A veď hej. . . 4. – Aj nočné by mohli ťahať v justícii. . .

Poviem vám, vyšetrovatelia, prokurátori a sudcovia by mohli svoje stavy zdvojnásobiť, ak nie rovno strojnásobiť teraz. Lebo špinavostí a ľavôt sa valí kadejakých toľko, že i nočné môžu ťahať.

O tom v tejto chvíli pouvažujme spolu.

 

Nemyslím teraz tie kauzy, ktoré sa prevaľujú o ryžoviskách papalášov všetkého druhu. To sú podľa mňa len hry červení a čierni, a ukazujú akurát tak na ich kadejaké vzájomné prepojenia, takže o zhabaní celých majetkov a definitívnom porazení chobotnice nemôže byť ani reči.  Zaistenie milióna v hotovosti prezentujú ako úspech  – to azda nemôže byť ani pravda… To je i strata času riešiť.

Ja teraz radšej pouvažujem o tom, čo sa deje v hlbšej rovine spoločnosti. Tam je korona a jej dosah na naše životy. Takže teraz uhol pohľadu, aký sme ešte neriešili.

Budeme hovoriť o darebáčinách s ňou prepojených.

 

Ak si naivne myslíte, že najväčšou darebáčinou je vo vzťahu ku korone dovláčanie testov neznámou – vlastne už známou – firmičkou z Trnavy, tak podľa mňa nie. Mimochodom, neviem či ste postrehli, že stanovili limity na preplácanie PCR testov na maximálne dva razy mesačne a nahradili ich antigénmi, respektíve platením (táto informácia ma skutočne zaujala, to koľko krát mesačne platíme teraz niektorým PCR test?!!!)

https://www.ta3.com/clanok/1201866/na-preplacanie-pcr-testov-stanovili-limit-nahradou-ma-byt-antigen.html

Článok tiež uvádza ďalšiu zaujímavú informáciu, že

Pri príchode občana na Slovensko, po registrácii prostredníctvom e-hranice bude odporučené osobe zostať desať dní v karanténe. V prípade, že by takáto osoba chcela na piaty deň PCR test, musí si ho zaplatiť alebo ísť na antigénový test, dodalo MZ SR.

Pri príchode na Slovensko bude prichádzajúcim cez hranice ODPORÚČANÉ ostať v karanténe – a nám Matovič ZAKAZUJE ísť do práce netestovaným.

Vyplýva z toho, že ak chcete voľný pohyb, choďte za hranice a potom sa vráťte – ODPORÚČANIE karantény  nemá žiadnu právnu záväznosť.

Ale to ešte stále nie je najväčšia darebáčina.

Nuž, a k tomu predĺženiu uzávery – ak ste si niektorí mysleli že preháňam v mojom nedávnom blogu o korone, kde som uviedla že do konca školského roka vyučovanie v školách reálne nevidím, tak nepreháňam. Ide o zdravotné riziká pre deti, nemocnice by sme povalili raz-dva záľahou chorých. Nehovoriac o rizikách pre učiteľov, ktorých veľa je v rizikových skupinách vekom i zdravím. A ČT priniesla dokument o situácii v Peru, tam chorí sú vonku – u nás by to v tomto rozbehu zimy veru možné nebolo,

tak pre zvýšenie ohľaduplnosti by bolo prospešné vidieť to

https://www.facebook.com/CT24.cz/

 

O ďalšej darebáčine  hovorí článok analytika Juraja Mesika – ja osobne som mu aj poďakovala v diskusii pod ktorýmsi z článkov, že to pre nás všetkých robí, že otvorene hovorí o týchto veciach

Analytik Mesík: Ivermectin musí byť dostupný v každej lekárni za tri eurá, všetko nad je zlodejstvo!

A pán Mesik má pravdu, hovorí v článku

Na Slovensku bude vydávaný na lekársky predpis. Ako je to v iných krajinách? Je bežne dostupný bez lekárskeho predpisu?

V krajinách ako Francúzsko, Nemecko alebo Rakúsko je na predpis. V Egypte si ho každý občan môže kúpiť v lekárni a najväčšom štáte Indie, 200-miliónovom Uttarpradéši, ho zraniteľným ľuďom distribuujú zadarmo v balíčkoch aj s kľúčovými vitamínmi a antibiotikom. Tomu zodpovedajú aj výsledky pandémie: vo Francúzsku mali včera 1 150 mŕtvych na milión obyvateľov, v susednom Rakúsku  850, v bohatom Nemecku 670 mŕtvych na milión –  a naopak v chudobnej a preľudnenej Indii ich bolo 110, v Egypte 90 a v Bangladéši,  kde žije hlava na hlavu natlačených 165 miliónov ľudí, je obetí 50 na milión. Hlavný dôvod toho priepastného rozdielu je dostupnosť ivermectinu a zrejme aj hydroxychlorochínu.

Áno, ryžovačka na Ivermectine bude veľká darebáčina na Slovensku zrejme.  Ľutujme, že nežijeme v Indii – lebo to by ste namiesto blbých antigénových testov, ktoré  nútene absolvujeme dookola a ešte aj výskumnú štúdiu si na nás podaktorí robia drzo – v Indii by sme dostali potrebné vitamíny, antibiotiká a Ivermectin. 

Ani to však nie je najväčšia darebáčina.

 

Je toho už dosť v tejto chvíli – tak pokračovať budeme v budúcom blogu.

 

Elena

 

 

No teda 11. – Zachráňme Vilyho. . .

10.04.2026

Niekedy je nádej to jediné, čo máme. Môžeme nad jej krehkosťou mávnuť rukou, alebo sa jej môžeme pevne držať. Je to na každom z nás. Iba dvojročný Vilko bojuje s vážnou chorobou a jeho rodičia sa od lekárky dozvedeli, že je škoda, že to zistili tak skoro (1) Facebook má Duchennovu svalovú dystrofiu, od lekárky si vypočuli, že je škoda, že sa to dozvedajú [...]

Aaaach 1. – Tak doplňme o tých dôchodkoch. ..

07.04.2026

Otázkou je, či skutočne živnostníci tvoria veľkú skupinu v rámci minimálnych dôchodkov. Je ich skutočne tak veľa? Lebo systém, v ktorom podaktorí politici a analytici navrhujú trinásty dôchodok ponechať len tým s nízkymi dôchodkami, je riadne prehnitý, ak v ňom dotujeme nespravodlivo kadekoho pravidelne, a ešte i ten trinásty dôchodok by sme mu mali nabaliť na úkor [...]

No teda 10. – Ako Boris Kollár o trinástych dôchodkoch pohovoril

05.04.2026

Vždy sa nájdu Eskimáci, ktorí vypracujú pre obyvateľov Konga smernice ako sa uchrániť v čase najväčších horúčav – ako to trefne Stanislaw Jerzy Lec kedysi povedal. Nuž a tak sa nemôžeme čudovať, že do vylepšovania nášho dôchodkového systému sa pustil Boris Kollár. Vykladá vo svojom videjku ako treba tie trináste dôchodky adresne dať, lebo tým naša [...]

Péter Magyar / Tisza /

Magyar na záver kampane: Orbán po 16 rokoch skončí pri moci

11.04.2026 23:12

Orbán na zhromaždení v Budapešti opakoval, že jedine jeho strana zaistí, že Maďarsko nebude zavlečené do vojny na Ukrajine.

SR vláda rokovanie 136. Fico TK BAX

Fico cestuje do Vietnamu, berie so sebou šesť ministrov. Premiér sa stretne aj s prezidentom To Lamom

11.04.2026 21:38

Premiér so sebou berie aj početnú delegáciu ministrov vrátane Šimkovičovej.

Viktor Orbán / Vladimir Putin /

Od liberála k Putinovej "myške". Ako sa Orbán premenil na „najlepšieho priateľa Kremľa“ v EÚ

11.04.2026 21:24

Premena maďarského premiéra Viktora Orbána patrí k najvýraznejším politickým obratom v Európe posledných desaťročí.

Dopravná nehoda

Tragédia na východe: Po zrážke dvoch áut zomrel muž, ďalšie tri osoby sú ranené

11.04.2026 20:13

Úsek medzi Starou Ľubovňou a Plavnicou je pre nehodu uzavretý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,373
Celková čítanosť: 11812752x
Priemerná čítanosť článkov: 3502x

Kategórie

Archív