Založ si blog

Ži a pamätaj 10. – Máte moju úctu, pán župan. . .

 

Pohreb generála Lučanského má byť v piatok o 14 hodine v kostole v Štrbe. 

Áno, je to aj moja rodná dedina.

Takže ešte jeden výkop za neho v tejto chvíli.

 

Niekedy nás zahltí strach z následkov, ohrozenia svojho postavenia  či možných problémov.  A tak mlčíme, kráčame so sklopenou hlavou a zviazanými rukami. Ale dá sa tak kráčať po celý život? niesť na krku bremeno svedomia?

Mám rada ľudí, ktorí majú odvahu vysloviť svoj názor. Rebelov a bojovníkov. Ľudí, ktorí vedia, že najväčšou stratou je stratiť svoju tvár.  A tak sa ozvú v mene pravdy…

Príjemným prekvapením pre mňa bol jeden dnešný fb príspevok – jeho autorom je bratislavský župan a dávam ho v plnom znení.

 

1 h 
RIP PÁN GENERÁL LUČANSKÝ.
Generála Lučanského som na štyri oči stretol iba raz v živote. Mám dosť rokov na to, aby som sa nenechal uniesť prvým, druhým, alebo tretím dojmom. Len konštatujem, že môj prvý dojem bol veľmi dobrý.
Po jeho smrti som hovoril s niekoľkými bežnými policajtmi, do jedného o generálovi hovorili s bázňou a rešpektom. Obvinenie hovorí, že sa v nejakej fáze jeho života mohol z dobrého policajta, ktorý si to odmakal fakt od podlahy, stať človek, ktorý podľahol lákaniu nelegálnych peňazí a zaplietol sa do toho. Mohol, nevieme či to tak naozaj bolo. Ďalšie vyšetrovanie nám snáď ukáže čistú pravdu. Bohužiaľ už bez možnosti pána generála vypovedať.
Nič to nemení na veci, že je nemysliteľné, aby v 21.storočí zahynul vo väzbe bývalý policajný prezident, pod ktorého vedením bolo odstíhaných niekoľko kľúčových grázlov. Nejdem požadovať hlavu pani ministerky Kolíkovej, tá za udalosť nemôže. A hoc som len obyčajný župan, od kompetentných budem požadovať odpovede na nasledovné otázky:
1) Prečo nie sú zverejnené kamerové záznamy z chodby väznice pred a po bezpečnostnom incidente, ktorý sa odohral v prvej polovici decembra?
2) Aké boli dôvody väzby generála Lučanského, ak bol obvinený zo skutkov, ktoré sa odohrali pred viacerými rokmi?
3) Prečo nebol za takmer mesiac väzobného stíhania ani raz vypočutý?
4) Prečo mu nebolo umožnené počas väzby ani raz sa stretnúť s najbližšou rodinou?
5) Prečo doteraz pod prísahou a pred nezávislou komisiou nevypovedal lekár, ktorý generála vyšetroval a operoval po bezpečnostnom incidente z prvej polovice decembra?
6) Je uniknutá lekárska správa z bezpečnostného incidentu z prvej polovice decembra autentická? Prečo sa k nej doteraz nevyjadril jej autor?
7) Ktorí ľudia mali ku generálovi Lučanskému prístup v cele? Kedy prichádzali a kedy odchádzali?
8)Je pravdou, že pán Lučanský nemal za celý mesiac prístup k advokátovi? Prečo bol väzobne stíhaný v Prešove, a nie v Bratislave, Ilave alebo Leopoldove?
9) Prečo doteraz nevypovedal pod prísahou pred nezávislou komisiou patológ, ktorý konštatoval smrť pána generála a neinformoval o jeho predchádzajúcich zraneniach a príčine smrti?
10) Prečo riešime zdroj úniku lekárskej správy a nie jej obsah?
Dve volebné obdobia som sedel vo výbore na kontrolu činnosti SIS a sedem rokov som bol členom (a dva roky aj predsedom) slovenskej delegácie NR SR pri NATO. Nie som ani génius ani expert na branno-bezpečnostné otázky, ale pár vecí o tejto téme viem. A keď prehovorí niekto ako Milan Žitný, alebo dokonca aj Robert Kaliňák, pozorne počúvam.
Priatelia, táto zbraň dymí, a poriadne. Séria mnohých zlyhaní v služobných postupoch a séria otáznikov. Obávam sa, aby nás zistenia nešokovali. Chcem vedieť pravdu o “samozranení” aj samovražde generála Lučanského. A je mi jedno, kto je práve pri moci.

 

 

No čo na to dodať?  Máte moju úctu, pán župan.
Elena

P.S.: No a k tomuto niet čo dodať. Výrok Igora Matoviča – človek nevie, či vysloviť väčšiu úprimnú sústrasť národu  k úmrtiu generála Lučanského, alebo k tomu, že máme takéhoto premiéra.

 

Na obrázku môže byť: text
Prevzaté z:
https://www.facebook.com/photo?fbid=4064697533564195&set=g.3867116670014575
K diskusii:   Nuž, je zrejmé, že primitívne výroky pána premiéra dnes už prekvapia málokoho, už asi ani nič iné od neho nečakajú.
A ak podľa niektorých samovražda môže byť jeho priznaním si viny, jeho vražda by bola čím?
Tiež som zvedavá na zoznam tých, ktorí za ním chodili – ktoré tváre a mená sa tam opakujú, v akých intervaloch a časoch tam chodili. Pupuššško, zlatko, obaja vieme, aké je to dôležité.  Aj kamerové záznamy z väznice by ma tiež zaujímali  – a tiež vieme obaja, že prečo sú také dôležité. No a fotografický záznam z pitvy bude v spise, vo farbách.
A nahrávajú sa výsluchy v base? Rozhodne by sa mali.

Drak sa vracia 11. – Ako Bittó Cigániková rátala. . .

07.07.2022

No ako asi? Podľa mňa hlúpo, ako vždy. Článok v Pravde hlása, že Bittó Cigániková rátala: Vyše 330-krát koalícia hlasovala s fašistami. Najviac OĽaNO https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/632924-bitto-ciganikova-pocitala-vyse-330-krat-koalicia-hlasovala-s-fasistami-najviac-poslanci-olano/ SaS zrátala, koľkokrát koalícia hlasovala za opozičné návrhy: spolu 581. Neviem [...]

Iba 10. – Netvor z Lokce

07.07.2022

Brutálne ubité psíky, ktoré trpeli ešte kruto celé hodiny. Bez očí, s obrovskými ranami, žrali ich zaživa červy. Predstavujem vám netvora z Lokce, ktorý ich ubil. Má nejaký ksicht, a chodí po tomto svete, bohužiaľ. Nuž, Lokca je obec v okrese Námestovo na Orave. Iste by sa mohla presláviť niečím zmysluplnejším, ako je to, že tam žije nejaké zdegenerované indivíduum [...]

Zlatobyľ 9. – Stáročiami sa môžu niesť. . .

05.07.2022

Ach, kdeže sú tie dni, kedy našim územím blúdili Cyril a Metod a kadečo nám zvestovali. Dnešný deň ich pripomína len vzdialene, rovnako ako úporné horúčavy minulých dní. Je darom mať vieru i vzdelanie, nie každý však jeho cennosti rozumie. Pravá viera by nám mala dávať nádej i pokoru na našej životnej ceste, a pravé vzdelanie poznanie i životnú múdrosť, nie [...]

Nové pracovné príležitosti, byty aj cesty. Volvo vo Valalikoch pomôže rozvoju celého kraja, priemyselný park, Industrial Park Valaliky

Valaliky zbohatnú. S Volvom prídu aj nové byty a cesty

07.07.2022 15:15

Treťou najväčšou obcou v okrese Košice-okolie sú Valaliky, kde žije takmer 4 500 obyvateľov. Onedlho to bude oveľa viac.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Na bratislavskej hlavnej stanici prepadli dve osoby muža z Ukrajiny

07.07.2022 15:10

V prípade preukázania viny páchateľom hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Opičie kiahne

Na Slovensku potvrdili prvý prípad opičích kiahní

07.07.2022 14:07, aktualizované: 14:31

Ide o osobu vo veku 20 až 59 rokov.

Richard Sulík, SaS

Marušiak: Rozhodnutie SaS vrhá slovenskú politiku do vzduchoprázdna

07.07.2022 14:00

Podľa politológa Juraja Marušiaka čaká Slovensko čas politickej stagnácie, pričom sa nečrtá dobré východisko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,371
Celková čítanosť: 6637415x
Priemerná čítanosť článkov: 2799x

Kategórie