Založ si blog

Ticho a nahlas 7. – Správna strana dejín. . .

Stojíme na správnej strane dejín, uisťuje nás prezidentka, keď pchá táto vláda naše peniaze a zbrane Ukrajine.

Uverím tomu, keď budú potrestaní všetci zločinci, ktorí spáchali na Ukrajine Majdan v roku 2014.

 

Francúzi natočili hodinový film o Ukrajine v roku 2016 – dokumentárny – aj dve medzinárodné ceny zaň získali. Ako uvádza článok v linku

https://www.nitranoviny.sk/francuzsky-dokument-ktory-vas-isto-sokuje-toto-predchadzalo-ruskemu-vpadu-na-ukrajinu-video/

dokument získal 2. cenu – PRIX EUROPA Berlin, a 1. cenu – FICiP Argentína za najlepší dokumentárny film.

Ukraine, les masques de la révolution

Francúzsky dokumentárny film od režiséra Paula Moreira, ktorý oboznamuje divákov s udalosťami na kyjevskom Majdane vo februári 2014 a krviprelievaním v Odese v máji toho istého roku. Film trvá 55 minút a dáva priestor nielen tým, čo revolúciu riadili či súčasnému politickému vedeniu, ale aj tým, čo stáli so zbraňami v rukách v prvých radoch revolúcie (zástupcovia Pravého sektora a práporu Azov).

Ukrajina ho označila ako produkt ruskej propagandy, lenže nijako nevysvetlila, prečo tú ruskú propagandu produkovali aj samotní vrahovia z rozličných uhlov pohľadu. To sa asi ťažko vysvetľuje určite – sú to hodne škaredé fakty, Ukrajina by to mala rozhodne vysvetliť – alebo by sme mali medzinárodne riešiť tú genocídu a páchateľov by mal potrestať medzinárodný súd.

Príbeh je to desivý – skupina okolo 300 ľudí, vrátane žien, tehotnej ženy a detí sa ukryje do domu odborov. Ohorené tela v dome odborov na poschodiach kde nehorelo, znásilnené ženy, následne zavraždené a zapálené, ľudia čo prežili pád z okien budovy na zem dorážaní palicami a vrahovia sa zabávajú, prechádzajú a ziapu ten svoj „národný“ pokrik bez obáv z dôsledkov svojho konania. 

Filmový dokument si viete aj pozrieť, ak teda máte na to žalúdok, ja teda nie.

https://www.apar.tv/societe/tv/voir-ici-lexcellent-film-de-paul-moreira-que-le-regime-de-kiev-voulait-censurer/

Kebyže páchateľov súdi porota a sedím v nej, zdvihla by som ruku za ich obesenie už po prečítaní tých troch riadkov opisu, bez akýchkoľvek ďalších rečí k tomu..

 

Mali by sme si položiť otázku, či majú akékoľvek svedomie ľudia, ktorí to všetko zavinili. Či majú na svedomí iba krv Majdanu, alebo či to nie sú tí istí dirigenti, ktorí by mali čo vysvetľovať i pri iných zločinoch vo svete.

Teraz v piatok uplynulo 55 rokov od zločinu v My Lai

https://www.reflex.cz/clanek/historie/85772/vesnice-my-lai-pred-55-lety-spachala-americka-armada-svuj-nejvetsi-zlocin-za-celou-vietnamskou-valku.html

A ja chcem poukázať na jedno – že i v tej situácii sa našli traja odvážni a čestní ľudia medzi Američanmi, ktorí sa postavili proti zločincom na stranu nevinných vientamských civilistov a snažili sa ich chrániť.

Je smutná vizitka demokracie a spravodlivosti v USA, že ich za to potom Američania potrestali. Až po 30 rokoch sa dočkali spravodlivej rehabilitácie, jedného z nich dokonca posmrtne vyznamenali.

Nuž, ako vidíte, byť na správnej strane nie je to v živote o národnosti, o farbe pleti či vzdelaní, ale o tom, či ste alebo nie ste slušný a čestný človek. Či sa dokážete postaviť na stranu pravdy,

 

Hovoriť o tom, že sme na správnej strane, môžeme len v prípade, že nebudeme mlčať a prehliadať nijaké zločiny. Keď budú potrestané zločiny spravodlivo – tak zločiny bojujúcich strán v terajšej ukrajinskej vojne voči civilistom, ako aj zločiny a zločinci Majdanu.

Ako uviedol včera Armádny magazín v článku v linku

https://www.facebook.com/1942351935794365/photos/a.2628345020528383/6819166751446168

Komisia OSN uznala, že vojaci ozbrojených síl Ukrajiny strieľali a mučili ruských vojnových zajatcov. Uviedli sa dva príklady – vojnové zločiny v Malej Rogani v Charkovskej oblasti a v Dmitrovke v Kyjevskej oblasti (v marci 2022). OSN tiež priznala, že ukrajinské delostrelectvo zasiahlo vlastných civilistov kazetovou muníciou. Okrem toho komisia potvrdila, že ukrajinské ozbrojené sily používajú zakázané protipechotné míny a ostreľujú materské školy, trhy a obytné oblasti.

 

Na správnej strane dejín budeme, keď nebudeme prehliadať znaky fašizácie, ani tolerovať fašistické symboly.

Ak sme na správnej strane dejín, potom prezrieme všetkých Ukrajincov u nás a každého z nich, kto má vytetovaný nejaký hákový kríž či iný fašistický symbol, potrestáme podľa našich platných zákonov zakazujúcich túto symboliku, alebo ho bezodkladne vyvezieme do jeho vlasti.

 

Elena

palenque  A tých ste u nás videli? Sú tu ubytovaní ako odídenci – kde, prosím Vás?

Kvapky krvi 7. – Prečo som petíciu proti sexuálnej učebnici SAV pre školy podpísala. . .

25.03.2023

Návrh na novú učebnicu sexuálnej výchovy na Slovensku ministerstvo školstva dostalo. Petícia proti nej na internete beží, a tak som si pozrela, o čo vlastne ide. Lebo materiálov k tomu, vrátane tej navrhovanej učebnice, bolo na stránke viac ako dosť [...]

Kvapky krvi 6. – Tuberkulóza a covid medzi nami

25.03.2023

Aj Svetový deň tuberkulózy včera bol. A ak si niekto myslí, že jej už môžeme zamávať a patrí u nás kamsi do minulosti, tak veru to celkom tak nie je. Tuberkulóza bola kedysi obávanou chorobou. Označujú ju ako chorobu sociálne slabých skupín, pretože jej nárast sprevádzal vojny a krízy. Nevyhýbala sa však nikomu, liečili sa na ňu aj mnohí známi umelci, mnohí z nich [...]

Kvapky krvi 5. – Humanitárna pomoc Juhoslávii i po 24 rokoch zostáva hnusným zločinom

24.03.2023

No veru, už bezmála štvrťstoročie uplynulo od „humanitárnej misie“ – presnejšie povedané od útoku NATO v Juhoslávii, ako pripomína článok v linku https://www.hlavnespravy.sk/zlocinecky-utocny-pakt-nato-presne-pred-24-rokmi-napadol-juhoslaviu-dosial-za-to-nikto-nebol-potrestany/3087402 Humanitárna pomoc NATO v podobe bombardovania trvala 78 dní. [...]

Pápež František

Pápež František rozšíril opatrenia na boj proti zneužívaniu v cirkvi

25.03.2023 22:02

Rozšíril ich pôsobnosť aj na laických lídrov a špecifikoval, že obeťami môžu byť maloletí i dospelí.

Izrael, protesty

Izraelský minister obrany vyzval vládu na pozastavenie reformy súdnictva

25.03.2023 21:57

Ide o prvý verejný nesúhlas s touto reformou z radov izraelskej vlády.

Mladí antifašisti protestujú proti mítingu Iniciatívy za slobodu slova.

Svedok opísal, ako mal obvinený advokát zabiť Daniela Tupého

25.03.2023 20:17

Čo sa stalo v osudnú noc? V kauze vraždy prehovoril jeden z útočníkov.

Vladimir Putin

Putin: Rusko rozmiestni v Bielorusku taktické jadrové zbrane

25.03.2023 18:57, aktualizované: 21:30

Ruský prezident zdôraznil, že Moskva krokom neporuší žiadne dohody o nešírení jadrových zbraní.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,539
Celková čítanosť: 7737687x
Priemerná čítanosť článkov: 3048x

Kategórie