U „ujetých“. . . 5. – Hovorí sa tomu strata času, povedal Dvořák z PS. . .

O prešetrovaní pandémie hovoril ten pán z PS, ako potvrdzuje článok v linku

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/743991-vysetrovanie-pandemie-je-uplna-strata-casu-hovori-dvorak-z-ps-na-parlamentnom-vybore-sa-obranoval-exminister-zdravotnictva-krajc/

„Ak chcú riešiť pandémiu a nezneužívať to na nejaké revanše, tak by som čakal, že prídu aj so závermi, ako aktualizovať naše krízové pandemické plány. Z tohto ale nemáme žiadne poučenia,“ uviedol Dvořák.

Nech sa pán poučí z čoho chce, ja pokladám za potrebné s minulosťou zúčtovať správne. Urobím všetko pre to, aby vinníci boli spravodlivo potrestaní.

Uvidíme, či k tomu smerujeme v spoločnosti – alebo či vláda bude chcieť zahrať nejakú hru. Zatiaľ sa veci rozbehli.

Ako píše spomenutý článok, poverená prezidentka Policajného zboru (PZ) Jana Maškarová na pôde parlamentného zdravotníckeho výboru uviedla, že v rámci vyšetrovania manažovania zdrojov počas pandémie ochorenia COVID-19 sa v troch prípadoch začalo trestné stíhanie. Prvé trestné stíhanie sa týka manažovania pandémie ako celku, a to za prečin marenia úlohy verejným činiteľom a za zločin všeobecného ohrozenia.

 

Nuž, tak – upresňujem k nemu, že podľa mňa i o spoluprácu s cudzou mocnosťou tam môže ísť – opakovane v tomto smere kladiem otázku, lebo paragraf vlastizrady tam potom ponad plece vykukuje. Zneužitie funkcie verejného činiteľa, verejné vyhrážanie sa existenčným ohrozením – to všetko vo veľkom rozsahu, opakovane, a  naviac v krízovej situácii.

A to ešte nevieme, kam šli tie výsledky, ktoré tu ktosi zbieral i s osobnými údajmi  a spisovali ich vojaci, že?

Povedzte, vážne si niekto so zdravým rozumom môže myslieť, že sa cez toto dá prejsť kývnutím ruky  a len sa „poučovať pre budúcnosť“? 

 

O tom, že pri „poučovaní sa“ to celé neskončí, svedčí i článok v linku

https://www.hlavnespravy.sk/sudca-nariadil-cine-zaplatit-24-miliard-dolarov-za-tutlanie-pandemie-covid-19/3856352

Hovorca čínskeho veľvyslanectva vo Washingtone však uviedol, že Peking „neakceptuje a nebude akceptovať“ toto súdne rozhodnutie. 

Tak či onak, prvý krok to je.

 

No a do tretice – iba hlúpi si mysleli, že môžu ryžovať na vakcinovaní, lebo zamávajú papierom – „súhlasom“. Tak to asi fungovať nebude

https://www.hlavnydennik.sk/2025/02/28/europsky-sudny-dvor-za-nasledky-covid-injekcii-budu-zodpovedni-lekari

Európsky súdny dvor sa uzniesol, že za následky Covid injekcií budú zodpovední výhradne  lekári. Podľa aktuálneho rozhodnutia Európskeho súdneho dvora sú občianskoprávne a trestne zodpovední všetci zdravotnícki pracovníci, ktorí vás nabádali k očkovaniu proti Covidu alebo vás očkovali.

 

Pre tých, ktorí si naivne myslia, že všetky žaloby pôjdu do stratena, tak nie, nepôjdu. Článok v linku je prvou lastovičkou

https://www.hlavnydennik.sk/2025/02/07/prelomovy-covidovy-rozsudok-v-cesku-odskodne-za-problemy-po-ockovani#google_vignette

 

Niektorí čakajú, že sa nič diať nebude a že sa z kovidzodpovednosti beztrestne vykrútia.

Hovorí sa tomu strata času, veriť v také niečo.

 

 

Elena

Aááá 6. – Sochy, sochy, nehýbte sa. . .

20.03.2026

Hru „sochy, sochy, hýbte sa“ azda poznáte. Podaktorí sa ju snažia hrať i v dospelosti – dnes fb blúdil príspevok, ktorého autor požaduje v Bratislave sochu odstrániť (1) Ružinov – ECHO Ružinovčanov | Dokedy? Dokedy bude špatiť park v Ružinove úplne zbytočná socha zo zbytočných čias | Facebook park v Ružinove úplne zbytočná socha zo zbytočných [...]

Tak naozaj 4. – Medzinárodný deň šťastia

20.03.2026

Zajtra je deň šťastia, hovorila som si kráčajúc včerajším večerom domov od busu. Hviezdy sa v temnote trblietali. Predjarie u nás v horách je nádherné. Vzduchom sa síce neniesol štebot vtákov a nebolo ešte cítiť vôňu jari, no ani mrazivý dych už nemal. Roztiahla by som ruky a zatočila by som sa radostne, kebyže v nich tašky s nákupom nevlečiem. Veru, dnes je deň [...]

Aááá 5. – Krucinál, čo to robia s vodou. . .

18.03.2026

Kšefty s vodou – tak to treba rovno nazvať. Toto si vypočujte Facebook No čo na toto slušne povedať, ľudia – kto sú všetci tí zapredanci, ktorí nás takto „veľkolepo zastupujú“ a našu vodu dávajú do rúk kšeftárom? Hádam stačilo, blížia sa voľby – tak vo svojim mestách a dedinách kopnite zapredancov tam, kam si to [...]

Trump

Trump ostro udrel na NATO: Zbabelci a papierový tiger! Toto si zapamätáme

20.03.2026 18:50

Americký prezident Donald Trump v piatok opäť verbálne zaútočil na spojencov.

ruský vojenský vrtuľník KA-52

Ruský „aligátor“ padol po zásahu dronom – skutočné peklo však prišlo až potom

20.03.2026 18:30

Na pokrovskom fronte sa FPV dronu podarilo zostreliť ruský bojový vrtuľník Ka-52.

Drucker

Drucker reaguje na obvinenia Remišovej: Spomínaná firma nedostane ani cent, dotácie sú pod kontrolou

20.03.2026 17:45

Štátna tajomníčka Alena Sabelová zároveň odmietla obvinenia z konfliktu záujmov.

Robert Fico

„Sme vzorová krajina, ale platíme priveľa.“ Fico kritizuje EÚ a žiada spravodlivejšie ceny elektriny

20.03.2026 17:35

Fico kritizuje EÚ, že stále nemá konkrétne riešenia pre zníženie cien elektriny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,354
Celková čítanosť: 11716028x
Priemerná čítanosť článkov: 3493x

Kategórie

Archív