S našimi účtami budúci rok to vyzerá zle – hlásajú médiá. Mechanicko-biologická úprava odpadov podstatne má zvýšiť platby za odpad, ako píše článok
Má sa zvýšiť aj platba za plyn a teplo, údajne až dvojnásobne
Článok píše, že štát by mal pomáhať diferencované – už len chudobným. No a tak sme sa rozdelili v tomto štáte na „chudobných“ či nízkopríjmových (rozumej nezamestnaných) a na „bohatých“ (rozumej pracujúcich).
V tomto štáte je jednoduché vládnuť – všetko sa hádže na plecia pracujúcich – tí sú okrádaní „odvodmi“ rôzneho druhu, čo sú len ďalšie a ďalšie dane. Aj tým, že sa im nezvyšujú platy ani len úmerne inflácii v mnohých profesiách, nie to ešte aby mali celkovo priebežne spravodlivo rastúce platy úmerné zodpovednosti a náročnosti ich práce. Čoraz viac sú okrádaní aj tým, že sa predlžuje vek odchodu do dôchodku . Ako uvádza článok v linku, najnovšie sa uvádza predlžovanie veku, do ktorého vraj musíme pracovať
Hoci keď sa pozrieme na prehľadný článok porovnávajúci odchod do dôchodku u nás a v iných krajinách
tak aj vy si uvedomíte, že vek odchodu do dôchodku má napríklad také Turecko úplne inde ako my – u žien 49 rokov, u mužov 52. Že my sme aj v tomto na tom hodne znevýhodnení, ak poctivo pracujeme. Namiesto aby solidárny systém u nás smeroval ku väčšej čestnosti a zásluhovosti, tak čoraz viac zneužíva poctivo pracujúcich.
Je špinavosť, že v rátaní 40 odpracovaných rokov tento štát nezarátava ľuďom absolvovanie strednej a vysokej školy. Okráda ich tým nielen o tie roky práce navyše, kedy tvoria zisk pre štát, ale i o za tie roky navyše nevyplatený dôchodok, ktorý by dostali, keby boli v dôchodku.
Pracujúci by mali čoraz dlhšie pracovať a čoraz viac dávať. A ak by uspelo Progresívne Slovensko, tak by dôchodky ľuďom ešte znižovalo – spokojne by okradlo tých, ktorí si vkladali na dôchodky čestne a poctivo a z tých peňazí by dotovalo takých, ktorí nepohnú ani prstom.
Takže, ľudia vidíme jasne, že sa neoplatí správať voči tomuto štátu čestne, pretože on sa voči nám čestne nespráva.
Myslím, že je potrebné otvorene začať hovoriť v tejto spoločnosti o tom, koľko kto berie zo spoločného a koľko tam kto dáva, lebo máme ľudí, ktorí ryžujú z hotového donekonečna a ešte ďalej. Je to skrátka pohodlné žiť v štýle „veď nám dajú, veď sa postarajú“. Ale náš deň má tiež iba 24 hodín, a tiež máme iba jeden život, tak prečo by sme mali donekonečna doplácať na lajdákov rôzneho druhu?
Nie, skutočne nevidím dôvod, aby sme sa čoraz viac uskromňovali tí, ktorí pracujeme a čoraz dlhšie dreli.
Elena
Celá debata | RSS tejto debaty