DNES 61. – Vydierači v bielom alias Lekári zasa raz siahli k nátlaku

No to tu už nebolo skutočne dlho, aby lekári nedriapali zasa raz nejaké peniaze. Nepomer ich príjmov v porovnaní s príjmom ostatných vysokoškolákov je na Slovensku už alarmujúci.

A samozrejme, páni doktori zistili, že vydieraním spoločnosti sa im zadarilo peniaze od štátu vytĺcť, tak to skúšajú znovu a znovu v rôznych oblastiach – v nemocniciach i na súkromno. Ak súkromní lekári tvrdia, že majú výpadok v príjmoch 20 miliónov eur, potom je iste jednoduché to preukázať v daňových priznaniach. Navyše, ich logika zrejme nesiaha tak ďaleko, aby si uvedomili, že poplatky boli len potenciálnou možnosťou, ktorá jednoducho nemusela byť, pretože nikoho nemôžu donútiť mať záujem prednostne sa dať vyšetriť, či platiť si za čokoľvek iné. Práve naopak, dnes väčšina ľudí zvažuje veľmi starostlivo, do čoho peniaze vynakladá. Namiesto toho by chceli teraz vytĺcť istý a stabilný príjem „namiesto ušlých poplatkov“, ktoré „stratili“ kvôli novele zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti.

Ak sa lekári vyhrážajú tým, že pacienti si budú platiť za vyšetrenia sami, potom je najvyšší čas, aby do tejto hry vstúpil štát. Ale nie nabaľovaním vreciek lekárov, práve naopak.

 

Asociácia súkromných lekárov, zastúpená svojim prezidentom Pázstorom, považuje výpovede lekárov zdravotným poisťovniam za štandardný proces vyjednávania. Ja nie.

Som za to, aby štát konečne dal jasne na papier, na čo máme nárok za svoje peniaze zaplatené na zdravotnom poistení.

Nároky v zdravotníckom systéme predsa majú nielen lekári, ale aj – a mali by mať hlavne – PACIENTI.

 Je najvyšší čas v tomto štáte povedať naplno, že zdravie a zdravotníctvo nemá čo byť zdrojom biznisu.

 

E.K. I.        Predná Hora, 13.5.2015

 

Dýchaj 11. – Ples príšer na Slovensku

20.11.2025

Sú ľudia, ktorí nezištne deň za dňom chodia kŕmiť túlavé mačky. Sú ľudia, ktorí kupujú za vlastné peniaze materiál a robia búdky po večeroch pre túlavé mačky. Sú ľudia, ktorí zachránia na ulici mačiatko, neprejdú popri ňom ľahostajne. No a potom sú tu i takí, o ktorých budem písať teraz. Ples príšer vám v tejto chvíli predstavím. Čo k tomu poviem? Mali [...]

Ibaže 4. – Potrebujeme skrátka hrdinu. . .

20.11.2025

Skvelá štúdia SAV nám ukázala pravdu – že peniaze, ktoré sa tam lejú, sú z veľkej časti vyhodené úplne zbytočne. Tvrdili nám, že za peniaze na to spracovanie štúdie vyčlenené SAV kúpia i chýbajúce technologické a prístrojové vybavenie, dokonca sa naň tuším malo čakať s tou analýzou. Veru áno, pozrite SAV pripravuje testy COVID vakcín za 350-tisíc eur. [...]

Skrátka 2. – Sedemnásteho v Česku. . .

19.11.2025

Český prezident Petr Pavel tiež „Novembroval“ – na Národnej triede veniec k pamätníku položil https://www.facebook.com/reel/894083136618365 Do okolostojaceho davu zjavne prenikli i jeho neprajníci – navyše s dobrou pamäťou, lebo zazneli otázky o tom, čo robil pán terajší prezident v Novembri roku 1989. Ešte že ich pokriky rýchlo nahradili spevy jeho [...]

Viliam Karas, minister spravodlivosti

Karas: Pokus Bruselu spochybňovať Ústavu SR je zásadným omylom. Je v tom politika, nie odbornosť

21.11.2025 19:12

Zvrchovanosti v kultúrno-etických otázkach sa podľa Karasa (KDH) nevzdala ani SR, ani žiadny iný členský štát.

Snehová kalamita v Prešovskom kraji

Problémy so snehom sa nekončia. Meterológovia vydali varovanie na víkend

21.11.2025 19:00

Sneženie, silný vietor, snehové jazyky a záveje. Piatkom sa dramatické počasie nekončí.

Trump

Trump „strieľa“ dátumy pre ukrajinské rozhodnutie: Štvrtok je vhodný, alebo aj neskôr

21.11.2025 17:49, aktualizované: 18:12

Americký prezident považuje štvrtok za vhodnú lehotu pre Ukrajinu, aby prijala mierový plán.

Vučić

Strieľali ženy a deti. Srbský prezident Vučič popiera obvinenia z účasti na „sarajevskom safari“

21.11.2025 17:00

„Nikdy som nikoho nezabil ani nezranil ani som nikdy neurobil nič podobné,“ citovali médiá Vučiča.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,269
Celková čítanosť: 11163577x
Priemerná čítanosť článkov: 3415x

Kategórie

Archív