Poriadne ostro 5. – Tódová nad zákon?

Generál Lučanský vraj mal covid. A jeho rodina tiež.

Novinárka Tódová priniesla informácie o tom na Instagrame podľa článku v linku

https://www.hlavnespravy.sk/todova-na-socialnej-sieti-lucansky-aj-jeho-rodina-mali-covid/2407038

Na otázku, ako je možné, že Lučanskému boli vo väzbe popierané niektoré práva ako napríklad telefonáty, novinárka z Denníka N povedala, že to podľa nej „nie je pravda“. „Lučanský mal navyše covid. Rovnako aj jeho rodina. Mal nárok na všetko, čo umožňuje kolúzna väzba. Ani on sám sa na žiadne porušovanie základných práv v súvislosti s pobytom vo väzbe nesťažoval. Podal sťažnosť voči rozhodnutiu súdu o ktorej Najvyšší súd nestihol rozhodnúť.“

Skutočne netuším, kde čerpala tieto informácie a navyše ako si dovoľuje ktovie či pravdivý údaj o nich uverejniť, lebo pochybujem že dostala od rodiny súhlas uverejňovať o nich tieto údaje.

Myslím, že novinárka porušila zverejňovaním týchto údajov – a je úplne jedno či pravdivých alebo nie – práva dotknutých osôb v oblasti GDPR – a orgány činné v trestnom konaní by mali tento prípad riešiť.

 

A keď už sme pri tom výroku –

pani novinárka, prezraďte národu ako sa právo na telefonovanie spája s tým, že má niekto covid?

Ušiel vám jazyk a plánuje azda pán premiér všetkým aj telefóny kvôli pandémii pobrať, alebo ako tomu vášmu argumentu máme rozumieť?

 

 

Elena

 

K diskusii  real_name  podstatou článku je odpoveď na nadpis – môže Todová vynášať osobné údaje o zdravotnom stave – nielen generála Lučanského a jeho rodiny, ale kohokoľvek z nás?  V situácii, že nám štát nechce ani len zoznam očkovaných mimo poradia predložiť? Článok v linku je z 15.1. a Todovej vyjadrenie na Instagrame je zrejme tiež aktuálne.

Prask 8. – Pravda o vrahovi je krutá. . .

22.02.2026

Príbeh o vrahovi mamy a jej dcérky i ich psíka priniesol Blesk. Pravdu tu naložili priamo na stôl, lebo v našich médiách sa stalo akýmsi zlým zvykom, že len taký náter pravdy dajú Levice: Děsivé detaily masakru, vrah to zapil vodkou a usnul | Blesk.cz Dobodaná matka sa ešte snažila ísť na pomoc svojmu zomierajúcemu dieťaťu. Hlboko ľutujem, že trest smrti tu [...]

Prásk 7. – Pán premiér Fico, chceme konečne počuť pravdu. . .

19.02.2026

Buddhove tri opice si oči, uši a ústa zakrývali. A ako sa tu rozhliadam, neviem či na Slovensko nedorazili. Lebo oči, uši i ústa vlády sú zakryté už hodne dlho. Pán premiér Fico, chceme konečne verejne počuť pravdu. Lebo ešte stále ako národ nevieme, či sa máme kajať my dezoláti a hoaxeri, či si máme biť hlavu a snažiť sa o „vedecký náhľad“. Alebo či [...]

Prásk 6. – Čo je tu premnožené?

18.02.2026

No hej, prípad s medvedicou a jej mláďatami víri médiami. Sledujem to pozorne, a po prečítaní troch článkov k téme a vypočutí si výkladu Filipa Kuffu o tej udalosti som sa rýchlo rozbehla ku zrkadlu. Utekala som sa pozrieť, či tak sprosto vyzerám, že by si mohli podaktorí myslieť, že im ten príbeh zhltnem i s navijakom. Ale nie, len plamene okolo mňa šľahali – tak [...]

Donald Trump

Muža zastreleného pri Trumpovom floridskom sídle Mar-a-Lago identifikovali

23.02.2026 09:40

Muž pri sebe mal brokovnicu a kanister s palivom.

nepál autobus

Obrovská tragédia v Nepále: pri nehode autobusu hlásia najmenej 19 mŕtvych

23.02.2026 09:37

Medzi mŕtvymi sú Brit a Číňan, medzi zranenými Japonec, Novozélanďan a Číňan.

Filip Turek

Koniec sporu o Turka, českým ministrom životného prostredia sa stal Červený

23.02.2026 09:28, aktualizované: 10:11

Motoristi dlho odmietali nominovať na ministra životného prostredia iného kandidáta, než bol Turek.

tepna ruskej ropy, stanica v Tatársku

VIDEO: Stanica zásobujúca Družbu v plameňoch, drony trafili kľúčovú tepnu ruskej ropy

23.02.2026 09:20, aktualizované: 10:06

Stanica Kalejkino patrí medzi strategické energetické uzly Ruska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,332
Celková čítanosť: 11585799x
Priemerná čítanosť článkov: 3477x

Kategórie

Archív