Dych dňa 7. – Ako naštvať milión ľudí naraz. ..

Že sa to nedá? Že to vonkoncom nie je také jednoduché? Ale choďte, ide to rýchlo a jednoducho. Teraz vám dám na návod. Nie môj, ale zjavne renomovaného odborníka, ktorý také niečo „ľavou zadnou“ zvláda. Takže dnes o „renomovaných odborníkoch“, aj o nápadoch za milión (najlepšie unlikov).

 

Konečne sme v niečom svetoví…

Predstavte si, nie vďaka Ficovi, ale vďaka facebooku a jeho „Prieskumníkovi“.

Facebook sa rozhodol na Slovákoch testovať novú funkciu facebooku, ktorá zaujímavosť facebooku pre mnohých z nás podstatne znižuje. Na časovej osi – tzv. nefsweede – rozdeľuje príspevky do dvoch častí – „priateľov“ a „stránky. Z prehľadného a rýchleho nazretia do noviniek dňa sa tým stal chaos na druhú. Do priateľov napchali aj kadejaké sponzorované príspevky. Stránky zasa blúdia bez ladu a skladu, aj len náhodne raz pozreté, pretože ich zazdieľala sestra, aj kadejaké staré veci, úplne časovo nezoradene. Prvé tri som sa snažila označiť, že sa mi to nepáči, no naskakovali ďalšie podobné hlúposti. Človeku sa tú horu nezmyslov nechce pozerať – a tak si myslím, že nech facebook radšej nič nepersonalizuje, a po tejto skúsenosti nech radšej ani nech nič nové nevymýšľa. Ani ako vtip to nie je dobré, „drahý facebook“.

Myslím, že facebook by mal zakaždým dať užívateľom na výber, či nejakú novinku chcú, alebo pôjdu v starom pôvodnom režime. A tiež uvažujem, že je čas na náhradnú komunikačnú sieť, ktorá sa namiesto facebooku dá rovnocenne aj komunikačne využiť – mal by ju niekto urýchlene vytvoriť. Ja osobne kebyže nepotrebujem komunikovať s deťmi a rodinou, tak na celý facebook aj s jeho patologickými nápadmi v tejto chvíli kašlem.

No čo k tomu dodať? Ach, môj drahý Pinterest, teším sa, že ťa mám.

 

Záverom…

Škoda, že to testovanie facebook nezaviedol rovno celosvetovo. Mohol naraz naštvať aj miliardu užívateľov…

 

Elena   Predná Hora, 20.10.2017

 

P.S.: „Drahý facebook“ – kým ten váš hlúpy nápad s Prieskumníkom neodstránite, budem vás oslovovať len s malým „f“.

Pamätaj 6. – Tak akými zákonmi sa ideme riadiť na Slovensku?

01.06.2026

Zdá sa vám zvláštna táto otázka v tejto chvíli? No možno po prečítaní dnešného blogu názor zmeníte. Šimečka sa rozhodol naše zákony ignorovať. Podľa predsedu PS budú aj naďalej presadzovať vo svojom programe uznanie homosexuálnych manželstiev pármi rovnakého pohlavia. Súvisia s tým samozrejme aj adopcie detí. Zároveň nevidí problém v tom, že ignorujú [...]

Pamätaj 5. – Klamár, klamár. . .

31.05.2026

Možno si spomínate na prípad policajného ostrostrelca, ktorého dokonca súd pustil na slobodu, lebo ho oklamal, že sa stará o tri postihnuté deti. Zabil pána, ktorý sa prechádzal so psom. I ten mal deti, predstavte si – ktože ich poľutoval? Opakovane som písala o tom počine a faktoch okolo neho. Príbeh o tom, ako vraj nechtiac stlačil spúšť len tak nabitej zbrane, ktorú [...]

Pamätaj 4. – V Malinove najnovšie. . .

30.05.2026

Akosi tu pribúda spratkov, ktorí ubližujú. Neviem či tí rodičia sú natoľko výchovne zanedbávajúci deti, alebo či sa taká ťažká patológia nesie v rodinách, nejaké degenerovanie genetické. Nie, nie je normálne, ak tu spratkovia páchajú brutálne činy – nemožno to skryť za pubertu a detské výčiny, ani za nehody a náhody. Za dieťa zodpovedá rodič, i za škody [...]

Marian Kočner, Peter Pecha a Jana Šlachtová

V kauze Donovaly a Báč Jana Šlachtová vyhlásila, že práva na obhajobu sa nevzdala

02.06.2026 11:53

Šlachtová ešte vlani urobila vyhlásenie o vine, takže v jej prípade sa vykonáva dokazovanie iba čo do výšky trestu.

SR Bratislava TK Šaško liek zdravotníctvo BAX

Kritizovaná reforma liekov je v parlamente. Už ju podporuje aj ombudsman

02.06.2026 11:53

Verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský oslovil poslancov NR SR, aby zachovali kompromisný a vyvážený text novely zákona o úhrade liekov v prospech pacienta.

sulyok

Sulyok odmieta uvoľniť prezidentské kreslo: Demokracia a právny štát nemôžu fungovať pod tlakom vyhrážok

02.06.2026 11:40

Po uplynutí ultimáta a spoločnom stretnutí s prezidentom Sulyokom premiér vyhlásil, že bezodkladne začne konanie smerujúce k odvolaniu hlavy štátu.

Čilistov, Šamorín, Motorky, Hells Angels

Namiesto výfuku lešenárska rúra. Tatry vyhlasujú vojnu hlučným motorkárom

02.06.2026 11:23

Primátor podotkol, že motorky môžu mať maximálnu hladinu hluku od výroby 95 decibelov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,419
Celková čítanosť: 12110022x
Priemerná čítanosť článkov: 3542x

Kategórie

Archív