Založ si blog

Ticho a nahlas 6. – O Svrčinovci. . . .

Zaujímavý príbeh o spravodlivosti na slovenský spôsob prebehol médiami.

Aj v Pravde sa pred dvomi dňami objavil

https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/660425-svrcinovskych-osadnikov-v-cadci-nechcu-starostka-je-z-toho-znechutena/

Obyvateľov zo Svrčinovca idú presťahovať z pôvodnej lokality, lebo tadiaľ povedie ekoviadukt.

 

Nejdem sa zoširoka vyjadrovať k tomu, že prečo sťahujú tých ľudí socializovaných, skvelo spolupracujúcich s obcou a zvyknutých vo svojom životnom prostredí, do úplne iných obcí – azda pôvodná obec nemá voľné domčeky? Integrovať hŕby ľudí v novom prostredí je nepochybne náročnejšie, nehovoriac o zaradení detí do školského kolektívu a podobne. Vážne nemá dedina žiadny dom na predaj, a ani im nedokázala za 400 000 eur postaviť nový dom priamo tam?

To, čo ma zaujalo viac – a overila som si to – je skutočnosť, že pôvodné budovy boli postavené na cudzích pozemkoch a svojvoľne, bez stavebného povolenia. Za to dostávajú ich obyvatelia náhradu v podobe 3 RODINNÝCH DOMOV ZA 400 000 €. Na toto ťažko niečo slušne dodať. Naše deti aj my sami musíme dávať veľké peniaze do drahých hypoték a úverov.

 

Navyše, zaujímavým je aj fakt, že náhradné bývanie dostávajú i tí, ktorí tam ani trvalé bydlisko nemali, vlastne teraz ani nikto presne nevie o aký počet obyvateľov tej lokality tam ide. Viete, pre mňa môže byť človek aj fialovo-zeleno prúžkovaný, neposudzujem ľudí podľa farby pleti, dokonca ani podľa vzdelania nie. Ale mám skutočne zásadné a otvorené výhrady voči tomu, aby v tomto štáte ktokoľvek iba účelovo ťažil zo solidárneho systému a nedodržoval ani elementárne zákony.

Nie je podľa mňa v poriadku, aby ktokoľvek beztrestne staval na cudzích pozemkoch neskolaudovanú stavbu a dostal za to zadarmo dom, či aby nepracoval a žil spokojne s početnou rodinou zo sociálnych dávok aj celoživotne.

Cítim sa zneužívaná solidárnym systémom, ktorý toto komukoľvek umožňuje.

 

Elena

 

K diskusii  neúspešná  jasne píšem v blogu, že som proti beztrestnému stavaniu na cudzích pozemkoch.

 

A tiež článkom verejne kladiem otázku, prečo práve pre týchto ľudí sa nakupujú domy, keď je u nás hodne ľudí, ktorí zostali bez strechy nad hlavou a bez akejkoľvek pomoci štátu v tej situácii. Lebo Európsky súd pre ľudské práva rozhodol? No tak tam dajme žalobu proti štátu v mene všetkých bezdomovcov.

Naozaj 7. – Úlomky leta. . .

14.07.2024

Búrka sa nocou celé hodiny iba presúvala okolo Prednej Hory, bolo počuť jej tiahly rev zdiaľky. Dýchla tu zblízka po štvrtej ráno, úplne zblízka jediným bleskom. Potom zasa šla diaľkou zo všetkých strán s bleskami tak nahusto, že hrmot neustával ani na okamih. Solárny plameniak v kvetináči na okne sa pri každom blesku sýtoružovo rozžiaril. Tichý dážď padal v [...]

Naozaj 6 . – Žime zdravo. . .

12.07.2024

O zdravom životnom štýle sa toho už popísalo ajajaj. Každý si ho predstavuje akosi – a tak blúdia svetom rady rôzneho druhu. Neľakajte sa, nejdem ich tu opakovať – svoju zostavu pre zdravie si skladáme každý sám za seba, viac či menej cieľavedome. Obvykle sa spájajú zásady zdravého životného štýlu s jedlom – a odporúčajú nám raz piť [...]

Na rovinu 11. – Bludári, klamári a ancikristi. . .

11.07.2024

Zaujímavý článok o tom, ako Matovič na púti o dianí na Slovensku vykladal, uvádza v linku ako označil Matovič Fica za ancikrista https://www.hlavnydennik.sk/2024/07/08/ancikrist-fico-alebo-ako-to-na-puti-matovic-schytal Nuž, keď dvaja vidia to isté, zjavne nevidia to isté, povedala som si. Naozaj nemá Matovič žiadne morálne zábrany vykladať, že žije so svedomím? Naozaj [...]

Británia Liverpool auto výbuch zatknutie

Po náleze tiel v kufroch britská polícia obvinila muža z vraždy

15.07.2024 10:30

Tridsaťštyriročný Yostin Andres Mosquera bol obvinený z vraždy dvoch mužov vo veku 62 a 71 rokov.

Dušičky, cintorín

Pre riziko požiaru platí na cintorínoch v Bratislave zákaz zapaľovania sviečok

15.07.2024 10:23

Na pohrebiskách zároveň platí zákaz fajčenia.

Dúbravka / Fedáková ulica / Polícia / Policajná páska / Kriminalisti /

Pri bytovom dome v bratislavskom Ružinove našli mŕtvu ženu

15.07.2024 09:40

Jej totožnosť polícia zatiaľ nepozná.

Donald Trump

Republikáni vymenujú Trumpa za svojho kandidáta do volieb. Exprezident po atentáte prepísal svoj prejav

15.07.2024 09:21

Trump po pokuse o atentát prepísal svoj prejav na nominačný zjazd republikánov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,916
Celková čítanosť: 9261163x
Priemerná čítanosť článkov: 3176x

Kategórie

Archív