Založ si blog

Ticho a nahlas 8 . – Rusi sú už zrejme na kolenách. . .

Veru, najvyšší čas, povedala som si nahnevane. Tá vojna na Ukrajine prináša kopu zla.

Všetko dražie závratným tempom a kvalita prudko klesá. Napríklad som kúpila po dlhej dobe vianočku s hrozienkami pre dcéru – a z hrozienok len na povrchu trochu rozmajzli, aby ľudia verili, že je naozaj hrozienková, vo vnútri ani jediné hrozienko. No hanba. Dosiahol výrobca jediné – ten ich kráp už nekúpim.

A tak by sme mohli pokračovať.

Ceny rastú, balenia sa zmenšujú, a kvalita škoda reči – zavzdychala moja kamarátka. – Dokedy ešte?

Neboj sa, už nie dlho, vyhlásila som optimisticky, Rusi sú už zrejme na kolenách.

Zastala a vraví: To si ako prišla na takú sprostosť?

Prezidentka a vláda nám tu tvrdia, že Ukrajina vojnu musí vyhrať. Tak určite sa im darí – vysvetlila som jej – sprostí by boli, keby niečo podobné tvrdili v situácii, kedy Ukrajina prehráva, nie? A pozrieť sa stačí, s akými krápmi Ukrajinci vo vojne Rusov zdolávajú. To keby som ja bojovala, chcela by som nejaké kvalitné zbrane – a Ukrajinci, pozri, hotový šrotový park pre Slovensko sú. Keby sme nenakupovali servisné diely pre S-300, najneskoršie do 2 rokov by bol systém nefunkčný, ako povedal Naď.

 

https://spravy.rtvs.sk/2022/03/nad-ak-nebudeme-system-s-300-servisovat-tak-do-dvoch-rokov-bude-nefunkcny/

„Vedia to servisovať dve krajiny, a to je Rusko a Ukrajina. S Rusmi to principiálne robiť nebudeme a Ukrajina má svoje vlastné starosti, takže nie je cesta, ako ten systém udržiavať,“

No a Migy, pozri sa, už by nikdy nelietali podľa Naďa

https://www.trend.sk/spravy/nase-migy-nikdy-nelietali-darovanie-neznizi-nasu-obranyschopnost

Slovenské stíhačky MiG-29 by už nikdy nelietali, necvičia sa noví piloti a ich skladovanie si žiada náklady.

 

Vidíš, vravím kamarátke, však čistý šrot im posielame. Mám strach, aby tam niečo z tých krápov na civilistov nepadlo a nepoumierali kvôli nám nevinní ľudia. Čo sú to len za dary – aby sme to vraj za draho u nás neskladovali, tak to rýchlo Ukrajine pošleme, a ešte aj zaplatiť od Američanov si za to necháme. Ja by som Naďovi napľula do tváre, keby mi také niečo dával, a oni ďakujú a ďakujú, Ďalšie také krápy si pýtajú, no poviem ti, mimoriadne skromní ľudia sú to, tí Ukrajinci. A teda vojnu proti Rusom, vyzbrojeným modernou technikou, vyhrať idú s tými našimi krápmi, hrdinovia. 

 

Uhryzovala si z buchtičky, a hlasno sa smiala. A že rakytník s jablkami je plnka, píšu na obale buchtičky, no ktožehovie čo tam primiešavajú.

 

 

Elena

 

K diskusii  anysta  zlatko, ako vždy ste mimo, nie krvavý konflikt na Ukrajine ma pobavil, ale tie klamstvá tu spojené s lifrovaním zbraní od nás k nim.

stredoslovenský bača  iste, je pekná predstava, ako si Ukrajinci opravujú na kolene v časoch vojny tie naše šroty. Ale iluzívna. V skutočnosti bojovú techniku ku nám posielajú do opravy. Tak by sa patrilo poslať im náš šrot v dobrom stave, nie?

 

 

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872763x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie