Založ si blog

V skorom ráne 9. – Môj drahý manželka. ..

 

Pozrime sa teraz na to, ako u nás rýchlo a ľahko zavedieme manželstvá homosexuálov…

Myslíte si, že manželstvá osôb rovnakého pohlavia u nás ešte dlho nebudú zavedené? Nemusí to byť pravda – pretože v tejto chvíli vám poviem o probléme, o ktorom sa verejne nehovorí. Ale malo by sa. Týka sa totiž aj nás – a možného povinného akceptovania manželstiev homosexuálov v rámci všetkých štátov EÚ.

Ak si teraz zhlboka vydychujete, že naša Ústava garantuje manželstvo ako zväzok muža a ženy – nadýchnite sa znovu a čítajte pozorne.

 

Manželstvá osôb rovnakého pohlavia vyvolávajú protichodné názory…

Na Slovensku táto téma vírila  napätie v spoločnosti nie tak dávno.

Napíšem rovno na úvod môj názor – pre mňa sú dôležité tradičné hodnoty. Ľudia rovnakého pohlavia by mali mať možnosť žiť v registrovanom partnerskom zväzku, ale nie v manželstve. Toto je pomenovanie z môjho pohľadu tradične určené len pre zväzok muža a ženy.

Ibaže príslušníci LGBT komunity znovu a znovu hľadajú cesty, ako sa za každú cenu dostať do kategórie „manželstvo“.

 

Hovorí vám niečo „prípad Coman“?

Že nie? Ide o prípad, ktorý v súčasnosti rieši Súdny dvor EÚ. Týka sa rumunského občana Adriana Comana, riaditeľa nadácie Arcus (táto nadácia celosvetovo financuje prípady LGBT, podporu ich práv).

Pán Coman sa v roku 2010 oženil – so svojim priateľom v Belgicku. Rumunská legislatíva, podobne ako naša, pokladá za manželstvo zväzok muža a ženy. Napriek tomu pár požadoval uznanie statusu ich manželstva – a keď to nevyšlo, zažaloval pán Coman rumunskú vládu za obmedzenie práva na slobodu pohybu v EÚ.

No – a rozhodnutie európskeho súdu by zrejme bolo záväzné pre všetky krajiny EÚ. T. j. žiadne národné kompetencie a suverenita, žiadne Ústavou garantované hodnoty. Reálne hrozí, že členské krajiny môžu byť nútené uznávať manželstvá osôb rovnakého pohlavia uzavreté v zahraničí. Právny chaos, ktorý by implementovaním dvoch rozdielnych noriem v jednom štáte nastal, ťažko aj popísať.

Článok o tomto probléme poskytuje organizácia CitizenGO, ktorá uvádza, že 508 000 000 európskych občanov by sa takým spôsobom muselo podriadiť predstave 17 ľudí (15 sudcov a 2 LGBT aktivistov). A tiež vyzýva ľudí, aby svoj prípadný nesúhlasný názor vyjadrili prezidentovi Európskej komisie, aj Európskemu parlamentu.

 

Záverom…

Ak vám oslovenie „môj drahý manželka…“ v úvode pripadalo nerealistické, onedlho sa to môže zmeniť…

 

 

Elena    Predná Hora, 2.6.2018

 

 

 

 

 

 

Slová o svete 8. – Útok medveďa, pohryzenie hada a všemožné nebezpečia prírody. ..

15.08.2018

V nedeľu pri večerných televíznych novinách som zachytila zasa raz správu o útoku medveďa voči hubárovi – už neviem koľký útok v tomto roku to je. A prebehla potom v pondelok viacerými viac »

Slová o svete 7. – Láskavci. . .

14.08.2018

Svet často zachytáva príbehy neznámych hrdinov a vizionárov, ktorí chcú svet zmeniť k lepšiemu a robia úžasné veci – podľa mňa aj láskavci kráčajú ticho a nenápadne týmto chodníčkom viac »

Slová o svete 6. – Platené sexuálne služby. . .

13.08.2018

V minulom týždni prebehla médiami správa o predaji sexuálnych služieb 15-ročného dievčaťa. Takže dnes sa vyjadrím naostro. Ľudia „s modernými hodnotami“, nečítajte - myšlienky prezentované viac »

Hasan Rúhání

Rúhání nevylučuje rozhovory s Trumpom, ak USA obnovia "komunikačný most"

15.08.2018 16:30

Rúhání tvrdí, že vierohodnosť Spojených štátov spochybnilo ich odstúpenie od jadrovej dohody a nové sankcie voči Iránu.

Níl, JUba, Južný Sudán

Pri prevrátení lode na Níle zahynulo 22 detí

15.08.2018 16:01

Obete sa utopili, keď loď, ktorá viezla deti do ich základnej školy prevrátil zrejme silný prúd.

ZSSK, vlak, železnice, integrovaný dopravný systém, IDS BK,

Boj proti kolapsu dopravy: autobusy v Bratislavskom kraji čakajú zmeny

15.08.2018 15:40

Nová ponuka má uľahčiť cestovanie počas nadchádzajúcej výstavby obchvatu D4R7 či rozšírenia diaľnice D1. Uprednostnia ľudia verejnú dopravu pred autami?

Doklady

Nemcom pri kolónke pohlavie pribudne v dokladoch tretia možnosť - rôzne

15.08.2018 15:33

Podobné rozhodnutie ako v Nemecku prijal v júni tohto roka aj ústavný súd v Rakúsku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 908
Celková čítanosť: 1672150x
Priemerná čítanosť článkov: 1842x