DNES 49. –„U Dobrovodských“ upratujú

Je to nepochybne úžasný pocit mať okolo seba čisto. Žiadne kopy odpadu, žiadny smrad, žiadny strach z vypasených potkanov. Tak zrazu, po šiestich rokoch – človeka zaplavia slzy radosti –a ja to plne chápem…

 

Teda – aby ste to nepochopili nesprávne – ja nemám doma taký neporiadok. A nemá ho ani pán Dobrovodský. Reč je o jeho susedoch a kopách odpadu, ktorý za tie roky naskladali vedľa jeho domu. Zúfalo sa po celé roky v snahe o nápravu obracal na rôzne inštitúcie v tomto štáte. Vie o tom asi celé Slovensko.

To, čo zažívala rodina pána Dobrovodského počas vianočných sviatkov kvôli svojim susedom, ma chytilo za srdce. Napísala som o tom viac v mojom článku Múdry sa učí z cudzích chýb alias Štát a rodina Dobrovodských na tomto blogu 3.1.2015. Zahájila som aj petíciu Výzva vláde SR – Spravodlivosť pre Dobrovodských, ktorú podpísalo za tie tri týždne 366 ľudí. Všetkým vám, ľudia, ďakujem, za odvahu a ochotu pomôcť svojim hlasom rodine pána Dobrovodského.

 

Pán Dobrovodský zažil veľa sľubov, žiaľ, prázdnych a náprava sa nikdy nekonala. Presnejšie – doteraz sa nekonala.

Chlapsky sa k veci postavil nový primátor Malaciek. Vysvetlil susedom pána Dobrovodského jasné pravidlá, nutnosť dodržiavať zákony, čistotu a poriadok. A začalo sa upratovanie. Zatiaľ naložili 4 veľkokapacitné kontajnery. Upratovanie pokračuje, ešte je tam bordelu stále dosť.

Podaktorí môžu namietať, že tie kontajnery zaplatí mesto. Lenže nechali by ste radšej rodinu Dobrovodských žiť v tej špine ďalej?

 

Aj z tejto situácie sa, ľudia, poučme. Voľme do funkcií kompetentných a čestných ľudí, ktorí sú ochotní a schopní veci riešiť. Takže, terajší pán primátor Malaciek Juraj Říha – nech sa Vám darí vo funkcii a nech ste v nej pre dobro občanov hodne, hodne dlho.

 

Pokračovať v petícii však treba.  Susedia pána Dobrovodského stále pália pod jeho oknami gumu, lepené drevo a kadejaké ďalšie svinstvá. Stále nemajú žiadne WC a robia potrebu kde ich napadne.  

Preto pre tých, ktorí chcete podporiť svojim hlasom spravodlivé doriešenie situácie Dobrovodských petíciu  Výzva vláde SR – Spravodlivosť pre Dobrovodských nájdete na:

http://www.peticie.com/vyzva_vlade_sr_-_spravodlivos_pre_dobrovodskych

 

Je to nepochybne úžasný pocit mať okolo seba čisto. Žiadne kopy odpadu, žiadny smrad, žiadny strach z vypasených potkanov. Pomôžme aj rodine Dobrovodských, aby tento pocit po rokoch utrpenia mohli zažiť.

 

Predná Hora, 27.1.2015

Auuu 8. – Musíme túto krajinu premenovať. . .

17.01.2026

Slovensko musíme premenovať. A to hneď z dvoch dôvodov – oba vám samozrejme prezradím. Jedným z nich je evidentná skutočnosť, že si tu Matovič drzo prisvojil názov krajiny pre svoju politickú stranu. Skutočne si myslím, že niektoré názvy by stranám nikto schváliť nemal – a mali by sme o tom v spoločnosti hovoriť otvorene a nahlas rýchlo. Lebo veď jedenásť [...]

Auuu 7. – Veľmi, veľmi hlboká orba. . .

16.01.2026

No tak kto by už oral – jasné že Naď. A hádajte čo vyoral za brázdu – Heredoš o tom píše Miro Heredoš 11 h · JAROSLAV NAĎ (DEMOKRATI) DLHUJE SLOVENSKEJ REPUBLIKE 1 126 898 EUR Vážení spoluobčania, vo verejnom záujme zverejňujeme ako občianske združenie VOĽNÁ ZÓNA informácie týkajúce sa Jaroslava Naďa pri ktorých Slovenská republika prišla o vyše [...]

Aúúú 6. – Mlčky sa prizerať zlu je to najväčšie zlo. ..

15.01.2026

Niekedy iba tak tíško sedíme a okolo nás krúžia naše sny. Tíško som sedela v predvčerajšom neskorom večere unavená po dňoch a nociach intenzívnej termínovanej práce. Teraz chvíľu budem robiť to, čo chcem – zašepkala som Zámeru sveta vďačne. Tie knihy, prikývol. Nebola to pravda, pustila som sa do prerábky obývačky – no bola to príležitosť na [...]

Grónsko

Dánsko požiadalo NATO o trvalú prítomnosť v Grónsku

20.01.2026 21:11

Trump opakovane hrozí zabratím Grónska, pričom tvrdí, že Dánsko nie je schopné primerane zabezpečiť bezpečnosť svojho autonómneho územia.

Cintorín Slávičie údolie, parkovisko, autá

Využívate ako bezplatné parkovisko v Bratislave Avion? Od apríla už nebudete

20.01.2026 20:18

Avion a Ikea spoplatnia parkovanie na svojich parkoviskách.

Belarus Election

Lukašenko podpísal dokument o vstupe Bieloruska do Rady mieru iniciovanej USA

20.01.2026 20:02

Podľa svojich slov si je plne vedomý obmedzených možností Bieloruska v Rade mieru.

Girona, rieka Onyar, búrka Harry

VIDEO: Divoké počasie v Španielsku. Rieka stúpla až k oknám domov, pobrežie bičujú obrie vlny

20.01.2026 19:30

Predstavte si, že sa pozriete von z bytu a rieka vám už takmer klope na okno. Aj takto vyzerá mesto Girona, keď v Španielsku zúri búrka Harry.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,309
Celková čítanosť: 11464651x
Priemerná čítanosť článkov: 3465x

Kategórie

Archív