Ibaže 5. – Nech si lumpi zarobia poctivou prácou. . .

O tom, kto špekuluje s emisnými povolenkami som v blogu nedávno popísala veľmi jasne. Hlavne nemecké dôchodkové fondy kupčia s nimi vo veľkom.

No i u nás sa nájdu ľudia, ktorí si chcú polievočku prihriať ako spoločníci vo firmách kšeftujúcich s emisnými povolenkami a obohatiť sa na okrádaní más obyčajných ľudí – treba ich pomenovať, aby sme vedeli, kto by nám chcel klásť prekážky pod noh pri odmietnutí toho hlúpeho EUzelenenia. Nech si idú lumpi zarobiť vlastnou poctivou prácou.

 

„Globálne otepľovanie“ sa skončilo zrejme

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/775050-radikalna-zmena-v-rokoch-2030-az-2040-slnko-vstupi-do-cyklu-nizkej-magnetickej-aktivity-a-nastane-mini-doba-ladova/

Nemal by však nastať celosvetový návrat do chladnej éry, ochladenie by malo nastať akurát v niektorých regiónoch sveta, aj to len nepatrne. Vedci sa obávajú, že výrazné narušenie oceánskych prúdov môže spôsobiť ochladenie niektorých regiónov, najmä v severnej Európe či severnom Atlantiku.

 

Silou-mocou svet pred oteplením zachraňovať ožobráčením más Európanov chce von der Pfizerka pritom

zdroj https://www.nasepraha.cz/jana-markova-uz-za-rok-a-pul-se-nam-kvuli-zelenemu-silenstvi-neunosne-zdrazi-uplne-vsechno/

Připadá mi, že my nemáme ekologicky žít, my máme ekologicky vymřít. Problém je, že těchto povolenek je omezené množství, obchodují s nimi spekulanti na burze a čím míň jich je, tím jsou dražší. A platit je budeme těm spekulantům všichni.

Zrejme je najvyšší čas začať otvorene a rázne hovoriť s tými, ktorí tu tie šialené vonderpfizerovské nápad „implementujú“ do našej legislatívy.
I autorka toho článku kladie otázky veľmi zrozumiteľne.
A co si o tom myslíte vy?
Jezdíte ve starém autě proto, že vás to baví?
Topíte uhlím nebo plynem proto, že vám to přijde sexy? Nebo proto, že už teď na jiný zdroj tepla nemáte?
Že se nedostanete do práce?
Že si radši nepořídíte děti, protože nebudete mít kde bydlet?
Že svůj starý dům už neprodáte?
Vadí vám to?
Nebo si myslíte, že tohle je ten vysněný Západ a teprve teď budete nekonečně šťastní?

 

Elena

No teda 6. – Kto rozhoduje o Tatrách?

31.03.2026

Veru, bielobiela prednohorská krajina ma ráno nenadchla. Sneh sa sypal a fúkal podchvíľou ostrý vietor. Ceste do Tatier som sa ale nevedela vyhnúť. Pri návrate už ranný nečas pripomínal len sneh a i ten sa kde-tu topil. Azda i u nás odbelie, vzdychla som si a začítala som sa do správ o tom ako počasie kdekade Slovákov potrápilo. Tak som i ku správe o Tatrách došla. Ak ste [...]

No teda 5. – Dievčatko z Ukrajiny?

31.03.2026

Smrť detí vnímame citlivo a tak správa o úmrtí dieťaťa púta našu pozornosť mimoriadne. Správa o smrti iba 13-ročného dievčatka na Ukrajine, zabitého zlým ruským dronom, na fb putovala Facebook Pánovi čo tú správu šíril „srdce údajne pukalo“ – a i ja som mala slzy v očiach. Pravdaže len do chvíle, kedy som som si prečítala, že to hoax zasa raz [...]

No teda 4. – Hranica profesionality

30.03.2026

Hranicu profesionality môžeme chápať dvojako. Jedným z uhlov pohľadu je kvalita profesijného výkonu. Tá by mala napríklad zaručovať, že vás kaderníčka neostrihá na štýl kráľa Kazisveta z rozprávky o princezne so zlatou hviezdou na čele, alebo v štýle a la hrniec, ale zvládne profesionálny strih. Že vás nepovezie autobusom šofér, ktorý nezvládne zákrutu a skončí [...]

Lebanon Israel Iran War

ONLINE: Trump: Hlavný cieľ vo vojne bol dosiahnutý. Po nálete dronov horí letisko v Kuvajte

01.04.2026 06:24, aktualizované: 06:28

Pri pobreží Kataru zasiahla bližšie neurčená strela tanker.

Air base / Sevastopol / Crimea /

Na Kryme sa zrútilo ruské vojenské lietadlo, zomrelo 29 ľudí

01.04.2026 06:00

Na miesto nehody prišla vyšetrovacia komisia ministerstva.

jaurová jarabek

Ostrá Jaurová a rozladený Jarjabek. Zlyhal Fond na podporu umenia a sú protesty politicky motivované?

01.04.2026 06:00

Kultúra, nespokojní umelci a pôsobenie ministerky Šimkovičovej boli témou diskusnej relácie.

Russia Ukraine

Ruský prístav opäť zachvátili plamene. Aké škody spôsobujú Moskve ukrajinské údery pri Baltskom mori?

01.04.2026 06:00

Usť-Luga je prístav vzdialený až okolo tisíc kilometrov od Ukrajiny, ale napriek tomu jej drony dokážu opakovane naň nebezpečne útočiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,367
Celková čítanosť: 11771297x
Priemerná čítanosť článkov: 3496x

Kategórie

Archív