Založ si blog

Ticho a nahlas 8 . – Rusi sú už zrejme na kolenách. . .

Veru, najvyšší čas, povedala som si nahnevane. Tá vojna na Ukrajine prináša kopu zla.

Všetko dražie závratným tempom a kvalita prudko klesá. Napríklad som kúpila po dlhej dobe vianočku s hrozienkami pre dcéru – a z hrozienok len na povrchu trochu rozmajzli, aby ľudia verili, že je naozaj hrozienková, vo vnútri ani jediné hrozienko. No hanba. Dosiahol výrobca jediné – ten ich kráp už nekúpim.

A tak by sme mohli pokračovať.

Ceny rastú, balenia sa zmenšujú, a kvalita škoda reči – zavzdychala moja kamarátka. – Dokedy ešte?

Neboj sa, už nie dlho, vyhlásila som optimisticky, Rusi sú už zrejme na kolenách.

Zastala a vraví: To si ako prišla na takú sprostosť?

Prezidentka a vláda nám tu tvrdia, že Ukrajina vojnu musí vyhrať. Tak určite sa im darí – vysvetlila som jej – sprostí by boli, keby niečo podobné tvrdili v situácii, kedy Ukrajina prehráva, nie? A pozrieť sa stačí, s akými krápmi Ukrajinci vo vojne Rusov zdolávajú. To keby som ja bojovala, chcela by som nejaké kvalitné zbrane – a Ukrajinci, pozri, hotový šrotový park pre Slovensko sú. Keby sme nenakupovali servisné diely pre S-300, najneskoršie do 2 rokov by bol systém nefunkčný, ako povedal Naď.

 

https://spravy.rtvs.sk/2022/03/nad-ak-nebudeme-system-s-300-servisovat-tak-do-dvoch-rokov-bude-nefunkcny/

„Vedia to servisovať dve krajiny, a to je Rusko a Ukrajina. S Rusmi to principiálne robiť nebudeme a Ukrajina má svoje vlastné starosti, takže nie je cesta, ako ten systém udržiavať,“

No a Migy, pozri sa, už by nikdy nelietali podľa Naďa

https://www.trend.sk/spravy/nase-migy-nikdy-nelietali-darovanie-neznizi-nasu-obranyschopnost

Slovenské stíhačky MiG-29 by už nikdy nelietali, necvičia sa noví piloti a ich skladovanie si žiada náklady.

 

Vidíš, vravím kamarátke, však čistý šrot im posielame. Mám strach, aby tam niečo z tých krápov na civilistov nepadlo a nepoumierali kvôli nám nevinní ľudia. Čo sú to len za dary – aby sme to vraj za draho u nás neskladovali, tak to rýchlo Ukrajine pošleme, a ešte aj zaplatiť od Američanov si za to necháme. Ja by som Naďovi napľula do tváre, keby mi také niečo dával, a oni ďakujú a ďakujú, Ďalšie také krápy si pýtajú, no poviem ti, mimoriadne skromní ľudi sú to, tí Ukrajinci. A teda vojnu proti Rusom, vyzbrojeným modernou technikou, vyhrať idú s tými našimi krápmi, hrdinovia. 

 

Uhryzovala si z buchtičky, a hlasno sa smiala. A že rakytník s jablkami je plnka, píšu na obale buchtičky, no ktožehovie čo tam primiešavajú.

 

 

Elena

 

K diskusii  anysta  zlatko, ako vždy ste mimo, nie krvavý konflikt na Ukrajine ma pobavil, ale tie klamstvá tu spojené s lifrovaním zbraní od nás k nim.

stredoslovenský bača  iste, je pekná predstava, ako si Ukrajinci opravujú na kolene v časoch vojny tie naše šroty. Ale iluzívna. V skutočnosti bojovú techniku ku nám posielajú do opravy. Tak by sa patrilo poslať im náš šrot v dobrom stave, nie?

 

 

Antaon 9. – Zakaždým. . .

29.03.2023

Zakaždým zomieram, zakaždým zomrieť chcem znova a hoci plynie čas, zakaždým z rany krv prúdom vyteká nová, zakaždým temnie deň a slnko sa polnočným kabátom halí, zakaždým cítim to akí sme k osudu malí, zakaždým v rade dní kráčam a nerátam kroky, zakaždým plynú dni tak akoby plynuli roky, zakaždým závoj sĺz svet zastrie úplne celý, zakaždým vykročiť do [...]

Kvapky krvi 10. – Utýraný. . .

28.03.2023

Za poctivú prácu s poctivým platením poistných odvodov si môžeme zaistiť dôstojný život a dôstojnú starobu. Alebo nie, ak nám štát berie priveľa. Začnem dôchodkovým systémom, lebo chcem aby ste si uvedomili, že sa môžeme mať rôzne, a ako rôzne. Sú krajiny ako Chile či Čína, kde odchodový dôchodkový vek je o hodne nižší ako 60 rokov. Poučný je aj článok v [...]

Kvapky krvi 9. – Ako sa nám čoskoro životná úroveň prudko polepší. ..

28.03.2023

Teda nie že by nám bolo zle, kdeže. Žijeme si slobodne a v spoločenstve tých najlepších priateľov. Ale môže nám byť ešte o trochu lepšie, samozrejme. Až tak dobre, že nám zderegulujú ceny elektriny a plynu. A zrejme dosť skoro to budú chcieť spraviť, lebo článok v HN sa objavil [...]

turecko parlament

Turecký parlament schválil žiadosť Fínska o vstup do NATO

30.03.2023 23:27, aktualizované: 23:41

Fínsku zostávajú na oficiálny vstup do aliancie už len formálne kroky.

Putin

Putin podpísal dekrét o jarných odvodoch do armády. Nastúpiť má 147-tisíc Rusov

30.03.2023 22:45

Ruské úrady popierajú plány na novú mobilizáciu kvôli invázii na Ukrajine.

SR Trebišov Nový Majer elektrina voda odpojenie elektromer KEX

Ceny elektriny zrejme porastú aj napriek dohode s elektrárňami, tvrdí analytik

30.03.2023 21:30

Očakáva analytik Ján Pišta prudké zdražovanie ako vlani? A akú prognózu má pre podnikateľov a verejný sektor? Vypočujte si v podcaste denníka Pravda.

medzinárodný súdny dvor Kirill Gevorgian ICC

USA zmrazením iránskych aktív porušili dohodu, rozhodol Medzinárodný súdny dvor

30.03.2023 21:00

Spojené štáty preto musia zaplatiť Teheránu odškodné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,545
Celková čítanosť: 7764826x
Priemerná čítanosť článkov: 3051x

Kategórie