Založ si blog

Tornádo 10. – Nech ten cirkus prezidentka zastaví. . .

Uvidíme, či prezidentka nájde odvahu na taký krok, aby zastavila tento pochybný experiment, či je naozaj spôsobilá veliť armáde a viesť republiku.

 

Takýto jej krok by bol namieste, podporí ho drvivá väčšina národa.

Zrejme skoro každý okrem Matoviča a nabaľovačov sa na testoch. Fantasticky by tým stúpla jej popularita, a Matovič by nemohol urobiť nič. Lebo ako vidno, on úporne pracuje na svojom vlastnom programe – ako naštvať celý národ.

Je z môjho pohľadu varovné, nakoľko je premiér mimo reality, aj odchod prezidenta SLK z tej komisie a komentár Matoviča k nemu je veľmi zlý signál. Rovnako aj vyhrážky a vydieranie národa, preboha – veď je verejný činiteľ, navyše tak koná v situácii núdzového stavu štátu. Aby neskončil v nejakom zdravotníckom zariadení, vykrikujúc „ja som testovač“ – a oni mu prisvedčia, „jasné, pravdaže, len poď, už tu máme aj Napoleona“…

 

Uvidíme, či prezidentka tento cirkus s testovaním národa zastaví. Urobiť to môže jednoducho. Velí armáde, v čase núdzového stavu to Matovič spochybniť nemôže.

A tak stačí jasný pokyn – povel prezidentky ako hlavnej veliteľky ozbrojených síl SR,  že armáda cez víkend nikam nevyrazí.

 

 

Elena   28.10.2020

Akotak 9. – Pán Kaliňák, tešíme sa s Vami. . .

24.07.2024

Ach, americké krápy dorazil – ako píše článok v linkzu No radosti máme, ako keby sa Ježiško znovu narodil, poviem vám. Článok v linku popisoval ich príchod – a novinári by mali skutočne opatrnejšie písať, Článok v linku uvádzal, že [...]

Akotak 8. – Viete kde je zlatá baňa na Slovensku?

22.07.2024

Nie, neposielam vás zlatú žilu hľadať kamsi do hôr. Ani ryžovať zlatý piesok na brehy slovenských riek. Oveľa lepšie sa ryžuje na úplne iných miestach. Konkrétne v štátnej akciovke Slovensko IT. Remišová chcela týmto počinom usporiť tretinu vynakladaných finančných prostriedkov v rámci štátneho IT. Nuž, cieľa sa zjavne minula – lebo namiesto úspor sa [...]

Akotak 7. – Pamätník banderovských zločinov v Poľsku. . .

22.07.2024

Poliaci odhalili pamätník, ktorý má pripomínať zločiny banderovcov voči poľskému obyvateľstvu v časoch druhej svetovej vojny. Písala som o Volyni opakovane v blogu, a nejdem zoširoka udalosti teraz analyzovať opäť – aspoň jeden ďalší link pridám, aby sme si pripomenuli, čo banderovci vystrájali. [...]

SR Pohoda festival počasie búrky ukončenie predčasné TNX

Pošlite nám videá búrky, žiada polícia účastníkov festivalu Pohoda

24.07.2024 12:52

Polícia vedie pre pád stanu na festivale trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia.

Simsik Cynthia

Prípad zavraždenej hádzanárky: Obvinili jej partnera, bývalého príslušníka Finančnej správy

24.07.2024 12:22

Obvinený Juraj sa údajne k svojmu skutku priznal minimálne trom rodinným príslušníkom, všetci traja už aj vypovedali pred vyšetrovateľom.

Robert Fico / Viktor Orbán /

Slovensko a Maďarsko pod paľbou kritiky od eurokomisie. Čechov pochválili

24.07.2024 11:56, aktualizované: 12:28

Podľa jej podpredsedníčky Věry Jourovej štáty úplne či čiastočne splnili dve tretiny (68 percent) odporúčaní vydaných v roku 2023.

uhrik, mazurek

Mazurek chce v EP chrániť vonkajšie hranice Únie a avizuje vstup do frakcie

24.07.2024 11:55

Poslanec nesúhlasí ani so sankčnou politikou proti Rusku, ktorá je podľa neho neúčinná.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,926
Celková čítanosť: 9293524x
Priemerná čítanosť článkov: 3176x

Kategórie

Archív