A JE TO 6. – O. . . , veď viete. . .

Zaujímavá diskusia vznikla medzi primárom a murárom o liečbe COVID-19. Na sociálnych sieťach o tej téme diskutovali.

No amen, poviete si, to sú tí nekritickí nevzdelanci, ktorí sú antivaxermi a majú to v hlavách popletené.

O čom asi tak ten murár diskutuje, „veď nie je lekár“…

Mimochodom, nikomu papier o vzdelaní nezaručuje odbornosť – mne spôsobila smrť syna lekárka s mnohými rokmi praxe. Je právoplatne odsúdená na úrovni Najvyššieho súdu SR, takže preukázane ju spôsobila.

 

Nuž, pravda je taká, že naše predsudky obmedzujú najviac nás samých.

Príbeh pokračuje.

Vysvitlo, že murár je bývalý pracovník SAV a má prehľad o problematike, nakoľko ju sleduje v serióznych odborných médiách.

 

Nebudem komentovať, len dám pár faktov. Záver si urobte každý za seba.

 

Protokol v liečbe u nás je obvykle postavený na Remdesivire.

Pritom

Remdesivir  a jeho výsledky podľa štúdie v JAMA   – neliečil, len predlžoval hospitalizáciu

https://www.facebook.com/photo?fbid=3908206339302261&set=pcb.3908180359304859https://jamanetwork.com/journals/jamanetworkopen/fullarticle/2781959?utm_source=fbpage&utm_medium=social_jamajno&utm_term=5170214524&utm_campaign=article_alert&linkId=124330011&fbclid=IwAR0_MRD7pNitK8vABolR2NJekdl64DoWl_f70oIkYq_Zvl_mTPMtYaZ4ddI 

či

komparatívna analýza tu

https://www.forbes.com/sites/jvchamary/2021/01/31/remdesivir-covid-coronavirus/?sh=1de0a84966c2

large-scale analysis by the World Health Organization’s Solidarity trial consortium has cleared-up the confusion. Based on interim results from studying more than 5000 participants, the international study concluded that remdesivir „had little or no effect on hospitalized patients with Covid-19, as indicated by overall mortality, initiation of ventilation, and duration of hospital stay.“

As a consequence of being mostly ineffective, WHO recommends against the use of remdesivir in Covid-19 patients.

Analýza vo veľkom meradle podľa Svetovej zdravotníckej organizácie zvýšila zmätok. Na základe priebežných výsledkov z medzinárodnej štúdie viac ako 5 000 účastníkov dospeli k záveru, že remdesivir „mal malý alebo žiadny vplyv na hospitalizovaných pacientov s Covid-19, čo naznačuje celková úmrtnosť, začatie ventilácie a dĺžka pobytu v nemocnici.“

Z dôvodu väčšej neúčinnosti WHO odporúča nepoužívať remdesivir u pacientov liečených Covid-19.

Podobných štúdií je veľa, ale táto je zaujímavá tým, že uvádza

Jedným z nedostatkov remdesiviru je jeho (pravdepodobne toxická) vysoká dávka v krátkom časovom rámci, ktorá prispieva k nepriaznivým vedľajším účinkom. Vyladením štruktúry molekuly liečiva môžu byť vedci schopní blokovať RNA polymerázový stroj s menším počtom molekúl, čo by potom umožnilo dodávať liečivo v menšej dávke. Spoločnosť Gilead Sciences v skutočnosti už izolovala zlúčeninu podobnú remdesiviru, GS-441524, ktorá stojí menej a ľahšie sa vyrába. Je to tiež jednoduchšie na podávanie: zatiaľ čo remdesivir sa musí podávať injekčne, GS-441524 sa môže užiť vo forme tabliet. Viac molekuly sa dostane aj do pľúc – hlavného miesta infekcie – čo tiež viedlo vedcov k konštatovaniu, že „GS-441524 je pri liečbe Covid-19 lepší ako remdesivir.“

Napriek tomu, že je remdesivir drahý a neúčinný pri liečbe Covid-19, skutočnou hodnotou remdesiviru môže byť pomôcť výskumníkom pri vytváraní účinnejších liekov.

 

Všimnite si v článku nižšie informáciu o long-covide a cytokínovej búrke – nedávno som ju v blogu spomínala

 

Na obrázku môže byť text, v ktorom sa píše „Možnosti profylaxie a liečby COVID-19 -prehlad aktuálnych poznatkov Prof. Odd. klinickej imunológie alergológie doc. Martin Hrubiško, PhD.,, 45prof. MUDr. Mgr. Klinika dorastu Jesenák, PhD., mHa, FAAAAI klinicke munológie pacientov, ma aim colleagues orgány, okrem COVID- choroba normálna rozdiel od klasického ARDS" eskoršie umelu plúcnu 19/2021/1/s.5-15 vidovy ong-Covid", pacienti ako Ciel'príspevku vytvoreniu aktuálneho prehladu poz- natkov viedol narastajúci početk kriticky REVUEMEDICÍNYvpraxi“

 

 

Ivermectin nám bežne nie je dostupný, hoci by sme sa mali dočkať vysvetlenia vlády a tých úžasných odborníkov, sťažujúcich sa na to, že ľudia im chodia pred dom pokrikovať, prečo nám bránia v jeho zdostupnení

 

Na obrázku môže byť text, v ktorom sa píše „uplatnuje rámci mektíne nepozorovala poznatky oxalátovych ivermektínu) ostatnych bohato mnohych virusu chripky, porovnaní văčšinou používanych liečbe zaradila SARS- hostitela %pacientov syndróm pokovi- Heparín (LMWH)je zápalu únava, vyčerpanost, animálnych experimentoch vyskytujú vitamínom publikovanú 82,83 formy mierne znižuje úmrtia otvorenych priebehom vyskyt infekcie randomizova- štúdii ktorych databáz ermektin, mortalitu COVID-1 kriticky sa virusu možno regiónoch redukcii Európska zvyšuje štúdie pacien- liečivami zvyšenym volby Vychádzalo autorov: vitamínom znižujúca roby, parazitov rozpadu antiparazitovej indikácii vysokopravdepodobné,“

https://www.facebook.com/photo?fbid=3908206339302261&set=pcb.3908180359304859

 

prečo ľudia nie sú aspoň informovaní o vhodnej a možnej poexpozičnej profylaxii – veď v tomto štáte sa pomáha len tým, čo prekonali COVID  v nemocnici, koľkí trpia ťažkosti po jeho prekonaní doma, a majú následky dlhodobo

 

Opis fotky nie je k dispozícii.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=3908197975969764&set=pcb.3908180359304859

 

Zaujímavý článok je i v tomto linku, odporúčam vám ho prečítať celý

https://www.unilabs.sk/casopis-invitro/tri-dobre-spravy

Píše sa v ňom napríklad

Odhalenie tých najschopnejších mikroRNA napádajúcich cieľové miesta zmienených SARS protivníkov je od vedcov z Augusta University a University of Florida darom najmä pre seniorov. Práve im totiž množstvo kolujúcich miRNA vo vyššom veku klesá a aj preto svoj boj s koronavírusom radi prehrávajú. Zamýšľaná liečba aplikáciou vybraných molekúl miRNA sa zdá byť perspektívna. Okrem iného aj preto, že by malo stačiť kokteil vybraných kľúčových mikroRNA „šnupať“. Než sa to ale stane skutočnosťou, budú musieť dobre dopadnúť testy na živých organizmoch. Podľa vedcov ale neexistuje dôvod, prečo by to tak nemalo byť.

 

Nosový sprej Carragelose  https://www.healtheuropa.eu/covid-19-nasal-spray-effective-against-variants/109674/

Rakúska biotechnologická spoločnosť Marinomed Biotech zistila, že karagenol – profylaktická liečba SARS-CoV-2 – inaktivuje nové, rýchlo sa šíriace varianty, vrátane „divokého typu“ SARS-CoV-2 in vitro .

Zdravotnícki pracovníci vo Veľkej Británii sa už zúčastnili klinického skúšania na testovanie účinnosti nosového spreja Carragelose na ochranu COVID-19 na Lekárskej fakulte univerzity v Swansea a druhá skúška sa uskutočnila vo rakúskej Viedni s hlavným cieľom preukázať že liečba zmierňuje príznaky COVID-19 a iných respiračných vírusových infekcií.

Takže ten mikroRNA koktejl už tiež overili, pozrite

„Celkovo sme s nosovým sprejom uskutočnili tri klinické skúšky, aby sme preukázali, že z údajov in vitro prostredníctvom údajov in vivo môžeme previesť klinický výsledok.“

 

Ak si mám vybrať medzi experimentálnym očkovaním akousi podmienečne schválenou látkou a experimentálnym kokteilom mikroRNA, zapojím sa radšej do experimentu s tým mikroRNA. Pokojne môžu preparát doniesť, veď i vakcínu pchajú ľuďom len s podmienečným overením…

 

Elena

 

 

 

 

 

Asi tak 3. – Pravda o smrti generála Lučanského – a čo s tým súvisí. . .

22.11.2024

Raz darmo, krv nie je voda – na rodákov nezabúdam. A tak poďme k pravde o smrti generála Lučanského. Aj o tom, čo s tým súvisí. Začnime faktami. Podľa článku v linku https://www.hlavnespravy.sk/miroslav-radacovsky-exkluzivne-pre-hs-prezradil-detaily-lucansky-si-tieto-zranenia-nesposobil-sam-pretoze-na-to-neexistuju-relevantne-exaktne-dokazy/3722418 právny zástupca [...]

Asi tak 2. – Hlas aj Inšpektorát práce by mal urobiť poriadok. . .

21.11.2024

Nemala som voči Dolinkovej ja osobne veľa výhrad – ešte aj v blogu som sa jej pred časom zastala, lebo od desiatich k piatim zdravotníctvo u nás ťahali mnohí ministri. Ale teraz výhradu mám – a veľkú – a ak ju prezident Pellegrini zašije na teplom fleku na Hrade, tak to pokladám za hanbu Hlasu [...]

Lady Lazarus 6. – Snívaj, snívaj, stále snívaj. . .

19.11.2024

Sny poletujú okolo nás tíško a nedočkavo. Stačí okamih – a áááá… už nás objímajú dychtivo okolo pliec. Snívate radi? Ja rada a často. A tak mi v predvčerajšom nadráne facebook podhodil plány tinyhousov. Pozrela som si ich zopár, potom pridal plány na mikrodomčeky. Aj rôzne interiéry k nim – a po ďalších dvoch minútach som zistila, že sa [...]

Matt Gaetz

Údajne spal s mladistvou, užíval drogy, spreneveril peniaze. Gaetz stiahol kandidatúru na Trumpovho šéfa spravodlivosti

21.11.2024 23:38

Blízki spolupracovníci novozvoleného prezidenta naznačili, že minister spravodlivosti bude po samotnom Trumpovi najdôležitejším členom administratívy.

Ursula von der Leyenová

Von der Leyenová využila počas letu medicínske vzdelanie a pomohla pasažierovi

21.11.2024 23:27

Šéfka EK pred vstupom do politiky pracovala ako lekárka v nemeckom Hannoveri.

kábel, podmorský

Dánsko: Armáda spozorovala čínsku loď v oblasti, kde sa pretrhli podmorské káble

21.11.2024 23:14

Fínske, švédske a nemecké úrady začali vyšetrovať pretrhnutie dvoch podmorských káblov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,008
Celková čítanosť: 9643549x
Priemerná čítanosť článkov: 3206x

Kategórie

Archív