Založ si blog

V skorom ráne 9. – Môj drahý manželka. ..

 

Pozrime sa teraz na to, ako u nás rýchlo a ľahko zavedieme manželstvá homosexuálov…

Myslíte si, že manželstvá osôb rovnakého pohlavia u nás ešte dlho nebudú zavedené? Nemusí to byť pravda – pretože v tejto chvíli vám poviem o probléme, o ktorom sa verejne nehovorí. Ale malo by sa. Týka sa totiž aj nás – a možného povinného akceptovania manželstiev homosexuálov v rámci všetkých štátov EÚ.

Ak si teraz zhlboka vydychujete, že naša Ústava garantuje manželstvo ako zväzok muža a ženy – nadýchnite sa znovu a čítajte pozorne.

 

Manželstvá osôb rovnakého pohlavia vyvolávajú protichodné názory…

Na Slovensku táto téma vírila  napätie v spoločnosti nie tak dávno.

Napíšem rovno na úvod môj názor – pre mňa sú dôležité tradičné hodnoty. Ľudia rovnakého pohlavia by mali mať možnosť žiť v registrovanom partnerskom zväzku, ale nie v manželstve. Toto je pomenovanie z môjho pohľadu tradične určené len pre zväzok muža a ženy.

Ibaže príslušníci LGBT komunity znovu a znovu hľadajú cesty, ako sa za každú cenu dostať do kategórie „manželstvo“.

 

Hovorí vám niečo „prípad Coman“?

Že nie? Ide o prípad, ktorý v súčasnosti rieši Súdny dvor EÚ. Týka sa rumunského občana Adriana Comana, riaditeľa nadácie Arcus (táto nadácia celosvetovo financuje prípady LGBT, podporu ich práv).

Pán Coman sa v roku 2010 oženil – so svojim priateľom v Belgicku. Rumunská legislatíva, podobne ako naša, pokladá za manželstvo zväzok muža a ženy. Napriek tomu pár požadoval uznanie statusu ich manželstva – a keď to nevyšlo, zažaloval pán Coman rumunskú vládu za obmedzenie práva na slobodu pohybu v EÚ.

No – a rozhodnutie európskeho súdu by zrejme bolo záväzné pre všetky krajiny EÚ. T. j. žiadne národné kompetencie a suverenita, žiadne Ústavou garantované hodnoty. Reálne hrozí, že členské krajiny môžu byť nútené uznávať manželstvá osôb rovnakého pohlavia uzavreté v zahraničí. Právny chaos, ktorý by implementovaním dvoch rozdielnych noriem v jednom štáte nastal, ťažko aj popísať.

Článok o tomto probléme poskytuje organizácia CitizenGO, ktorá uvádza, že 508 000 000 európskych občanov by sa takým spôsobom muselo podriadiť predstave 17 ľudí (15 sudcov a 2 LGBT aktivistov). A tiež vyzýva ľudí, aby svoj prípadný nesúhlasný názor vyjadrili prezidentovi Európskej komisie, aj Európskemu parlamentu.

 

Záverom…

Ak vám oslovenie „môj drahý manželka…“ v úvode pripadalo nerealistické, onedlho sa to môže zmeniť…

 

 

Elena    Predná Hora, 2.6.2018

 

 

 

 

 

 

Fúkanie do púpav 7. – Závažné pochybenie generálneho prokurátora. . .

21.06.2018

O čom inom, ako o írečitom vyriešení úplatkárstva v slovenskom zdravotníctve generálnym prokurátorom? Pravdaže, o tom, že úplatok nie je dar... Generálny prokurátor zasahuje... Mohol by viac »

Kvapky dúhy 8. – So zatajeným dychom. . .

19.06.2018

So zatajeným dychom vnímame veci zázračne krehké. Rozprávkové, roztrblietajú život... Hm, tie dnes pripomeniem - bude to o veciach presne takých zatajenodychových, podelím sa s vami o pár viac »

Kvapky dúhy 7. – Ako by sme sa vrátili od eura ku korune. ..

18.06.2018

Náš návrat ku slovenskej korune ako mene namiesto eura by vraj bol ťažký a bolestný. Nuž áno, dnes práve o tom pouvažujem v blogu. A prehodíme pár slov o zelenej farbe, lebo v Kvapke dúhy viac »

pellegrini

Premiér odmieta povinné kvóty, SaS dúfa, že riešenie prinesie summit

25.06.2018 13:37

Slovensko podľa Pellegriniho slov pomôže po technickej, materiálnej, finančnej či personálnej stránke.

ČR, Zeman, Babiš, premiér, vymenovanie

Babiš navrhol na ministra Pocheho. Zeman s ním nesúhlasí pre postoj k migrácii

25.06.2018 13:20

Český prezident postupne prijíma štvoricu nominantov na nových ministrov v menšinovom kabinete, ktorý zostavujú hnutie ANO a sociálni demokrati.

Mochovce, atómová elektráreň

Premiér pôjde v júli skontrolovať, prečo meškajú Mochovce

25.06.2018 13:08

Kontrolný deň v Mochovciach na dostavbe tretieho a štvrtého bloku (EMO34) by mal byť 10. júla.

Chargebrella

Slnečná nabíjačka funguje aj potme

25.06.2018 13:00

Narodil sa vo Svidníku a vyrastal v Košiciach, kde vyštudoval Technickú univerzitu. Už ako dieťa staval s kamarátmi modely lodí, ponoriek a navštevoval rádioamatérsky krúžok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 847
Celková čítanosť: 1562441x
Priemerná čítanosť článkov: 1845x