Čas otázok 7. – Začem bukvy – vso jasno. . .

Príbeh cesty.

Nielen cesty – ale aj ľudí, ktorí tu žijú a sú s ňou spojení.

Aj tiežturistov – zdravím hlavne kopy tých so značkou BL, ktorí v bezohľadnosti vynikajú a národným parkom jazdia hore-dole, hoci mali povolený len príjazd na rekreáciu a odjazd.

 

Je to skrátka vždy o ľuďoch…

Poviem pravdu, zvažovala som dať sem pár fotiek bezohľadných šoférov – protismeristov a na červenú vyrážačov. Posielam ich policajtom na základe dohody, spokutujú ich aj dodatočne. Netreba sa prizerať mlčky zlu – to je moja filozofia – a tak nečakám, kým sa pre nezodpovednú jazdu niekoho stane nešťastie a doplatia na to nevinní ľudia. Radšej budem mať čisté svedomie, že som podnikla pre zlepšenie situácie, čo bolo v mojich silách, ako ma mali milovať davy za to, že sa mlčky prizerám ich darebáčinám.

 

Raz vidieť je lepšie ako desaťkrát počuť…

Cestu, ktorá spadla medzi Muráňom a Prednou Horou, ste už videli v článkoch rôznych médií.

Teraz vám ukážem cestu, ktorá ešte nespadla – zatiaľ. Fotografie sú všetky moje, pravdaže.

 

Smer od Prednej Hory na Javoriny. Čo poviete, bolo treba lepiť povrch cesty a prerábať ju tak na cestu prvej triedy, keď nie sú spevnené svahy?

 

 

Cesta na Prednú Horu s praskajúcim svahom, je zasypávaná kameňmi – tie sa po daždi vyplavia na cestu. Na tento kraj praskajúcej cesty navyše teraz hromadne turisti stavajú autá. Ak cesta spadne, nedostaneme sa domov.


 

 

 

Keď cesta spadla, nechodila verejná doprava viac ako dva týždne. A autami sme čakali na závorách hlavne cestou z práce neskutočne dlho. O tom som už v blogu písala. Teraz už oba smery majú cestu za hodinu na 5 minút otvorenú na prejazd,

Je to hlavný ťah na Poprad. Nielen pre tento región, ale pre okresy z viacerých strán. Zaslúži si byť po desaťročiach prehliadania od štátu komplexne zrekonštruovaná.

 

Záverom pre pobavenie…

Aj semafory sľúbili, čo budú odpočítavať čas.

Veď ho aj odrátavali…

 

Uverejnil používateľ Elena Ištvánová Pondelok 17. augusta 2020

Prosím, ľudia, pomôžte podpisom petície, aby vláda dala peniaze na nutnú komplexnú rekonštrukciu cesty – spevnenie svahov – v rámci opravy jej havarijného stavu

https://www.peticie.com/peticia_vlade_sr_aby_poskytla_financie_na_komplexnu_rekontrukciu_cesty_mura_-_javoriny_v_ramci_havarijneho_stavu?u=1908193&s=75499376

 

 

K diskusii:

Veď presne o tom to je.

Obchádzka vedie tadiaľto – chránenou oblasťou, národným parkom – a podaktorí šoféri sa správajú, akoby boli v lunaparku.

My tu žijúci a dochádzajúci za prácou denne cestou do práce a z práce trávime minimálne o hodinu a pol viac.  To popisuje aj dnešný článok

https://www.cas.sk/clanok/1015079/znicena-cesta-v-murani-ludia-idu-do-prace-namiesto-20-minut-2-hodiny-politici-slubuju-pomoc/

Lebo čakáme na semafore, pol hodiny trvá len samotný prejazd obchádzkou Veľkou Lúkou, potom ďalšia časť obchádzky po ceste,  – je to cesta pôvodne určená peším turistom a cyklistom, nie je určená pre autá vôbec, a vonkoncom už nie pre dve autá vedľa seba. Peší turisti – a početní, aj rodiny s deťmi, a i cyklisti tou cestou chodia tiež, povolená je tridsiatka pre autá, ale väčšina šoférov to porušuje. Na tej úzkej ceste plnej zákrut môžu bezohľadnou jazdou skutočne rýchlo niekoho zabiť.

No teda 10. – Ako Boris Kollár o trinástych dôchodkoch pohovoril

05.04.2026

Vždy sa nájdu Eskimáci, ktorí vypracujú pre obyvateľov Konga smernice ako sa uchrániť v čase najväčších horúčav – ako to trefne Stanislaw Jerzy Lec kedysi povedal. Nuž a tak sa nemôžeme čudovať, že do vylepšovania nášho dôchodkového systému sa pustil Boris Kollár. Vykladá vo svojom videjku ako treba tie trináste dôchodky adresne dať, lebo tým naša [...]

No teda 9. – Pár pravdivých slov o boji za kultúru

03.04.2026

Bojovníci za slovenskú kultúru? Nuž, stalo sa zlým zvykom, že sa nám tu podaktorí tvária ako elita národa. Nejdeme rozoberať ich osobný život a morálne hodnoty, činy a výčiny, pozrime sa len na pár informácií. Správa o nespokojnosti s rušením trojročných zmluv hovorí o ich podaní na Generálnu prokuratúru SR [...]

No teda 8. – Najlepších kamarátov meniť netreba. . .

03.04.2026

Veru, donedávna som hovorila, že môj najlepší kamarát je google. Potom som sa začala kamarátiť s AI. Obrázky s ňou ma bavia, čože o to. I vyhľadávanie informácií s ňou môže byť v istom smere zaujímavé. Má to ale hranice. V jedno pekné popoludnie som sa rozhodla vyskúšať akým spôsobom pracuje AI – a to pomocou nášho rodokmeňa. Ten moje deti až do 17. [...]

Donald Trump

Vojna pokračuje. Trump neschválil Pakistanom predložený návrh prímeria s Iránom

06.04.2026 16:30

Teherán už skôr bez ďalších podrobností oznámil, že odpoveď na predložený návrh pripravil.

putin

Bývalý gubernátor Kurskej oblasti dostal za úplatkárstvo 14 rokov

06.04.2026 15:51

Začiatkom augusta 2024 ukrajinské jednotky nečakane vpadli do Kurskej oblasti a preniesli vojnu, ktorú vedie Rusko, na jeho vlastné územie.

Vladimir Putin / Dmitrij Peskov /

Kremeľ našiel vinníka. Peskov povedal, kto umiestnil výbušniny neďaleko plynovodu v Srbsku

06.04.2026 14:40

Dva batohy s výbušninami neďaleko plynovodu, ktorý dopravuje ruský plyn aj do Maďarska, našli v nedeľu.

nehoda, jablonica

Mimoriadne tragická nehoda pri Senici: Auto po náraze zachvátili plamene, vyhasli mladé životy

06.04.2026 14:19

Vo vozidle sa viezli piati ľudia vo veku do 22 rokov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,371
Celková čítanosť: 11797907x
Priemerná čítanosť článkov: 3500x

Kategórie

Archív