ŽI a pamätaj 11. – Nebudem ticho 236766. . .

Občania, chcete si výrazne vylepšiť zrak? Obráťte sa na pána Naďa a na prešovskú väznicu – vraj poskytujú také služby

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/573432-nad-o-operacii-lucanskeho-vyrazne-mu-vylepsili-zrak/

mohli by sme povedať cynicky a výstižne. Namiesto ironického smiechu však v ľuďoch začína vrieť hnev. Stačilo darebáčin. Zdanlivo malá kvapka zrazu preplní džbán a ten pretečie.

 

Nebudem ticho 236766… –  toto si dnes ľudia píšu na rúška. Pre tých, ktorí nie sú v obraze – 236766 je služobné číslo generála Lučanského.

Chceme pravdu – táto myšlienka dvíha Slovákov na nohy. Pred policajnými stanicami zapaľujú sviečky na spomienku generálovi Lučanskému v mnohých mestách Slovenska (až na pár výnimiek, ako Brezno, kde zatiaľ chýbajú). Chceme pravdu, lebo klamstiev sa už nakopilo v tomto prípade viac ako dosť. A celkovo sa v našich životoch v tejto spoločnosti nakopilo klamstiev až-až.

A tak ľudia začínajú kričať – CHCEME PRAVDU.

 

Rozporov sa vynára v tomto príbehu čím ďalej, tým viac

  • 9 minút od poslednej kontroly a pol hodiny bez kyslíka.
  • Cez okienko ho bachar videl ležať nehybne na posteli, keď nazrel prečo nejde po stravu – a pritom vraj po kľačiačky sa obesil pri posteli.
  • Kópia zdravotnej dokumentácie, ktorú rodina dodnes nedostala, napriek opakovaným žiadostiam.

A zvláštne podmienky väzby od začiatku.

  • Už aj samotná väzba práve v Prešove bola zvláštna.
  • Lučanského dali do horších podmienok, ako keby bol právoplatne odsúdeným páchateľom.
  • Reči o tom, že sa vraj obohacoval logicky ťažko spojiť s tým, že sa už za tejto vlády stal policajným prezidentom a teda určite náležite preverili pri nástupe do nej jeho majetkové pomery.
  • Nedostala sa k nemu rodina, ani jej pošta dokonca. K tomu sa vyjadrila i jeho manželka otvorene
BUDEM MÔCŤ DAŤ MANŽELOVI MÔJ LIST A KRESBU OD NAŠEJ DCÉRY DO TRUHLY?
Náš Milan sa ocitol v úplnej izolácii. Žiadna prezumpcia neviny neexistuje. Dostal sa do horších podmienok, ako keď by bol odsúdený. Po jeho vzatí do väzby som mu napísala list. Naša dcéra mu nakreslila obrázok. Do balíka sme pribalili televízor a hodinky. Za tri týždne nič nedostal. NIČ! Nemal žiadne správy o tom, ako na neho myslíme, ako ho podporujeme.
Dúfam, že list aj kresba sa nám vrátia čím skôr. Aby sme mu ich konečne dali… do truhly…
– manželka Martina Lučanská

 

Ktosi skrátka porušoval jeho práva nehoráznym spôsobom. A ktosi nám tu nehoráznym spôsobom klame.

A tak začínajú ľudia kričať na plné hrdlo CHCEME PRAVDU.

 

Matovič sa môže tešiť – zajtra budú ľudia chodiť s rúškami – oveľa viac ich s rúškami bude ako doteraz.

Pravdaže s nápisom na nich Nebudem ticho 236766…

 

 

Elena

Ibaže 3. – Dal to „na pána“

18.11.2025

Korektne a múdro to povedal prezident. Celé generácie museli zaplatiť obrovskú cenu za ekonomické zmeny, ktoré prišli po Nežnej revolúcii. Znehodnotili sa ich úspory, mnohí prišli o prácu, nemali dostatočne ‚ostré lakte‘ na to, aby sa presadili vo svete, kde víťazili silnejší. Ak sú títo ľudia presvedčení, že bez zmeny režimu by sa im dnes žilo lepšie, ako ukazuje [...]

Ibaže 2. – No verte potom polícii a obracajte sa na nich. . .

18.11.2025

Vyšetrovateľ nevedel preukázať trestnosť darovania vojenskej techniky na Ukrajinu. Vraj to nie je trestný čin, ako uvádza článok v linku https://www.cas.sk/diskusia/spravy/domace-spravy/v-kauze-darovania-stihaciek-ukrajine-nastal-zvrat-vysetrovatel-zverejnil-zasadny-dovod vyšetrovacími úkonmi vykonanými po začatí trestného stíhania sa nepodarilo preukázať, že by bola [...]

Takto 11. – „Novembrová“ výzva

16.11.2025

Časopis Plus jeden deň vytiahol anketu s otázkou ľuďom, či sa im žilo za socializmu lepšie – či to bolo skutočne lepšie, alebo už len prevláda spomienkový optimizmus. Pridala som i ja odpoveď. Nie spomienkový optimizmus – ale realita. Kopa lumpov a zbohatlíkov sa stala „víťazmi“ revolúcie, kopa obyčajných slušných ľudí zasa jej lúzrami a [...]

Rutte, fico

Fico rokoval s Ruttem: Žiada posilnenie protivzdušnej obrany pre Slovensko, no dodávky zbraní Ukrajine odmieta

18.11.2025 20:12, aktualizované: 20:28

Hlavnými témami stretnutia bola spolupráca Slovenska a Severoatlantickej aliancie, ako aj aktuálna situácia na Ukrajine.

Poland Train Saboteur

Tusk vidí za výbuchom v Poľsku záujmy Putina, Kremeľ to popiera. Čo by Rusi mohli sledovať sabotážou na železnici?

18.11.2025 20:00

Donald Tusk je presvedčený o ruskej stope, naopak, Dmitrij Peskov to jednoznačne odmietol. O čom sa hlavne hovorí po sabotáži na poľskej železnici?

macron

Macron: Európa odmieta byť technologickým „vazalom“ Spojených štátov a Číny

18.11.2025 18:38

Vyzval na uprednostňovanie európskych firiem v tomto sektore.

Fedor Gál

Fedor Gál: Sloboda je predovšetkým naša osobná zodpovednosť, veľa ľudí ju zneužíva

18.11.2025 18:23

Mladej generácii Gál radí, aby sa akýmkoľvek problémom v živote stavali čelom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,265
Celková čítanosť: 11139495x
Priemerná čítanosť článkov: 3412x

Kategórie

Archív