Založ si blog

Raz 4. – Výnimočné oslavy SNP. . .

Oslavy SNP – a ich realizácia v praxi vo mne vyvolali nevoľnosť z toľkého prekrúcania pravdy.

Lebo kopa tých ľudí, ktorí bojovali vo vojne proti fašizmu, obetovala svoje životy – ich osudy si zaslúžia úctu a večnú pamiatku, a nie pretretie historických udalostí klamstvami.

A prečo som označila tohtoročné výročie SNP ako výnimočné? Dozviete sa. 

 

Život ma naučil označovať veci pravdivo.

A tak nemám problém povedať o žene, ktorá sa vláči so zadaným mužom, že je „iba suka“.Rovnako aj vyhlásiť o voličoch tejto vlády, že nás všetkých dostali do problémov svojou hlúpou voľbou. A otvorene označiť Slovenské národné povstanie za dejinnú udalosť, ktorú by sme si mali ako národ pamätať a pripomínať verejne a bez obmedzení.

Predstavte si, verejnosť sa na oslavy SNP nedostane, ako uvádza článok v linku

https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/638303-na-hlavnu-cast-oslav-snp-sa-verejnost-opat-nedostane-nechcu-tam-rusitelov/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread

Od tohto roka patria pod rezort obrany, preto vnútorné zabezpečenie osláv bude mať „pod palcom“ vojenská polícia. Program bude zoskok vojenských výsadkárov s padákmi – myslím, že zoskok vlády bez padákov by mal lepšiu odozvu národa.

Pre širokú verejnosť otvoria areál o pol druhej poobede.

 

O troch odstrihnutiach od SNP u nás píše článok v linku

https://www.armadnymagazin.sk/2022/08/28/cim-sa-zapisu-do-dejin-oslavy-78-vyrocia-snp/

Prvé „odstrihnutie“, možno, urobil bratislavský primátor Matúš Vallo, keď otvorene, aj bez súhlasu protifašistických odbojárov z celého Slovenska, odrezal časť z bratislavského Námestia SNP.

Po parlamentných voľbách nastalo ďalšie kolo, a síce odobratie účastníkom a potomkom účastníkov slovenského 2. odboja jeho svätyne, Múzea SNP, a podriadenie ho Ministerstvu obrany SR. Teda armáde, ktorá bola len jednou z výkonných zložiek povstaleckých síl v SNP 1944.
Tretie kolo zažívame práve v období 78. výročia SNP, kedy je Slovenský zväz protifašistických bojovníkov od ich osláv na veľa miestach odstrihnutý zásadne! Až tak, že jeho predstaviteľom je upierané právo čo i len prehovoriť počas týchto slávností.

Ako uvádza článok, v pondelok 29. 8. 2022 na ústredných oslavách 78. výročia SNP v B. Bystrici po prvýkrát nezaznejú slová objektívnej historickej pravdy od predstaviteľa SZPB.

Článok uvádza I zaujímavé  detaily „nepresností“, ktoré sa teraz snažia niektorí hlásať – nuž, pamätníci vymierajú…

 

Článok v linku jasne píše o tom, že na oslavách SNP nechcú rušiteľov

https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/638303-na-hlavnu-cast-oslav-snp-sa-verejnost-opat-nedostane-nechcu-tam-rusitelov/

Každoročne prichádzajú na oslavy do Banskej Bystrice desiatky zahraničných delegácií a inak to nebude ani teraz. „Nahlásilo sa 35 veľvyslanectiev, medzi nimi napríklad z Česka, Francúzska, Nemecka, Veľkej Británie a všetkých krajín, ktorých obyvatelia sa zúčastnili Povstania,“ vraví Uhrin. Chýbať však budú zástupcovia Ruskej federácie. „Na územie Slovenska sa teraz predstavitelia Ruska nepozývajú na žiadne podujatia,“ podotkol.

A dodal tiež „V ostatných rokoch to bolo narušené rôznymi radikálnejšími skupinkami. Nechceme do toho ťahať politiku, ale v pokoji si zaspomínať na povstalcov, ktorí padli a už nie sú medzi nami. Zároveň si chceme uctiť tých pár veteránov, ktorí ešte žijú a zúčastnia sa aj osláv.

Nuž, keby do toho nechceli ťahať politiku, tak podľa mňa by tam bola i ruská delegácia.

 

A je smutné, že ku kladeniu vencov, ktorým si uctili pamiatku padlých vojakov v Bratislave, spokojne nechali ísť pokrikovať Ukrajincov a narušovať dôstojnosť tej udalosti, ako ukazuje záznam z fb

https://www.facebook.com/100080313094472/videos/444102087776252

Ja naozaj neviem, či sa nehanbí vláda za to, že tu je kopa Ukrajincov, ktorí majú brannú povinnosť – veď ukrývame zbehov. Skutočne by nemali ísť títo chlapi bojovať za svoju vlasť, alebo pracovať do závodov, ktoré museli pre nedostatok pracovníkov odstaviť? Naozaj majú títo chlapi postávať u nás na námestiach a vyvreskovať, namiesto toho aby bránili svoju vlasť?

Práve SNP je historickou pripomienkou statočnosti slovenských mužov a žien, ktorí boli ochotní za svoju vlasť a jej oslobodenie od fašizmu položiť i životy. 

 

Je pre mňa záhadou, kedy sa predvolebne milované davy občanov, ktorých túžila táto vláda zachraňovať a zariaďovať im raj na Zemi, stali RUŠITEĽMI. No, časy sa menia…

Spomeňte si, prosím, na tento okamih, keď sa predvolebne rušitelia zasa pre podaktorých stanú milovanými občanmi, ktorých chcú zachraňovať a sľubujú im raj na Zemi…

 

 

Elena

 

 

K diskusii:  Je demokracia, a ľudia majú právo otvorene hovoriť svoje názory – aj nesúhlasné, a také, aké sa vám osobne nepáčia. Alebo sa na tom niečo zmenilo?

Cesta duše 7. – Život je. ..

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Izrael / Pásmo Gazy / UNRWA /

UNRWA zamestnáva vyše 450 členov Hamasu či Islamského džihádu, tvrdí Izrael

04.03.2024 20:43

Už skôr Izrael uviedol, že 12 zamestnancov UNRWA sa priamo podieľalo na teroristickom útoku zo 7. októbra.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872321x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie