco končí – a o prácu prichádza 300 ľudí. Vláda nenašla pre tých ľudí – mnohí z nich odchádzajú po desiatkach rokov poctivej práce – nijaké riešenie. Prísť o prácu v tejto dobe je tragédiou pre ich rodiny.

Skutočne nemáme peniaze na to, aby vláda tej firme pomohla a uchovala tristo pracovných miest  pre našich ľudí?

Nejdem pripomínať, že miliardy na Ukrajinu sa sypali. Máme tu i teraz na to, aby sme tým ľuďom pracovné miesta uchránili.

A treba povedať, že z čoho sa to vezme, ak niečo sa navrhne? No dobre, veď hej.

Pozrime sa na to v dnešnom blogu.

 

My mnohí máme problém kúpiť si základné veci a šetríme na kadečom v tomto čase prudkého rastu životných nákladov.

Zato Naď pre našich drahých amerických spojencov  nakupuje, akoby tie peniaze v pivnici na Úrade vlády tlačil – info som prevzala z fb https://www.facebook.com/matovicovcirkus/, a tak som sa na to pozrela bližšie.

Za 20 miliónov im buduje kontajnerové mestečko, ako uvádza zmluva v linku

https://www.crz.gov.sk/zmluva/6729291/

Neviem či im ideme i stravu dávať bezplatne – lebo veď žiadne dane a odvody u nás nebudú platiť, ani ubytovanie a cestovné náklady, a platy majú iste skvelé. No ale na Lešť zmluvy zaisťujú potraviny za fakt slušné peniaze – ide o čerstvé ovocie a zeleninu do konca budúceho roku za viac ako 295 000 eur, ako ľahko zistíte podľa zmluvy je v tom napríklad 400 ananásov. Tiež koreniny a rôzne dressingy za vyše 190 000 eur, cestoviny za skoro 116 000 eur, konzervy za viac ako pol milióna, mäso za vyše 693 000 eur,mlieko, mliečne výrobky a vajíčka za vyše 228 000 eur.

A tak si kladiem otázku, že pre koľkých ľudí sú tie zásoby potravín.

 

A najnovšie na Lešť Naď nakupuje cukrovinky za vyše dvestoštrnásť tisíc. Preboha, veď to je skoro štvrť milióna.

Hovorí o tom  Kúpna zmluva č. CV-10-69/2022-8100000946-KZv – Nákup a dodávka trvanlivých potravín – cukrovinky

A kým národ môže už aj potraviny po záruke kupovať, však na nich nie je nič zlé – tak tieto cukrovinky musia byť čerstvé

Potraviny musia byť dodané čerstvé a nesmú prekročiť prvú tretinu doby spotreby, nepoškodené...

Zmluva obsahuje samozrejme i konkrétny zoznam  tých cukroviniek – šumivého, červeného a bieleho vína je tam len 210 litrov – no tak dúfam, že drahí americkí priatelia si nesadnú do tých stíhačiek pridrundžení, aby sme o ne predčasne neprišli.

A máte tam široký prehľad objednávaných keksíkov – fidoriek, venčekov, perníkov, tiež mily a liny, a celý rad ďalších keksíkov a čokoládok, dokonca aj sušené slivky. Veď si to v tom linku pozrite podrobnejšie sami

https://www.crz.gov.sk/zmluva/6764302/?fbclid=IwAR2aNdvUwV5Z640Uz1ZctEDryN-2jLTl6yCgMDi9eZMu6ybYAynAMg7uY1w

 

Takže som za  to, aby si Američania u nás aspoň tie čokoládky a keksíky sami kúpili zo svojho – a toho ušetreného štvrť milióna by vláda mohla dať firme Slovalco, aby zachránila pracovné miesta pre 300 Slovákov. 

 

Elena

 

Diskusia

idemzvracať  To je presne o tom, že mnohé naše podniky mali zostať v štátnych rukách, rovnako aj zisky z nich. Ale asa, keď financujeme lukratívne automobilky pre prácu kopy zahraničných robotníkov,  tu ide o tristo Slovákov a ich rodiny.

palenque  Nie, veru nemám peniaze na to, aby som kupovala Američanom čokolády a keksy. A rozšírme Vašu otázku – čo tu vlastne robia? Chránia nás, keby náhodou prišli Rusi?  Ale choďte, a ako by sa k nám dostali – prekopali by sa popod Ukrajinu? Čo nepočúvate Zelenského  ako popisuje víťazné ťaženie Ukrajiny?

Nože, drahí diskutéri, ktorí „ste v obraze“ – dajte údaj o počte tých vojakov mne už je jedno akej národnosti sú, ktorých stravu v tých zmluvách hradíme – zaujíma ma počet ľudí, ktorí to idú za 16 mesiacov skonzumovať. A btw, tých 210 l vína to dostávajú k obedu v pracovnej dobe ako prípitok?

 

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872583x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie