Založ si blog

Ticho a nahlas 8 . – Rusi sú už zrejme na kolenách. . .

Veru, najvyšší čas, povedala som si nahnevane. Tá vojna na Ukrajine prináša kopu zla.

Všetko dražie závratným tempom a kvalita prudko klesá. Napríklad som kúpila po dlhej dobe vianočku s hrozienkami pre dcéru – a z hrozienok len na povrchu trochu rozmajzli, aby ľudia verili, že je naozaj hrozienková, vo vnútri ani jediné hrozienko. No hanba. Dosiahol výrobca jediné – ten ich kráp už nekúpim.

A tak by sme mohli pokračovať.

Ceny rastú, balenia sa zmenšujú, a kvalita škoda reči – zavzdychala moja kamarátka. – Dokedy ešte?

Neboj sa, už nie dlho, vyhlásila som optimisticky, Rusi sú už zrejme na kolenách.

Zastala a vraví: To si ako prišla na takú sprostosť?

Prezidentka a vláda nám tu tvrdia, že Ukrajina vojnu musí vyhrať. Tak určite sa im darí – vysvetlila som jej – sprostí by boli, keby niečo podobné tvrdili v situácii, kedy Ukrajina prehráva, nie? A pozrieť sa stačí, s akými krápmi Ukrajinci vo vojne Rusov zdolávajú. To keby som ja bojovala, chcela by som nejaké kvalitné zbrane – a Ukrajinci, pozri, hotový šrotový park pre Slovensko sú. Keby sme nenakupovali servisné diely pre S-300, najneskoršie do 2 rokov by bol systém nefunkčný, ako povedal Naď.

 

https://spravy.rtvs.sk/2022/03/nad-ak-nebudeme-system-s-300-servisovat-tak-do-dvoch-rokov-bude-nefunkcny/

„Vedia to servisovať dve krajiny, a to je Rusko a Ukrajina. S Rusmi to principiálne robiť nebudeme a Ukrajina má svoje vlastné starosti, takže nie je cesta, ako ten systém udržiavať,“

No a Migy, pozri sa, už by nikdy nelietali podľa Naďa

https://www.trend.sk/spravy/nase-migy-nikdy-nelietali-darovanie-neznizi-nasu-obranyschopnost

Slovenské stíhačky MiG-29 by už nikdy nelietali, necvičia sa noví piloti a ich skladovanie si žiada náklady.

 

Vidíš, vravím kamarátke, však čistý šrot im posielame. Mám strach, aby tam niečo z tých krápov na civilistov nepadlo a nepoumierali kvôli nám nevinní ľudia. Čo sú to len za dary – aby sme to vraj za draho u nás neskladovali, tak to rýchlo Ukrajine pošleme, a ešte aj zaplatiť od Američanov si za to necháme. Ja by som Naďovi napľula do tváre, keby mi také niečo dával, a oni ďakujú a ďakujú, Ďalšie také krápy si pýtajú, no poviem ti, mimoriadne skromní ľudi sú to, tí Ukrajinci. A teda vojnu proti Rusom, vyzbrojeným modernou technikou, vyhrať idú s tými našimi krápmi, hrdinovia. 

 

Uhryzovala si z buchtičky, a hlasno sa smiala. A že rakytník s jablkami je plnka, píšu na obale buchtičky, no ktožehovie čo tam primiešavajú.

 

 

Elena

 

K diskusii  anysta  zlatko, ako vždy ste mimo, nie krvavý konflikt na Ukrajine ma pobavil, ale tie klamstvá tu spojené s lifrovaním zbraní od nás k nim.

stredoslovenský bača  iste, je pekná predstava, ako si Ukrajinci opravujú na kolene v časoch vojny tie naše šroty. Ale iluzívna. V skutočnosti bojovú techniku ku nám posielajú do opravy. Tak by sa patrilo poslať im náš šrot v dobrom stave, nie?

 

 

Kvapky krvi 7. – Prečo som petíciu proti sexuálnej učebnici SAV pre školy podpísala. . .

25.03.2023

Návrh na novú učebnicu sexuálnej výchovy na Slovensku ministerstvo školstva dostalo. Petícia proti nej na internete beží, a tak som si pozrela, o čo vlastne ide. Lebo materiálov k tomu, vrátane tej navrhovanej učebnice, bolo na stránke viac ako dosť [...]

Kvapky krvi 6. – Tuberkulóza a covid medzi nami

25.03.2023

Aj Svetový deň tuberkulózy včera bol. A ak si niekto myslí, že jej už môžeme zamávať a patrí u nás kamsi do minulosti, tak veru to celkom tak nie je. Tuberkulóza bola kedysi obávanou chorobou. Označujú ju ako chorobu sociálne slabých skupín, pretože jej nárast sprevádzal vojny a krízy. Nevyhýbala sa však nikomu, liečili sa na ňu aj mnohí známi umelci, mnohí z nich [...]

Kvapky krvi 5. – Humanitárna pomoc Juhoslávii i po 24 rokoch zostáva hnusným zločinom

24.03.2023

No veru, už bezmála štvrťstoročie uplynulo od „humanitárnej misie“ – presnejšie povedané od útoku NATO v Juhoslávii, ako pripomína článok v linku https://www.hlavnespravy.sk/zlocinecky-utocny-pakt-nato-presne-pred-24-rokmi-napadol-juhoslaviu-dosial-za-to-nikto-nebol-potrestany/3087402 Humanitárna pomoc NATO v podobe bombardovania trvala 78 dní. [...]

Pápež František

Pápež František rozšíril opatrenia na boj proti zneužívaniu v cirkvi

25.03.2023 22:02

Rozšíril ich pôsobnosť aj na laických lídrov a špecifikoval, že obeťami môžu byť maloletí i dospelí.

Izrael, protesty

Izraelský minister obrany vyzval vládu na pozastavenie reformy súdnictva

25.03.2023 21:57

Ide o prvý verejný nesúhlas s touto reformou z radov izraelskej vlády.

Mladí antifašisti protestujú proti mítingu Iniciatívy za slobodu slova.

Svedok opísal, ako mal obvinený advokát zabiť Daniela Tupého

25.03.2023 20:17

Čo sa stalo v osudnú noc? V kauze vraždy prehovoril jeden z útočníkov.

Vladimir Putin

Putin: Rusko rozmiestni v Bielorusku taktické jadrové zbrane

25.03.2023 18:57, aktualizované: 21:30

Ruský prezident zdôraznil, že Moskva krokom neporuší žiadne dohody o nešírení jadrových zbraní.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,539
Celková čítanosť: 7737797x
Priemerná čítanosť článkov: 3048x

Kategórie