Založ si blog

V skorom ráne 9. – Môj drahý manželka. ..

 

Pozrime sa teraz na to, ako u nás rýchlo a ľahko zavedieme manželstvá homosexuálov…

Myslíte si, že manželstvá osôb rovnakého pohlavia u nás ešte dlho nebudú zavedené? Nemusí to byť pravda – pretože v tejto chvíli vám poviem o probléme, o ktorom sa verejne nehovorí. Ale malo by sa. Týka sa totiž aj nás – a možného povinného akceptovania manželstiev homosexuálov v rámci všetkých štátov EÚ.

Ak si teraz zhlboka vydychujete, že naša Ústava garantuje manželstvo ako zväzok muža a ženy – nadýchnite sa znovu a čítajte pozorne.

 

Manželstvá osôb rovnakého pohlavia vyvolávajú protichodné názory…

Na Slovensku táto téma vírila  napätie v spoločnosti nie tak dávno.

Napíšem rovno na úvod môj názor – pre mňa sú dôležité tradičné hodnoty. Ľudia rovnakého pohlavia by mali mať možnosť žiť v registrovanom partnerskom zväzku, ale nie v manželstve. Toto je pomenovanie z môjho pohľadu tradične určené len pre zväzok muža a ženy.

Ibaže príslušníci LGBT komunity znovu a znovu hľadajú cesty, ako sa za každú cenu dostať do kategórie „manželstvo“.

 

Hovorí vám niečo „prípad Coman“?

Že nie? Ide o prípad, ktorý v súčasnosti rieši Súdny dvor EÚ. Týka sa rumunského občana Adriana Comana, riaditeľa nadácie Arcus (táto nadácia celosvetovo financuje prípady LGBT, podporu ich práv).

Pán Coman sa v roku 2010 oženil – so svojim priateľom v Belgicku. Rumunská legislatíva, podobne ako naša, pokladá za manželstvo zväzok muža a ženy. Napriek tomu pár požadoval uznanie statusu ich manželstva – a keď to nevyšlo, zažaloval pán Coman rumunskú vládu za obmedzenie práva na slobodu pohybu v EÚ.

No – a rozhodnutie európskeho súdu by zrejme bolo záväzné pre všetky krajiny EÚ. T. j. žiadne národné kompetencie a suverenita, žiadne Ústavou garantované hodnoty. Reálne hrozí, že členské krajiny môžu byť nútené uznávať manželstvá osôb rovnakého pohlavia uzavreté v zahraničí. Právny chaos, ktorý by implementovaním dvoch rozdielnych noriem v jednom štáte nastal, ťažko aj popísať.

Článok o tomto probléme poskytuje organizácia CitizenGO, ktorá uvádza, že 508 000 000 európskych občanov by sa takým spôsobom muselo podriadiť predstave 17 ľudí (15 sudcov a 2 LGBT aktivistov). A tiež vyzýva ľudí, aby svoj prípadný nesúhlasný názor vyjadrili prezidentovi Európskej komisie, aj Európskemu parlamentu.

 

Záverom…

Ak vám oslovenie „môj drahý manželka…“ v úvode pripadalo nerealistické, onedlho sa to môže zmeniť…

 

 

Elena    Predná Hora, 2.6.2018

 

 

 

 

 

 

S láskou 2. – Svetlo tma nepohltila. ..

17.10.2018

„To svetlo v tme svieti – a tma ho nepohltila...“ Svetlo tma nepohltila – čo hovorí táto myšlienka vám? Čo sa vám pri nej vynára pred očami? A čo v srdci? Včerajší blog priniesol záverečným viac »

S láskou 1. – Priezračné okamihy. . .

16.10.2018

Máte také miesta, ktoré hlboko oslovujú vašu dušu? Hovoria s vami láskavo, cítite sa tam voľne a slobodne, vzduch je tam voňavejší, slnko tam svieti žiarivejšie. No tak, viete o čom hovorím, viac »

Svet plný zázrakov 10. – Toto je spravodlivosť na slovenský spôsob. ..

13.10.2018

TA3 priniesla včera večer správu o tom, ako sa štedro začínajú v slovenských nemocniciach rozdávať hygienické balíčky pre pacientov. So sprchovým gélom a šampónom na vlasy, toaletným viac »

väzenie, väzni, mreže

Súd poslal do väzenia 16 sexuálnych násilníkov v kauze Huddersfield

19.10.2018 23:11

V rokoch 2004 až 2011 sexuálne zneužili 15 mladých dievčat ktoré omamovali alkoholom a drogami.

saudská arábia, novinár

Vypočúvali zamestnancov saudskoarabského konzulátu v Istanbule

19.10.2018 22:16

Podľa tureckých správ Chášukdžího na konzuláte zabili a rozštvrtili členovia vražedného komanda napojeného na korunného princa.

ebola, vojak, Libéria, Afrika

Rusko vyšle do Stredoafrickej republiky ďalšie vojenské posily

19.10.2018 21:40

Cieľom je podporiť boj tamojšej vlády proti skupinám milícií.

Hongkong Macao most najdlhší čína

Mostný megaprojekt spájajúci Hongkong a Macao čoskoro otvoria

19.10.2018 20:48

Komunikácia s dĺžkou 55 kilometrov zahŕňa aj kľukatý cestný most a podmorský tunel.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 957
Celková čítanosť: 1816234x
Priemerná čítanosť článkov: 1898x