Čo sa týka vláčenia sa nelegálnych migrantov našou krajinou, zjavne sa nemal k činu Mikulec a company, a ani teraz Ódorova vláda nedokázala zastaviť migrantov už na hraniciach.
Je to hnusná účelová hra – nechať ich tu naliezať, pozapisovať ich u nás ako prvostup a tým im legalizovať pobyt v EÚ a zároveň im umožniť sa na Slovensku zakotviť ako v krajine prvého vstupu. Navyše aj s možnosťou navláčiť sem svoje rozsiahle rodiny v rámci zlučovania rodín. A že by to neboli prázdne reči, potvrdzujú aj samotní „utečenci“ v článku v linku
Jeho žena a dve deti ostali zatiaľ v Sýrii. Keď bude rok v Nemecku pracovať, môžu za ním prísť lietadlom.
Nemôžeme toto urobiť našim deťom a vnukom, že sa budeme len prizerať. Európske krajiny, ktoré migrantov už poprijímali, nám ukazujú, že s nimi majú problémov viac ako dosť.
V Nemecku napríklad beží teraz vyšetrovanie smrti a ťažkých poranení zvierat, ktorí neznáme osoby sexuálne zneužívajú. V jednom prípade, keďže majitelia koní a oviec si zadovažujú kamery, kamerový záznam ukázal pri sexuálnom obťažovaní koňa konkrétneho páchateľa – osobu evidentne nie nemeckého pôvodu, ale „Nemca z Afriky“
Ďalší z prípadov z januára 2023, kde bol páchateľ prichytený, je tu v linku – mimochodom, šlo o páchateľa zo Sýrie
A to nejde o prípad ojedinelý, Nemci s tým zápasia už dlhší čas, preto si majitelia koní a ovcí inštalujú kamery.
Takže tak.
A čo u nás? Článok v linku
tvrdí, že migranti nemajú dezignovaný priestor a po absolvovaní pobytu na cudzineckej polícii legálne „kempujú“ na sídliskách. Radnica im vstup do mesta ani pobyt na jeho území zakázať nemôže. Hovorí o tom zákon o pobyte cudzincov. Sýrčania sú navyše kvôli politickej situácii v ich domovine nevyhostiteľní.
No tak to nie je – na území spravovanom Tureckom môžu žiť pokojne, je tam už niekoľko stoviek tisíc „utečencov zo Sýrie“ vrátených Tureckom, a Erdogan zaisťuje na tom území poriadok a pokoj. Turci ich prestali kŕmiť v utečeneckých táboroch po toľkých rokoch, aj to sme im tam posielali pomoc z našich peňazí – museli by tam v Sýrii po návrate, pravdaže, pracovať. Mimochodom, správy už v roku 2019 uvádzali, že občianska vojna končí
Radnica môže človeku, ktorý znečisťuje verejný priestor, dať pokutu. Alebo nie? Môžeme ísť aj my zadarmo ísť „kempovať na sídliská“ do Bratislavy napríklad?
Akonáhle by ich začali pokutovať, odtiahnu. Problém s migrantmi u nás som spomenula už v blogu Vedeli ste? 8., no ustavične sa prehlbuje. Situácia by sa len zhoršovala teraz k zime, lebo aj v tomto týždni, keď pršalo, tak vyzváňali na bytovky a snažili sa dostať dovnútra. Nehovoriac o tom, že chodia po kontajneroch a vykonávajú potrebu na uliciach, ako píše článok o situácii v Banskej Bystrici
Ako dlho potrvá, kým rozvlečú nejakú infekčnú žltačku takýmto spôsobom? Odhliadnuc od toho, že ktovie aké choroby už môžu po okolí rozvláčať, však ich zdravotný stav nikto nepreveruje.
Ako píše spomenutý článok, v Banskej Bystrici už niektorí pýtajú od ľudí peniaze alebo niečo na jedenie. Ako dlho asi potrvá, kým vznikne nejaký problém?
Je krajne amorálne od tých mladých mužov prísť sem, namiesto aby riešili situáciu vo svojej krajine. My tu ďalších príživníkov, ktorí sa nám okvačia na krk a budú príťažou v solidárnom systéme, skutočne teraz nepotrebujeme, beztoho je naša situácia zúfalá, ako nás informujú ekonómovia. Situácia v ich krajine je vraj ekonomicky čoraz horšia, ale hlavne z neriešenia dlhodobých problémov – a kto im ich tam má ísť riešiť, azda ja? Ako uvádza UNICEF v linku https://www.unicef.sk/clanky/489–syria-10-rokov-vojny/
počas trvania vojny od roku 2011 sa im tam narodilo vyše 6 miliónov detí. 93 miliónov ľudí je v potravinovej neistote a funguje len polovica zdravotných centier. No kto má v takej situácii v krajine pestovať potraviny a zaisťovať zdravotnú starostlivosť – ženy, ktoré islam vyháňa zo škôl? Alebo starí bezvládni ľudia? Či nebodaj deti? Však my tým ľuďom v Sýrii ubližujeme takýmto benevolentným postojom voči mladým chlapom, ktorí zdúchnu z domova od svojej povinnosti voči krajine a ľuďom v nej, aj voči svojim blízkym, namiesto prevzatia zodpovednosti a starostlivosti. Aj ničivé zemetrasenie tam bolo vo februári – treba to tam budovať, a oni odtiaľ zdúchnu???!!
;Hľadala som informácie, v čom je problém – a pozrite, ako uvádza článok v linku
Polícia zisťuje najmä pôvod a osobné údaje. Ak pochádzajú z krajín, ktoré svojich občanov prijímajú, migranti sú zaistení s cieľom vyhostiť ich. Napríklad Sýria, z ktorej v súčasnosti pochádza najviac utečencov, ale svojich občanov späť takmer neberie. Sýrčania preto po zadržaní dostávajú potvrdenie o zotrvaní na území Slovenska. Následne im je umožnený voľný pohyb.
Takže nie preto,. že je tam vojna, ale preto, že ich Asad naspäť nechce brať. No to je skutočne pekné – krajinu má v troskách a mladých chlapov späť nechce?
Pravdou je, že v krajine je viacero oblastí ktoré sú pod navládou Talibanu, Kurdov a časť spravujú Turci. Ako uvádza článok v linku
Erdogan sa rozhodol vytvoriť v Sýrii bezpečnú zónu, aby sa vrátilo do vlasti čo najviac z viac ako troch miliónov utečencov usadených v Turecku. Ako uvádza článok „Musíme nájsť spôsob, ktorý umožní utečencom zostať v ich vlasti a pokojný návrat tých, ktorí prišli do Turecka,“ uviedol Erdogan.
Tak vidíte, nič zlé nenavrhujem, však aj turecký prezident sa presne o to snaží. Ak je treba dostať pod kontrolu jednu časť Sýrie, kde je pri moci Taliban, nuž medzinárodné spoločenstvo to tam môže vyčistiť – nech tí ľudia sedia doma a nevláčia sa kdekade u nás.
No a zrejme práve snaha tureckého prezidenta dostať utečencov z utečeneckých táborov v Turecku, kde boli pohodlne usadení a vykrmovaní, je príčinou ich terajšieho „utečenectva“. Turci ich prestali kŕmiť pohodlne. Článok v linku
to potvrdzuje slovami 26-ročného Ahmeda, ktorý sa po siedmich rokoch na úteku ocitol na Slovensku. Pre Pravdu priblížil svoju cestu zo Sýrie, roky v zadržiavacom tureckom tábore a aj strastiplnú cestu Balkánom. No prečo ten pán po 7 rokoch života v tábore odmietol návrat do pokojnej časti krajiny, kde Erdogan už presťahoval časť utečencov a tí tam spokojne žijú? Radšej volil cestu krajinami, kde na nich štvali psov a bili ich, Snaží sa dostať do Nemecka, kde má brata. Ale ako článok píše, ten pán školu kvôli vojne nedokončil a ani posledných sedem rokov sa k žiadnemu vzdelaniu nedostal. Čo bude robiť v Nemecku, keď tam konečne príde? „Hocičo.
Nuž, nejakí ľudia zrejme školy dokončili i v Sýrii, aj napriek vojne, veď študujú aj ďalej – prečo práve on nie? A vojna trvala v dobe vzniku článku 10 rokov, od sám mal 26 rokov – nedokončil ani základné školu, ako 16-ročný ju ešte nemal dokončenú? Ani skutočne po celé roky v Turecku nepohol prstom, aby si aspoň základné vzdelanie dokončil? Nepochybne tam fungujú aj nejaké medzinárodné organizácie, pracujúce s utečencami a iste aj pomáhajúce v oblasti vzdelávania. Odhliadnuc od toho, nejako zúbožene a schátrane nevyzerá, nuž až tak zrejme v tom tureckom tábore počas siedmych rokov netrpel. íSkrátka o tomto jeho príbehu si myslím svoje.
Navyše, slová toho „utečenca“ potvrdzujú jediné, že to nie je žiadny utečenec – 7 rokov spokojne žil v Turecku v utečeneckom tábore. Tak neuteká zo žiadnej krajiny zasiahnutej vojnou. Práve naopak, vybehol v Turecka vtedy, keď ho prestali dotovať a chceli, aby začal normálne ži a pracovať v bezpečnom území svojej krajiny.
Dostali ma tiež slová z článku v linku
Podľa portálu noviny.sk prešlo len cez Nitriansky kraj oficiálne viac ako 10-tisíc nelegálnych migrantov. Kým čakajú na odvoz do Nemecka, zdržiavajú sa v centre mesta. V Nových Zámkoch je to hneď pri vchode do materskej školy..
Takže sa pýtam, kto ich vozí do Nemecka? Čakajú na prihlásenie u nás, a potom ich už niekto spokojne odvezie do Nemecka, lebo vie, že na krku ich budeme mať oficiálne my? Alebo ich tam nebodaj na naše náklady vozíme my?
KTO vozí migrantov do Nemecka po prihlásení u nás?
Ako uvádza článok v linku
https://www.cas.sk/clanok/2838621/vo-velkom-krtisi-vyhlasili-mimoriadnu-situaciu-toto-je-dovodom/
vyhlásili vo Veľkom Krtíši mimoriadny stav.
Ministerstvo vnútra v tom článku uvádza, že by chcelo nelegálnych migrantov riešiť. Ako píše spomenutý článok, Ministerstvo vnútra deklaruje, že okrem operatívnych opatrení podniká aj kroky k vyriešeniu neregulárnej migrácie z dlhodobého hľadiska
V článku v linku dokonca uvádzajú aj opatrenia, ktoré podnikli
Prijaté opatrenia
- posilnené kontroly nelegálnej migrácie v oblasti slovensko-maďarskej hranice (na obidvoch stranách)
- vyslanie príslušníkov Policajného zboru do Maďarska na posilnenie kontroly vonkajších hraníc
- vyslanie príslušníkov Policajného zboru do operácií agentúry Frontex
- podpora Ozbrojených síl Slovenskej republiky
- spoločné hliadky vo vlakoch a na diaľnici D2 s Českou republikou
- opatrenia na spoločných hraniciach s Rakúskom
- policajná spolupráca na úseku boja proti organizovanej nelegálnej migrácií a prevádzačstvu
Ale tie ich opatrenia sú, ako vidíme z tej kopy migrantov prevláčajúcich sa našou krajinou, úplne neefektívne.
Musíme nášmu ministerstvu vnútra pomôcť, drahí občania. Nemôžeme ich v tom nechať samých, keď to zjavne nezvládajú.
Našťastie tu majú nás, občanov.
Migrantov zastavovať na hranice nepôjdeme, na to nemáme ani čas, ani výzbroj. Ale môžeme spoločne odoslať verejnú výzvu sýrskemu prezidentovi, aby si svojich občanov lepšie strážil a neposielal nám ich cez hranice na krk. Ak ich nedokáže uživiť, nech robia opatrenia proti prehnanej pôrodnosti a nech robí bezodkladné a efektívne opatrenia, aby mu z krajiny neutekali mladí muži, pretože kto tam inak bude živiť ženy, deti a starých ľudí?
Ako uvádza článok v linku
Podľa prieskumu Ipsosu pre Transparency International Slovensko vyše 55 percent voličov pri rozhodovaní kladie dôraz na kvalitu volebného programu strany, ktorú plánuje voliť.
Som zvedavá, ktorá zo strán sa k nám pridá.
Sýria nemá veľvyslanectvo na Slovensku, najbližšia ambasáda je v Rakúsku.
Takže dajme dokopy hlasy a vyzvime Asada, aby si strážil riadne hranice, aby svojich občanov preberal späť do vlasti a nevešal nám ich na krk.
Elena
P.S.: Špekulanti zo Sýrie sa nám tu váľajú, vraj vojna je tam. A od nás už cestovka tam ponúka dovolenky a píše
https://bubo.sk/zajazd/syria-libanon
Konečne je Sýria opäť v našej ponuke. Náš posledný zájazd sa z tejto krajiny vrátil v roku 2012, odvtedy tu už žiaľ zúrila krvavá vojna. Zdá sa, že Sýrii opäť bliká na lepšie časy. Opäť môžeme pozrieť do krajiny, ktorá sa kedysi označovala za najbezpečnejšiu na svete.
Tak zúri v Sýrii vojna, alebo nezúri?
Migranti si môžu zaplatiť cestu domov aj s tou cestovkou…
Podobný princíp ako pri medveďoch: Neriešiť!... ...
Treba riesit vyroky politikov, ktori popieraju... ...
Málo informácií, respektíve žiadne. Kedy tam... ...
Nepočul som čo Nad povedal a či niečo vôbec... ...
Odpovedám: predsa "palengue" z KN,... ...
Celá debata | RSS tejto debaty