Založ si blog

Ticho a nahlas 7. – Správna strana dejín. . .

Stojíme na správnej strane dejín, uisťuje nás prezidentka, keď pchá táto vláda naše peniaze a zbrane Ukrajine.

Uverím tomu, keď budú potrestaní všetci zločinci, ktorí spáchali na Ukrajine Majdan v roku 2014.

 

Francúzi natočili hodinový film o Ukrajine v roku 2016 – dokumentárny – aj dve medzinárodné ceny zaň získali. Ako uvádza článok v linku

https://www.nitranoviny.sk/francuzsky-dokument-ktory-vas-isto-sokuje-toto-predchadzalo-ruskemu-vpadu-na-ukrajinu-video/

dokument získal 2. cenu – PRIX EUROPA Berlin, a 1. cenu – FICiP Argentína za najlepší dokumentárny film.

Ukraine, les masques de la révolution

Francúzsky dokumentárny film od režiséra Paula Moreira, ktorý oboznamuje divákov s udalosťami na kyjevskom Majdane vo februári 2014 a krviprelievaním v Odese v máji toho istého roku. Film trvá 55 minút a dáva priestor nielen tým, čo revolúciu riadili či súčasnému politickému vedeniu, ale aj tým, čo stáli so zbraňami v rukách v prvých radoch revolúcie (zástupcovia Pravého sektora a práporu Azov).

Ukrajina ho označila ako produkt ruskej propagandy, lenže nijako nevysvetlila, prečo tú ruskú propagandu produkovali aj samotní vrahovia z rozličných uhlov pohľadu. To sa asi ťažko vysvetľuje určite – sú to hodne škaredé fakty, Ukrajina by to mala rozhodne vysvetliť – alebo by sme mali medzinárodne riešiť tú genocídu a páchateľov by mal potrestať medzinárodný súd.

Príbeh je to desivý – skupina okolo 300 ľudí, vrátane žien, tehotnej ženy a detí sa ukryje do domu odborov. Ohorené tela v dome odborov na poschodiach kde nehorelo, znásilnené ženy, následne zavraždené a zapálené, ľudia čo prežili pád z okien budovy na zem dorážaní palicami a vrahovia sa zabávajú, prechádzajú a ziapu ten svoj „národný“ pokrik bez obáv z dôsledkov svojho konania. 

Filmový dokument si viete aj pozrieť, ak teda máte na to žalúdok, ja teda nie.

https://www.apar.tv/societe/tv/voir-ici-lexcellent-film-de-paul-moreira-que-le-regime-de-kiev-voulait-censurer/

Kebyže páchateľov súdi porota a sedím v nej, zdvihla by som ruku za ich obesenie už po prečítaní tých troch riadkov opisu, bez akýchkoľvek ďalších rečí k tomu..

 

Mali by sme si položiť otázku, či majú akékoľvek svedomie ľudia, ktorí to všetko zavinili. Či majú na svedomí iba krv Majdanu, alebo či to nie sú tí istí dirigenti, ktorí by mali čo vysvetľovať i pri iných zločinoch vo svete.

Teraz v piatok uplynulo 55 rokov od zločinu v My Lai

https://www.reflex.cz/clanek/historie/85772/vesnice-my-lai-pred-55-lety-spachala-americka-armada-svuj-nejvetsi-zlocin-za-celou-vietnamskou-valku.html

A ja chcem poukázať na jedno – že i v tej situácii sa našli traja odvážni a čestní ľudia medzi Američanmi, ktorí sa postavili proti zločincom na stranu nevinných vientamských civilistov a snažili sa ich chrániť.

Je smutná vizitka demokracie a spravodlivosti v USA, že ich za to potom Američania potrestali. Až po 30 rokoch sa dočkali spravodlivej rehabilitácie, jedného z nich dokonca posmrtne vyznamenali.

Nuž, ako vidíte, byť na správnej strane nie je to v živote o národnosti, o farbe pleti či vzdelaní, ale o tom, či ste alebo nie ste slušný a čestný človek. Či sa dokážete postaviť na stranu pravdy,

 

Hovoriť o tom, že sme na správnej strane, môžeme len v prípade, že nebudeme mlčať a prehliadať nijaké zločiny. Keď budú potrestané zločiny spravodlivo – tak zločiny bojujúcich strán v terajšej ukrajinskej vojne voči civilistom, ako aj zločiny a zločinci Majdanu.

Ako uviedol včera Armádny magazín v článku v linku

https://www.facebook.com/1942351935794365/photos/a.2628345020528383/6819166751446168

Komisia OSN uznala, že vojaci ozbrojených síl Ukrajiny strieľali a mučili ruských vojnových zajatcov. Uviedli sa dva príklady – vojnové zločiny v Malej Rogani v Charkovskej oblasti a v Dmitrovke v Kyjevskej oblasti (v marci 2022). OSN tiež priznala, že ukrajinské delostrelectvo zasiahlo vlastných civilistov kazetovou muníciou. Okrem toho komisia potvrdila, že ukrajinské ozbrojené sily používajú zakázané protipechotné míny a ostreľujú materské školy, trhy a obytné oblasti.

 

Na správnej strane dejín budeme, keď nebudeme prehliadať znaky fašizácie, ani tolerovať fašistické symboly.

Ak sme na správnej strane dejín, potom prezrieme všetkých Ukrajincov u nás a každého z nich, kto má vytetovaný nejaký hákový kríž či iný fašistický symbol, potrestáme podľa našich platných zákonov zakazujúcich túto symboliku, alebo ho bezodkladne vyvezieme do jeho vlasti.

 

Elena

palenque  A tých ste u nás videli? Sú tu ubytovaní ako odídenci – kde, prosím Vás?

Takže tak 8. – Spoločná zodpovednosť – spoločná basa. . .

19.04.2024

Opakované testovanie národa sa označovalo ako Spoločná zodpovednosť. Veru, to vydarené podujatie Matoviča a jeho inšpirátora Pavelku, ktorý sa vydával za epidemiológa – skôr by sme ho mohli označiť ako Zločin storočia, veď šlo o trestný čin, realizovaný vládou na vlastnom národe s verejne prezentovaným hrubým nátlakom, ktorému boli ľudia vystavení pod [...]

Takže tak 7. – Bude Dolinková klinec do truhly vláde?

19.04.2024

Dolinková zavádza platby u lekára – vraj „len 5 eur“. Ibaže zakaždým, a u každého lekára – takže ak potrebujete u špecialistu predpísanie liekov či pravidelnú kontrolu, a máte takých špecialistov troch a raz zájdete k všeobecnému lekárovi, chronicky chorému pacientovi urve tento nápad hneď 20 eur navyše z rozpočtu mesačne. Iste, „iba [...]

Cesta duše 10. – Ťažké časy. . .

18.04.2024

Čaro rozprávok je v ich pravdivosti. Vypovedajú o živote tak veľa… Veru, spomínate si kde začína rozprávka? Za siedmymi horami a siedmymi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial. Tam, hodne ďaleko, kde je všetko naopak než ako by malo byť, práve tam sa začína rozprávkový príbeh. Musíte skrátka prejsť ťažkými časmi, a všetko v živote sa vám musí prevrátiť. [...]

nôž, krv, zranenie

Veľká tragédia v Hlohovci: V byte našli dobodaného 19-ročného mladíka. Polícia zadržala podozrivého

20.04.2024 21:44, aktualizované: 22:26

Privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť.

Taiwan, vojaci

USA odklepli spojencom pomoc za 95 miliárd dolárov. Biden: Jasná správa o našej sile

20.04.2024 19:51, aktualizované: 22:34

Rad kongresmanov ocenil, že šéf Snemovne Mike Johnson zákony na hlasovanie predložil. Johnson kvôli tomu podľa médií riskuje vlastný post.

nehody

Nešťastný deň pre Brezovú pod Bradlom: Dve nehody a päť zranených. Zasahoval aj vrtuľník

20.04.2024 19:29

Polícia vyšetruje okolnosti dvoch dopravných nehôd, ku ktorým došlo v sobotu v Brezovej pod Bradlom.

loď, trajekt, potopený

V Stredoafrickej republike zahynulo pri potopení sa lode 58 ľudí, smerovali na pohreb

20.04.2024 18:56, aktualizované: 21:33

Podľa svedkov viezla rybárska loď na rieke Mpoko v Bangui viac ako 300 osôb. Pomoc prišla až po 40 minútach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,851
Celková čítanosť: 8988010x
Priemerná čítanosť článkov: 3153x

Kategórie