I tu 2. – Má byť trest trestom?

No áno, Černákov prípad mám na mysli.

Víri vody slovenskej spoločnosti.

Mal by doživotne odsúdený človek ísť na slobodu?

 

Pojednávanie ďalšie bolo, a opäť neukončilo túto storku – ako píše článok v linku

https://www.topky.sk/cl/10/3048793/Potopil-ho-anonym-z-basy–Cernak-sa-uz-triasol-na-oslobodzujuci-rozsudok–jeho-sklamana-priatelka-prehovorila-

prokurátorka náhle a nečakane predložila 400-stranový nový spis.

I s anonymnými listami z väznice údajne, ktoré by mali poukazovať na inú stránku Černáka vo väzení, než prezentoval posudok.

Čo k tomu dodať? Prekvapilo ma to asi rovnako, ako verím v náhodnosť toho návrhu rumunskej aktivistky za vypúšťanie doživotne odsúdených u nás na slobodu.

Uvažovala som o jej aktivitách u nás  – to už v Rumunsku vyslobodila všetkých doživotne odsúdených, keď sa ich k nám zachraňovať vrhla? Sotva, že. Zvláštne, že si práve Slovensko zvolila, ani tu neštudovala, zvláštne vetry vejú…

No ako píše článok v linku

https://jednotneslovensko.info/2025/05/20/oz-restart-novy-zivot-ziada-prepustenie-cernaka-z-dozivotnej-basy/

Poskytuje mediátorstvo a špecializuje sa hlavne na rozvody. “Uprednostňujem harmonické riešenie sporov a pestovanie pekných proaktívnych a pozitívnych medziľudských vzťahov, preto sa venujem mediačnej činnosti a oblasti sociálnych služieb,” píše na webe. Uvádza o sebe aj to, že je pôvodom Rumunka, na Slovensku je vraj kvôli rodine a pracuje najmä v Rakúsku, kde sa venuje seniorom a jednorodičom. Uvedený mobil pre klientov bol však vypnutý. A na náš mail, prečo sa snaží dostať z basy Mikuláša Černáka, nereagovala.

Hneď som zauvažovala, že by sa mali kompetentné orgány dôsledne pozrieť na príjmy toho spolku.  Budem hádať – neznámi darcovia sú tam?

„Sociálnou prácou“ získať prachy na dom, ktorý ani nevyužíva, musí to byť lukratívny druh práce. Vlastne  hovorme v minulom čase – dom je opäť v centre aktivít, podľa toho článku.

Okolie a susedia poskytli informácie, že v dome nikto nežije a že osoba menom Adina Ioana Popa, ktorá je zrejme spojená so združením, tu nebydlí. Ďalšie informácie naznačujú, že združenie má rovnakú adresu ako kancelária Moniky Křivovej, priateľky Černáka, a že rekonštrukcia domu Černákovej rodiny v Telgárte prebieha súčasne s vznikom združenia.

V tom článku natvrdo uvádzajú, že

Združenie Reštart-nový život, ktoré podalo žiadosť o prepustenie Mikuláša Černáka z doživotnej basy, vzniklo pár mesiacov po záhadnej smrti pána generála Milana Lučanského, ktorý dostal do basy tohto brutálneho masového vraha a zločinca Mikuláša Černáka.

I to, že

mediátorská kancelária Adina Ioana Popa sídli na úplne rovnakej ako adrese v Banskej Bystrici ako kancelária Černákovej priateľky Moniky Křivovej.

V rovnakom čase (ako vzniklo občianske združenie) sa rozbehla aj rekonštrukcia Černákovho rodného domu v Telgárte. Jeho mama Žofia kúpila dom (zrejme z dôchodku), v ktorom kedysi žila a začala s  jeho rekonštrukciou. „V dome už býva Černákova mama. Čaká ho,“ prehovorili pre PLUS 7 SNÍ susedia Černákovcov v roku 2022.

 

Film o Černákovi som nevidela, vidieť ani netúžim. Nedávno som priznala v blogu, že peniaze zo štátneho naň beriem ako sprostú zlodejinu. Je podľa mňa národnou hanbou dať peniaze na takýto „kultúrny počin“.

No a čo sa týka Černáka – bol odsúdený za desiatky brutálnych vrážd a inú trestnú činnosť na doživotie. Nikoho z tých ním povraždených ľudí nevzkriesi, nikomu z tých životov poničených ich blízkych neodstráni bolesť zo straty. Bol odsúdený na doživotie za konkrétne trestné činy – je to TREST za jeho činy, nie polepšovňa.  Pokiaľ ho chceli polepšovať, mali ho poslať do polepšovne.

 

Môj názor čo sa týka dávania druhých šancí je, že nech si Černák odsedí trest doživotne, za jeho skutky, ktoré nevie napraviť, by ho mal podstúpiť celý. Potom v nasledujúcom živote mu dáme šancu ukázať svoju nápravu. 

 

 

Elena

 

K diskusii Milan1 Môj názor som napísala jasne – v tomto živote všetky svoje šance Černák minul,  mal by zostať v base. Ešte niečo si nepochopil?

TU 11. – Slávny sociálny štát

23.05.2025

Niekedy veru uvažujem nad tým kto vytvoril takéto štáty, takéto riadenia spoločnosti – musel to byť úplný idiot, alebo špina ťažkého kalibru. Lebo nefandím si, že som najgeniálnejší človek na svete, ale o 3 triedy lepšiu a spravodlivejšiu spoločnosť by som vytvoriť dokázala. Povedzme si pravdu o tomto slávnom sociálnom štáte. Otvorene a verejne si ju [...]

I tu 1. – Príbeh o hodne zvláštnom zbere údajov. . .

22.05.2025

Príbeh o hodne zvláštnom výskume som vám začala už v roku 2021 rozprávať. Keď som sa nedávno začala venovať dielikom tej skladačky, aby som z nich obrázok zložila, požiadala som o informáciu všetkých verejne známych zainteresovaných, t. j. Univerzitnú nemocnicu – nemocnicu sv. Michala, NCZI i UVZ SR. NCZI mi ujasnilo, že vraj Dňa 13.09.2023 vláda [...]

TU 10. – Čo nám zabudli naše médiá o Rakúsku a Ukrajincoch prezradiť. . .

22.05.2025

Rakúsko sa odhodlalo k ráznemu kroku. 4. marca 2025 zrušilo bezplatnú zdravotnú starostlivosť pre ukrajinských odídencov, zrušilo im zdravotné poistenie, ktoré nemuseli platiť a zaviedlo pre nich povinnosť platiť si poistné odvody https://visitukraine.today/blog/5790/austria-cancels-compulsory-health-insurance-for-ukrainians-now-refugees-need-new-insurance#what-has-changed Mali [...]

mráz, záhrada, pôda

V niektorých okresoch Slovenska hrozí mráz. SHMÚ upozorňuje na silný vietor

23.05.2025 20:33

Meteorológovia vydali viacero výstrah.

mim1, nôž, útok, mimoriadne1

Útok nožom v Hamburgu si vyžiadal najmenej 12 zranených. Šesť osôb je v ohrození života

23.05.2025 19:46

Útok sa odohral na vyťaženej hlavnej železničnej stanici, podozrivou osobou je údajne žena.

António Guterres / UN /

Guterres odsúdil kroky Izraela v Gaze, vyzval na zlepšenie dodávok pomoci

23.05.2025 19:38

Izrael spustil v Gaze novú ofenzívu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,155
Celková čítanosť: 10416895x
Priemerná čítanosť článkov: 3302x

Kategórie

Archív