Dokedy 1. – Ukrajina – pomoc alebo zneužívanie?

Asi by sme mali v tejto spoločnosti začať otvorene hovoriť o tom, komu a koľko chceme a dokážeme dávať.

Lebo podľa mňa v článku v linku Orbán povedal pravdu

https://hnonline.sk/svet/96077755-orban-ukrajina-je-financne-neexistujuci-stat-utlacajuci-madarov-hlavnym-podporovatelom-vojny-su-usa

Európa míňa miliardy dolárov na udržanie Ukrajiny, pričom platia ukrajinské dôchodky, školstvo, zdravotníctvo a štátne inštitúcie. „Toto nemôže pokračovať donekonečna,“ vyhlásil s tým, že „vynaložené financie Európe chýbajú.“

Prečo tam dávame peniaze na všetko – nemôže azda veľká časť Ukrajiny pracovať, aby zaistila tej časti ohrozenej vojnou pomoc?

Prečo im platíme, preboha, celé školstvo, zdravotníctvo, dôchodky, chod štátnych inštitúcií celej krajiny a ponárame sa tak sami čoraz viac do finančných problémov?

 

A podľa tohto zdroja dokonca vraj ručíme aj za ich dlhy a ideme niekoľko rokov namiesto nich splácať úroky za tie dlhy? Je to pravda, alebo je to hoax, čo uvádza tento zdroj?

https://www.facebook.com/photo/?fbid=5831437310315176&set=a.665633396895619

Na obrázku môže byť 2 ľudia a text, v ktorom sa píše „Česká republika bude ručit majetkem za Ukrajinsky dluh soukromym pankám, a bude po dobu nčkolika let misto Ukrajiny splácet úroky z tohoto ukrajinského dluhu soukromym západním bankám. Tento závazek podepsala pred pár dny V Bruselu Fialova vláda, a její ministr financí Zbynek Stanjura byl za tento čin dokonce odmènen portrétni fotografii na čelní strane bruselského oznámení o pujčce 18 miliard EUR (450 miliard CZK) Ukrajine. Slováci maji smulu, jejich vláda to podepsala také.“

 

Nech sa nám k tomu naša vláda verejne vyjadrí. Vy ste im dali k takému niečomu súhlas, aby nás zadlžili na generácie, ručenie majetkom našej krajiny a splácanie úrokov namiesto Ukrajincov?

Výdavky na svoj život a chod svojej krajiny platiť Ukrajinci nedokážu, ani len úroky za svoje dlhy nie, ale futbal hrať stíhajú? 

https://www.flashscore.sk/futbal/ukrajina/

To vážne, v tej ťažko vojnou skúšanej a zničenej krajine spokojne prebieha futbalová liga?

Dobre som to pochopila?

 

Elena

 

K diskusii  Dodo77 no tak začnite tou pôžičkou, za ktorú platíme my za Ukrajinu úroky údajne a pýtam sa v článku, či je to pravda – kto nám tie úroky kompenzuje? Ako? Keby to platila EÚ, nebolo by jednoduchšie, keby to dávali rovno na úroky ako my za úroky a oni nám? Takže, prosím, dajte dôkaz o tom, že nám tie úroky EÚ prepláca.

Ej, ej 8. – Keď prezident dostáva návrhy

04.09.2025

Veru, prezident dostal návrh. Slovenský prezident, spresňujem ešte. Zaangažoval sa do tej storky so SAV. Návrh dokázať pravdu teraz dostal. Má jedinečnú šancu pomôcť ukázať pravdu a osvietiť ňou davy. Využije ju prezident? Elena zdroj [...]

Ej, ej 7. – Podivný meter spravodlivosti

03.09.2025

Spomínate si ešte na streľbu pri Teplárni? To boli médiá plné článkov o tom, ako treba stíhať i otca páchateľa, že nezaistil zbraň, aby ju nemohol vziať páchateľ. No teraz sú ticho po vražde dvoch nevinných ľudí – ani slovo o tom, že otec páchateľa má nejakú spoluzodpovednosť. Veru je však namieste riešiť i jeho – lebo vedel, že má [...]

Ej, ej 6. – Ako som konsolidáciu poriešila. . .

03.09.2025

Nápad ako získať 700 miliónov namiesto transakčnej dane Fico hľadal. Presnejšie niekoho, kto taký nápad má. A veď tu som. Nebudem trocháriť – nejakých 700 miliónov. Rovno to vezmem od podlahy a celú konsolidáciu poriešim. Kúpili sme 14 stíhačiek F-16. Ibaže https://www.nku.gov.sk/-/nku-nepreukazalo-sa-ze-nakup-14-stihaciek-f-16-bol-opodstatneny Bratislava 25. [...]

Minister cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak.

Huliak prišiel s absurdným návrhom: úplne zrušiť vratky DPH. Sám pritom hovorí, že ide o ilúziu

04.09.2025 15:30

S návrhom podľa svojich slov chce ísť na najbližšiu koaličnú radu.

comirnaty vakcíny covid koronavírus

NCZI spustilo registráciu na očkovanie novou vakcínou proti covidu

04.09.2025 15:09

Termíny sa začnú prideľovať koncom septembra.

Horiaci vlak

Železničiari sa pochválili úspechom: V roku 2025 (zatiaľ) nehorel žiadny rušeň. Modernizácia vraj funguje

04.09.2025 15:03

Kým v roku 2018 bolo takýchto udalostí až 15 a v roku 2024 osem, tohtoročná štatistika je nulová.

Tomáš Drucker

Pre Druckera je téma bezpečnosti vakcín uzavretá, hoci analýzu stále Fico na vládu nepustil

04.09.2025 14:52

Podľa ministra bol to práve predseda vlády, kto po návšteve SAV navrhol, aby akadémia analýzu pripravila.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,199
Celková čítanosť: 10725578x
Priemerná čítanosť článkov: 3353x

Kategórie

Archív