No veru, už bezmála štvrťstoročie uplynulo od „humanitárnej misie“ – presnejšie povedané od útoku NATO v Juhoslávii,
ako pripomína článok v linku
Humanitárna pomoc NATO v podobe bombardovania trvala 78 dní. Bombardovanie začalo 24. marca 1999 o 19.30 h po tom, ako Juhoslovanská zväzová republika odmietla mierový plán pre Kosovo – a ako prezrádza článok v linku
začala operácia Spojenecká sila, v rámci ktorej Severoatlantická aliancia bombardovala ciele na juhoslovanskom území. Vtedajšie srbské úrady na čele so Slobodanom Miloševičom vyhlásili vojnový stav. Od začiatku vojenskej operácie uplynulo 24. marca 20 rokov.
To, čo treba povedať poriadne nahlas, že NATO spôsobilo aj veľké škody na životnom prostredí, pretože bombardovalo aj továrne a v rámci neho používali USA a Angličania ochudobnený urán.
A pripomeňme si, že Angličania už zasa idú navláčať zbrane s ochudobneným uránom na Ukrajinu najnovšie. Aké škody na životnom prostredí to spôsobí Ukrajincom, a aké dopady to môže mať na životné prostredie a zdravie u nás?!!!!
Ak si uvedomíte, ako vymývajú mozgy teraz článkami o neškodlivosti ochudobneného uránu
tak budete po zapredaných novinároch pľuť. Lebo jediné čo chcú dosiahnuť je, aby sme čušali, kým budú ohrozovať tieto špiny naše životné prostredie a aj zdravie nás a našich detí.
Pozrite si tento článok, toho istého hnonline spred času
https://hnonline.sk/svet/16681-strach-z-ochudobneneho-uranu
Ochudobnený urán je údajne neškodný, kým je uzavretý v bojovej hlavici bomby alebo delostreleckého granátu. Keď však zasiahne cieľ, časť kovového puzdra zhorí a zoxiduje na mikroskopické čiastočky. Vznikne prach, ktorý je pri vdýchnutí alebo prieniku do tráviaceho systému toxický.
Po roku 1991 zaznamenali zdravotnícke úrady v Iraku 200-percentný nárast prípadov rakoviny a leukémie, najmä u malých detí v Basre. Toto juhoiracké mesto bolo najbližšie k frontovej línii v roku 1991 a počas tejto vojny bolo niekoľko týždňov, popri Bagdade, v jej bezprostrednom centre. Podľa lekárov niet iného vysvetlenia na taký obrovský výskyt rakoviny a tých najzriedkavejších foriem leukémie než rádioaktivita pochádzajúca z ochudobneného uránu.
Ach, zabudla som – výsledok tej úžasnej pomoci USA a NATO Juhoslávii bol, že sa odtrhnutím od Srbska vytvorilo samostatné Kosovo.
Vyzerá to veľkolepo, tá úžasná pomoc spojencov.
Ale len dovtedy, kým zistíte, že v súčasnosti je Kosovo regiónom plným nielen politického, etnického, náboženského, ale aj sociálneho napätia, s krachujúcim hospodárstvom a vysokou nezamestnanosťou (vyše 30 %), ako dokladuje článok v linku
https://svet.sme.sk/c/3641440/kosovo-takmer-70-percent-ludi-nema-zamestnanie.html
Až 9% HDP tvorí zahraničná pomoc.
Ešte i Burkina Faso a Namíbia sú na tom lepšie v Indexe mizérie, ako dokladuje článok v linku
https://hnonline.sk/finweb/serialy/427130-kosovo-ci-nepal-kde-sa-zije-najhorsie
A samozrejme, aby Kosovčania žili v tom dokonalom blahobyte natrvalo, postavili im tam po tom humanitárnom bombardovaní USA jednu z ich najväčších vojenských základní.
No čo dodať? Asi by sme sa mali modliť, aby nám Boh pomáhal a aby nám nikdy nepomáhali Američania.
Elena
Celá debata | RSS tejto debaty