Rozprávky na dobrú noc 8. – O hraniciach. ..
19. februára 2017 20:43,
Prečítané 4 384x,
elenaistvanova,
Rozprávky na dobrú noc
More ticho-ticho šumelo. Slnečné lúče už nešírili žeravú páľavu, ale hriali, ich pohladenie šírilo príjemné teplo. Postupujúcim popoludním svet ožíval, malátnu idylku vystriedala svieža pohoda.
Z diaľky sa vynorili obláčiky, striebristé a jemné. V belaso-belasej krajine priťahovali zrak. Nad more vzlietli aj čajky, s hlasným krikom poletovali nad vodnou hladinou.
Modromodrý vták si našuchoril pierka. V lúčoch zapadajúceho slnka sa jeho perie lesklo tisícimi modrastými zábleskami, vyzeral ako malý žiarivý drahokam.
Zlietol na piesok vedľa kameňa, zrazu pôsobil nežne a krehko. A do kameňa ako svoju ôsmu myšlienku napísal slová:
Nepotrebujeme odpúšťať, ak neposudzujeme.
Záverom…
Nie, nie sme dokonalí. Ani nepotrebujeme byť. Ani svet okolo nás. Pretože veci nie sú dobré ani zlé, iba sú. Hranice, ktoré staviame čomukoľvek vo svete tým, že to posudzujeme, obmedzujú najviac nás samých. Jediná potrebná hranica je hranica nášho bezpečia.
Dobrú noc.
Elena K. Ištvánová Predná Hora, 19.2.2017
19.05.2025
Progresívne Slovensko chce zaviesť, aby voliť mohli aj neplnoletí, už od 16 rokov. Zatiaľ teda len do samospráv navrhujú povoliť im zníženie vekovej hranice, ale to je presne v štýle príslovia daj čertovi prst – a tak pred budúcimi voľbami by určite už došlo ku návrhu, aby sa zjednotila táto veková hranica pre všetky druhy volieb. Návrh dali 2 poslankyne za hnutie [...]
18.05.2025
Fico jasne ukázal, že skutočne vedie vládu, a nie je len figúrkou https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/752291-slovensko-neplanuje-podporit-pandemicku-dohodu-avizuje-fico/ Veru, bála som sa, že Fico tlakom podľahne ohľadne pandemickej zmluvy. Lebo tlaky i nátlaky boli iste všelijaké. Opozícia vykrúca nosom [...]
16.05.2025
Nepochybne máme o čom hovoriť, ak spomíname k čomu by sme mohli a mali mať v EÚ výhrady, písala som nedávno v blogu. Mohli by sme menovať hodne dlho. Pár výhrad si i dnes povieme. Myslím, že toto videjko postačí každému súdnemu človeku pre pochopenie, kto bol inšpirátorom Zelenského pri nápade odstaviť nám ruský plyn – je to zrejmé z vyjadrenia [...]
Celá debata | RSS tejto debaty